Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великата африканска обиколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Великата африканска обиколка

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Я и аз да се включа, живял съм и съм работил в Нигерия 10години и мисля, че имам не малък опит.
    Ако ще минавате през тази държава по маршрута начертан на картата по-горе е невъзможно или граничи с лудост..
    За да се мине от там без големи проблеми трябва да се движите най-малко на 300-400км от брега,
    тогава единственият проблем ще са полицаите, но за тях има универсално лекарство измислено от финикийците..
    За по-подробно инфо ще трябва да пия бира защото от горещите спомени ми загрява главата...
    Еми давай да я пиеме,... ние слушателите черпиме(визирам себе си)....това и за мен беше големия въпрос-Нигерия?!,дори се чудех дали Чад,Нигер,Мали не е по-удачен вариянт?

    Поздрави,
    търся си подписа....

    Коментар


    • #32
      До: Великата африканска обиколка

      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      ...За по-подробно инфо ще трябва да пия бира защото от горещите спомени ми загрява главата...
      Ванка, това покана за Паничище ли е?
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #33
        До: Великата африканска обиколка

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        За по-подробно инфо ще трябва да пия бира защото от горещите спомени ми загрява главата...
        Утре, 19ч., някъде около Пасарел най-вероятно...
        Поне половината от сбирката са потенциални Африканци.
        Как си по това време Ванка

        Коментар


        • #34
          До: Великата африканска обиколка

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Утре, 19ч., някъде около Пасарел най-вероятно...
          Поне половината от сбирката са потенциални Африканци.
          Как си по това време Ванка
          Тц, на обекта в Сапарева баня съм.... но ми се ще срещата да е някъде в София.
          Ще изчакам да смените мястото и ще се включа..

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Ванка, това покана за Паничище ли е?
          Да, там ще е най-добре.. а още повече тази покана важи 365/12.

          Коментар


          • #35
            До: Великата африканска обиколка

            Има и вариант да не се обикаля цяла Африка, а само София-Кейп Таун и от там мотора на самолет и айде у дома. Мони го проверява и като пари излиза малко по-евтино от колкото ще се похарчат за връщане. Аз лично искам да обиколя навсякъде и ясно си давам сметка, че е доста сериозно предизвикателство, но има време и доста места, които трябва да се пообиколят за да се видят преди това. Най-добре е да се напише тук във форума кой каквато информация има, за да може да е полезна за много "луди", които искат да поемат по този маршрут. А между другото само в София знам 11 места където могат да те убият и оберат. Е все още няма 3 места, където да те изядат, но пък и никой не е пробвал. В Йордания като видях Бенджамин от САЩ който беше пресякъл цяла Африка с едно 125 кубиково моторче единствено ми каза, че проблема по пътя е бил 4 дневен престой на границата на Египет. Навсякъде всичко може да се случи и затова трябва да вярваме в доброто на хората, пък били те и човекоядци

            Коментар


            • #36
              До: Великата африканска обиколка

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              ..... А между другото само в София знам 11 места където могат да те убият и оберат. Е все още няма 3 места, където да те изядат, но пък и никой не е пробвал. ....... Навсякъде всичко може да се случи и затова трябва да вярваме в доброто на хората, пък били те и човекоядци
              За да не спамя хубавата тема ще ви кажа само едно....бял човек с голям мотор в делтата на река Нигер е все едно черен човек да мине през сбирка на куклусклан и да вярва в добродетелите им...

              Коментар


              • #37
                До: Великата африканска обиколка

                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                .....В Йордания като видях Бенджамин от САЩ който беше пресякъл цяла Африка с едно 125 кубиково моторче .....
                Колега може ли да дадеш малко повече информация за "този" Бенджамин или линк, че ми е интересно с какъв 125 е бил,и как е изминал толкова разтояния с него.
                Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                Коментар


                • #38
                  До: Великата африканска обиколка

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60806 в пътеписа съм написал всичко което разбрах за него и има снимки на мотора YAMAHA YBR125




                  Сменял е по пътя масло каквото намери. Движил се със скорост 70-80км/час. Очаквам този месец да дойде в България на път за Холандия където му е крайната точка. Дал съм му адреса ми да се обади и да пренощува, но ако реши да минава през Румъния ще спи в ЗМЕЯ. Надявам се да се обади и ще го разпитам подробно. Общо обясни, че не е имал никакви проблеми и както каза "Просто си караш по пътя"

                  Коментар


                  • #39
                    До: Великата африканска обиколка

                    Колега мерси за бързя отговор. Беше ми интересно как със 125-ца може да се направи такова дълго каране(понеже се подържа малка скорост), но явно всичко е до желание и ентусиязам.
                    Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Великата африканска обиколка

                      За да посъбудя темата. На 03.06.2009г. в 23.00часа посрещнахме нашия приятел Бенджамин от Америка, за който писах по-горе. Човека много разказва за Африка и никъде по пътя не е имал каквито и да било проблеми. Така на тази дата в 10.30 часа се обади от Истанбул и в 23.00 часа беше пред хотел "Радисон" с неговия велик мотор. Благодарности на Мони, Димо, Тануцо и Sev за съдействието по настаняването, намирането на хотел, ремонта на мотора и изпращането. Отново ще постна само една снимка за да припомня мотора в пълното си оборудване, та чак и китара през целия път


                      Много си говорихме и главно слушахме, но отново стигнах до извода, че човек просто трябва да тръгне и ще успее.

                      Ето и останалите снимки от това събитие с главно действащо лице "майстор Димо"

                      http://htftp.offroad-bulgaria.com/bo...MKI/BENDJAMIN/

                      Коментар


                      • #41
                        До: Великата африканска обиколка

                        Ако някой ми каже, че чопърите не стават за обикаляне на Африка, пък и не само, мога да го замеря с този линк: http://www.horizonsunlimited.com/forwood/mytrip.shtml

                        или пък с тази картинка:



                        Има и доста инфо за пътуванията в Африка. Смятам, че може да е полезно на всички желаещи.

                        Има инфо и за Индия, ама да отварям ли нова тема

                        Коментар


                        • #42
                          До: Великата африканска обиколка

                          Бат Димо, щом хората с Yamaha R1 и YBR 125, па и не само, обикалят Африка, що да не става и с "чопъри", па макар и Харлей ... то можеш ли да попречиш на някой да си вади душата, щом е решил )))

                          Коментар


                          • #43
                            До: Великата африканска обиколка

                            Миналата година, двама канадци направиха обиколка около Африка. Имат много точно описание на целия маршрут, проблеми и т.н.
                            http://www.2canadiansonbikes.com

                            Иначе това е маршрутът:

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X