Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великата африканска обиколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Великата африканска обиколка

    Като гледам доста хора живо се интересуват от тази тема - обиколка на Африка или както го наричат редица пътешественици - Великата африканска обиколка.

    Един приятел се стяга да ходи по Африката, ама мотора му не става много, много за тези места и за това смята разстоянията да ги вземе на стоп. Автостоп. Е, може и мото стоп, че и други видове стопове. Мъжагата има скромен опит в това деяние - преди година - две така отиде до Индия, че дори се и върна, митка из Непал и други близки и далчени страни.
    Като го хвана трезвен (музикант е ) и да не гледа гларусите вечерно време (не обича чак толкова птиците като мен, ами е романтик (особено като има мацки около него ), ще го накарам да се регне във форума и да напише малко за плановете си, а тук смятам, че ще намери доста помощ, съвети ... пък и някой може да го вземе на стоп ... знам ли.

    За други приятели чувам същото - тая Африка им се присънва вечерно време, пясък им скърца между зъбите, а и май вече са взели да си бият упойките (опа, ваксините), че да не ги хапе мухата цеце.

    Ама, не точно за това взех да пиша тази тема де.
    Има едно руско списание.
    On-line списание - ruRiders.
    В последния му брой зачетох един пътепис с продължение за Великата африканска обиколка, двама ентусиасти с мотори, много обяснения, снимки и т.н. ... смятам, че ще ви е интересно.

    http://ruriders.com/statya.php?id=15474

    Едно се чудя само - защо тия хора не избират чопъри? Универсалния мотор за пътувания - хем можеш да се изфукаш с него в саваната, хем лъщи и гони далеч всякакви зверове, хем като брадясаш можеш да се обръснеш ... чудна работа ...

    Както и да е. Тук можете да напишете мнението си за такова пътуване, да поспорите за вида мотоциклет, който след чопъра е най-подходящ за такова пътуване, за подробности и т.н.

  • #2
    До: Великата африканска обиколка

    Малеееее, тоя до Судан що катастрофи е претърпял ... добре, че е бил с правилния мотоциклет

    Коментар


    • #3
      До: Великата африканска обиколка

      Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
      ... да поспорите за вида мотоциклет, който след чопъра е най-подходящ за такова пътуване, за подробности и т.н.
      Ле-леее... Бат Димо, изядоха те! Не, не канибалите в Африка...
      Ей сега, като прочетат това, Борис (Tramp) и Жоро-капитана (gnik), ще те светнат за безкрайните африкански магистрали и лъскавите кафета, пред които ще паркираш червения фотьойл... Стига да са тук де, щото Борис стягаше куфарите, пак за Южна Африка, а капитанът май е в Мадрид... Ааа, пропуснах Злати (zzlatev)... И тримата, вероятно много харесват чопърите, най-паче като мотоциклети за пустините и саваните, а защо не и за джунглите...

      П.П. Нямам нищо против чопърите, дори харесвам някои от тях... примерно тъмно червено-черен Вулкан... или поне рокера който го язди...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Великата африканска обиколка

        В тая Африка дето съм бил автстопа е невъзможна и крайно опасна мисия. Нека човека напише какво има впредвид, пък да видим.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Великата африканска обиколка

          Много хубав сайт. Бат Димо този твой приятел ако е Боримор, то няма смисъл да му обясняваме, щото знае доста за пътуването на стоп. Чопъра е подходящ да отидеш до някое ГКПП, от което ще излезеш от България и там го оставяш и хващаш на стоп. Миналата година обикалях с чопър Турция, тази с друг вид мотор и разликата е огромна. Стойката на чопъра се оказа не много удобна за минаване на много километри. Иначе при правилно планиране на маршрута може с всякакъв мотор да се пътува в Африка, както лично се убедих тази година. Аз лично мисля след 2-3 години да направя пътуването София - Кейп Таун и то с този ми мотор след малък тунинг по него.
          Последно редактирано от boiko73; 29-05-09, 09:25.

