Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин прави околосветско пътешествие с мотор

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Дано да съм лош пророк, но аз мисля че Коста тази година няма да се прибере. Той си търси и намира работа още от Щатите и пътешествието при него остана на заден план. Сайта го заряза по същата причина, понеже разбра, че тази схема със СМС-ите няма да му носи средства, както първоначално предполагаше. Решението, какво да прави и как да живее живота си е негово, и никой не може да му държи сметка, и да му се сърди за това, но аз в известна степен се чувствам излъган от него... Тръгваш да правиш едно, пък после излиза съвсем друго....
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

      ВладиЧ е прав , не трябва да се сърдим на никого и никой не прави пътешествия или пътувания заради нас , а за да докаже нещо на себе си . Това си е лично негова работа дали ще пише или не , дали ще поддържа сайта си или не. Има право да се сърди този, който е сключил възмезден договор с него(дал му е пари или друго с обещание за реклама примерно ) . Ние тук играем роля на кибици и викаме браво(няма нищо по-лесно от това), но нямаме право да казваме на никого какво да прави или как да пътува. Не забравяйте , че има хора , които също доста пътуват , но НЕ ПИШАТ никъде.
      А ДАНЪК ОБЩЕСТВЕНО МНЕНИЕ Джовката предполагам не е плащал и надали би искал да плаща. Поздрави на всички и всеки да си гледа в собствената паничка

      Коментар


      • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

        ами да, той това пътуване не го е правил за нас, а за себе си. Сайта също го е правил за да ни покаже къде е и какво става с него. Като не искаме- не гледаме и толкова А и действително да е така- да търси начин да си намери нещо интересно извън БГ- може ли да се обвинява? Темата с възможностите в БГ е много голяма и хората имат различни мнения.
        аз лично не се чувствам нито излъган, нито изоставен, просто защото си мисля, че съм един вид клиент- като искам, отварям сайта му и гледам. Ако не го подновява периодично- той страда. Но аз си мисля, че дори всичко да се оцени като един финансов провал, това ще е много добър опит за него, а спомените определено ще са нещо, което няма от къде да ги вземе- не много хора си правят околосветски екскурзии без план В крайна сметка, нали знаете Едисон като направил поредната крушка, която се спукала и казал "Сега поне знам 500 начина, по които не може да се направи електрическа крушка". Абе, едва ли точно това е казал, ама хващате посоката

        Коментар


        • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

          Разликата е едва доловима, но съществена.
          Като между пътуващ писател и пишещ пътешественик.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

            Все пак, за мен пътуването на Джовката си е първото такова по рода си направено от българин. С удоволствие бих си купил книгата му, защото до сега винаги съм се смял от сърце на пътеписите му. Много, много добре умее да разказва. А защо и как е решил да отрази пътуването си е негово решение. А и си прави пътуването първо за него, после за нас.

            Коментар


            • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор
              Внимание!!! Внимание !!!

              Обявено е състезание !!!


              Награден фонд !

              1-во място: 1 каса бира
              2-ро място: 2 каси бира
              3-то място: 3 каси бира

              Целта на състезанието ???

              От три отбора в състезанието - кой ще се прибере първи в България до 23:59h na 14 August 2010.

              Отбори в състезанието.

              Уникална световна идея от запад- характерното за този отбор е че е избрал тактиката " На западния фронт няма нищо ново ?! "

              Мощен южен поток
              - характерното за този отбор е че са избрали да ползват тактика " Тандем " с двойно ядро !!!

              Летящ сапиенс от изток - характерното за този отбор е че е избрал тактиката " Ракета с огромен полезен товар "

              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              Организаторите на състезанието пожелават на всички зрители да се запасът с пуканки защото цената им почна да се вдига в БГ.

              Коментар


              • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                Още в началото, когато Джовката ми разправяше за пътуването си, как смята да го направи, какъв му е плана (или липсата му), колко са и финансите, че и мотора, че и подготовката и аз му викам - Джовка, това е сериозна работа, не се захващай. Аз примерно никога не бих тръгнал така. Страх ме е.
                Той обаче ме погледна с оня неговия, по-особения поглед и ми вика, аз ако те послушам бат Димо, след години ще ме е яд, че не съм изпълнил мечтата си. Как тогава ще се погледна в огледалото и как ще живея с тази мисъл?
                Та, тръгна чиляка, къде добре, къде не, но това си е неговото пътуване, прави го за себе си.
                Ние сме само зрители и мечтатели. Нали, всеки иска да обиколи света било с мотор, джип или пеша.
                Мен ме беше много яд, като нямаше пътеписи в сайта му, като ги чаках и т.н., а по едно време си и викам, баси несериозния стана Джвоката. Аз си стоя тука в офиса, пия кафе и нямам какво интересно да прочета от него, пък той мързелува и си почива някъде на сянка. Все едно аз съм му работодател.
                И тези мои мисли със сигурност са му повлияли до известна степен, цялото това "наблюдаване" чрез нета. Те сега и Бойко и Мони и Димо се чувстват донякъде така - спират да пикаят, а тук веднага започват коментари да ходим да ги спасяваме, какво ли се е случило и т.н.
                В крайна сметка важно е да се пътува, но още по-важно е да се разкаже рано или късно на всички за пътуването.
                А още по-важно е след време да се погледне човек в огледалото и да знае, че е направил нещо по-различно в живота си.