          Коментар


          • #6
            До: Великата африканска обиколка

            По описанието ще да е Митака... , ама то хора с подобни идеи и смелост се броят на пръсти. Направо се размечтах и аз.

            Коментар


            • #7
              До: Великата африканска обиколка

              Митака е, няма кой друг да е.

              Коментар


              • #8
                До: Великата африканска обиколка

                На интернет страницата на един пътешественик от България - http://www.juriwaro.com/, има доста интересни пътеписи които може да дадат информация за африкански и други екзотични страни.
                Последно редактирано от giorgio; 29-05-09, 17:21.

                Коментар


                • #9
                  До: Великата африканска обиколка

                  Бат Димо, с тая тема окончателно ме запрати към кроежите на една африканска визита ... мамка му - не знам що така се получава, но обикалянето из подобни места ме привлича в пъти повече, отколкото трип из Европа, примерно Явно Бойко е прав, като твърди, че ме привлича мизерийката

                  Коментар


                  • #10
                    До: Великата африканска обиколка

                    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                    Бат Димо, с тая тема окончателно ме запрати към кроежите на една африканска визита ... мамка му - не знам що така се получава, но обикалянето из подобни места ме привлича в пъти повече, отколкото трип из Европа, примерно Явно Бойко е прав, като твърди, че ме привлича мизерийката
                    хайде сега мизерийката те привлича, признай си че си залюбил някоя Бушменка, и всяка вечер си говорите по скайпа
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      До: Великата африканска обиколка

                      Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                      Бат Димо, с тая тема окончателно ме запрати към кроежите на една африканска визита ... мамка му - не знам що така се получава, но обикалянето из подобни места ме привлича в пъти повече, отколкото трип из Европа, примерно Явно Бойко е прав, като твърди, че ме привлича мизерийката
                      Значи ще се ходи. А и вече имам карта на Африка за GPS, така че както каза Ник няма да се губим като обикновени простаци .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Великата африканска обиколка

                        Африка си е мечта за всеки. Едва ли има място под слънцето където да скочиш във времето назад 200 години примерно. Обаче трудностите днес май са по-различни от тези преди 200 години и са свързани предимно с ислямския фундаментализъм. Аз лично мисля, че към днешна дата обиколка на средиземно море не може да се осъществи по причини довели до спирането на предпоследния "Дакар" в деня на старта. В Алжир не се влиза от никоя от съседните страни, т.е. трябва да се заобиколи от юг. Колко на юг? В момента в Египет се кара самостоятелно (без полицейски конвой), но не беше много отдавна времето, когато трябваше да платиш на придружители от полицията, и то може да се върне утре. В Либия също било спокойно, но българите някак имаме едно на ум. В Тунис и Мароко туризЪма си цъфти.
                        Иначе ето го тракчето:

                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Великата африканска обиколка

                          Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                          ...
                          Иначе ето го тракчето:...
                          Тц, не е това тракчето - поне не е тракчето на Бойко - все пак за София - Кейптаун иде реч ... което автоматично поставя пред мен въпрос "Ако се включа, задължително ли трябва да стигна първо до София, за да тръгна от там ?"


                          П.П. Димо, нали не си мислиш, че преди 200 години щъпуркането из Африка е била по - леко и весело
                          Последно редактирано от ЗМЕЙ; 29-05-09, 13:40.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Великата африканска обиколка

                            Първоначално публикуван от diofan Преглед на мнение
                            На интернет страницата на един пътешественик от България - http://www.juriwaro.com/, има доста интересни пътеписи които може да дадат информация за африкански и други екзотични страни.
                            Благодаря, колега - страхотен сайт със страхотни пътеписи !!!
                            Последно редактирано от giorgio; 29-05-09, 17:27.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Великата африканска обиколка

                              Да мисля си, че преди двеста години е било по-леко и весело щото автомата Калашников още не е бил произведен, пък и не им е трябвал, а петрола само им е цапал петичките и са го псували като гадна кал.

                              Добре де, ето го моето недообмислено предложение за Кейптаун.

                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X