                Коментар


                • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                  Хм, чета чета и само едно мога да ви кажа: Дайте му шанс, обещавам ви, че ще се гордеете един ден с него и разбира се, ще се насладите на невероятния му пътепис... друго не казвам ;-)

                  Поздрави,
                  Поли

                  Коментар


                  • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                    Първоначално публикуван от Motosapiens Преглед на мнение
                    ще се гордеете един ден с него и разбира се, ще се насладите на невероятния му пътепис... друго не казвам ;-)
                    В това не съм се и съмнявал за секунда дори от мига, в който за пръв път видях сайта на Джовката.

                    Ако има някой, който да може да предаде изцяло романтиката на едно приключенско околосветско с мотор, то това е човека

                    Очакваме "Искуството да пътуваш с мотоциклет"
                    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                    Коментар


                    • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                      Познавам Джовката, и се гордея с това!
                      Аз също споделям мнението на Чичка
                      Ако има някой, който да може да предаде изцяло романтиката на едно приключенско околосветско с мотор, то това е човека

                      Очакваме "Искуството да пътуваш с мотоциклет"
                      Аз самия много пъти съм се опитвал да описвам това което съм преживял, но никога не съм бил доволен от резултатите
                      Абе за тая работа си трябва талант

                      Така, че остава ни само да чакаме и някой ден да седнем, да гледамe филм, да разглеждаме снимки и четем една дебееееееела книга
                      Какво ли ще пише в нея?
                      Последно редактирано от Aloud; 06-08-10, 16:09. Причина: правописни грешки, сигуно има още но не ги откривам...
                      Колкото повече толкова повече sigpic

                      Коментар


                      • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                        Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                        Още в началото, когато Джовката ми разправяше за пътуването си, как смята да го направи, какъв му е плана (или липсата му), колко са и финансите, че и мотора, че и подготовката и аз му викам - Джовка, това е сериозна работа, не се захващай. Аз примерно никога не бих тръгнал така. Страх ме е.
                        Той обаче ме погледна с оня неговия, по-особения поглед и ми вика, аз ако те послушам бат Димо, след години ще ме е яд, че не съм изпълнил мечтата си. Как тогава ще се погледна в огледалото и как ще живея с тази мисъл?
                        Та, тръгна чиляка, къде добре, къде не, но това си е неговото пътуване, прави го за себе си.
                        Ние сме само зрители и мечтатели. Нали, всеки иска да обиколи света било с мотор, джип или пеша.
                        Мен ме беше много яд, като нямаше пътеписи в сайта му, като ги чаках и т.н., а по едно време си и викам, баси несериозния стана Джвоката. Аз си стоя тука в офиса, пия кафе и нямам какво интересно да прочета от него, пък той мързелува и си почива някъде на сянка. Все едно аз съм му работодател.
                        И тези мои мисли със сигурност са му повлияли до известна степен, цялото това "наблюдаване" чрез нета. Те сега и Бойко и Мони и Димо се чувстват донякъде така - спират да пикаят, а тук веднага започват коментари да ходим да ги спасяваме, какво ли се е случило и т.н.
                        В крайна сметка важно е да се пътува, но още по-важно е да се разкаже рано или късно на всички за пътуването.
                        А още по-важно е след време да се погледне човек в огледалото и да знае, че е направил нещо по-различно в живота си.
                        Браво, бат Димо !!!
                        Не може да бъде казано по добре, и то точно на място, и в правилния момент !!!

                        Коментар


                        • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                          Някой знае ли кога се връща Коста,и ще има ли някакво символично посрещане,до колкото знам на 15 му е рожден ден.

                          Коментар


                          • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                            Надали някой може да каже такова нещо, аз имам чувството, че и той самият не знае.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                              Току що научих от руски форум, че Коста е в Италия в момента. Може би тази година все пак ще завърши околосветското...
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                                Днес Джовката има рожден ден, да ни е жив и здрав, а това е постнал във facebook-a:

                                Я, 32. Бахти лудницата. Благодаря на всички за пожеланията! Не успях да си подаря най-готиното нещо на света и да се прибера Вкъщи, но рано или късно и това ще стане Поздрави от Генуа, Италия, където се очертава да прекарам известно време. Обичам ви и ми липсвате!
                                http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-...9_479759_n.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X