Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с транспорт ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ с транспорт ...

    Здравейте ,
    След няколко годишно четене на раздела за тежки мотоциклети и аз най накрая реших че момента да се сдобия с такова животно най накрая е дошъл.
    Избрах си го и го платих но вече месец не мога да намеря човек които да ми го докара.
    Мотора е Мото Гуци Стелвио и се намира в Бергамо Италия.
    Ще бъда много благодарен ако някои може да ми помогне с това начинание срещу съответното заплащане разбира се.

    Васил Томов 0888450489

  • #2
    От: Помощ с транспорт ...

    До София са около 1400 км.
    Една кола и .. на връщане кола и мотор.
    Ще ти се върже на около 1000 лв.

    Да поясня:
    Около 600 лв. за гориво и такси по пътя за колата (дизел) отиване и връщане
    И около 400 за мотора.
    Последно редактирано от CarTest™; 02-08-17, 17:23.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Помощ с транспорт ...

      Да бе наистина що не го докараш на ход, пък натам иди с разните му там маршрутки дето возят хора и багаж към Италия и насам.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ с транспорт ...

        Има една камара нискотарифни полети до/от Италия.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ с транспорт ...

          Ето защо...
          Преди месец една сутрин просто набелязах пет шест читави поне на снимка екземпляри от въпросния модел мотоциклети в италиянски мото сайт.
          След това на майтап отворих esky ей така да видя само колко струват билетите за самолета и ми излезна резултат с 2 такива за на другия ден в 22.00,евтини до Болоня.Купих ги.Написах един имейл на собственика на първия мотор в Лука че идвам след 2 дена да го взема лично.Отидох и директно казах на жена ми да разкара децата по баби,дядовци с дрехи за по седмица и да стяга багажа.Багажа бяха две каски с разговорните в 2 чанти за тях като ръчен багаж и един разпърдян куфар с идеята като вземем мотора да разпределим всичко в неговите куфари я тоя да изхвърлим.В куфара бяха кожени якета,мото обувки и някоя цивилка.На другия ден през нощта в 00.00 кацаме в Болоня,от там до гарата с автобус.На гарата изгоних един два наркомана и няколко пияни елемента от една метална пейка на която спахме до първия влак за Лука в 7.00.Във влака буквам най близкия до гарата хотел.Слизаме в Лука и отиваме в мястото което сме букнали,рано е за настаняване .Оставяме багажа и хващам първия изпречил ми се италианец от персонала връчвам му телефона си и му казвам да звъни на собственика от обявата че оня бъкел не знаеше английски.Няшия човек ни уговаря среща в 14.00.Настаняваме се,теглим по един душ и с такси отиваме до адреса.Искам да карам такси в Италия,бил съм къде ли не е то няма такива цени.Висяхме половин час пред къщата на адреса звънейки без резултат.Звъня по телефона и доколкото разбрах ми съобщават че мотора вече е продаден.Теглих му няколко звучни и звъня на втората обява която също е от Лука.Вече е по към 18.00 и си уреждаме среща с жената която отговори на втората обява за на другия ден сутринта.И отново чудо - вечерта получаваме СМС от жената,че мотора от първата и втората обява е един същ и вече е продаден.П....х ги малко този път и двамата с мъжа й по няколко пъти,отворих пак обявите и пиша имейл на третата обява която беше от Бергамо не частна а от голям мото магазин с директна оферта за мотора който съм си харесал казах им че ако са съгласни на цената която им предлагам на другия ден на обяд съм там.Получавам акуратен отговор че мотора е мой и ме чака.След само едно преспиване в Лука ставаме в 5 сутринта мятаме се на влака в който докато се водехме ме беше обзело странно чувство че и този път нещо ще се случи и мотора ще е продаден като стигнем.Споделих мислите който ме споходиха и с жената - тя се хили и вика Представяш ли си? Пристигаме по обяд в Бергамо.От гарата с такси до магазина и 10 минути преди обедна почивка се намъкваме с двете чантички с каските и куфара в него.Отивам да търся дилъра казаха че е с клиент да почакам.Качвам се на втория етаж да си видя Стелвиото.Ми като нов мотор ко да го гледам всичко е на късмет,имаше стойка за джипиес зумо и даже съжалих що не съм си взел и моя.В този момент зад гърба ми се появи въпросния елемент с който си писах.Отидохме в неговия офис,където той ме погледна с възможно най влажния си поглед и ми вика че мотора бил продаден на един белгийски дилър който му бил пуснал и парите даже ама още ги нямало.Вика ела пак в 15.00 след обедната почивка и ако не са пристигнали парите от белгиеца мотора е мой.Слезнах при жената и й викам че отново сме гризнали дървото.Поспорихме дали да чакаме до 15.00 както ни съветва дилъра.Помотахме се до 15.00 и се върнахме отново в магазина където естествено дилърчето първо ни накара отново да висим 1 час докато ни съобщи че съжалява и е получил парите от белгиеца.Аз обаче му връчвам телефона и го накарах да звънне на следващата обява която съм харесал и на такси.Обявата за която тоя звънна беше от представителство на БМВ в Сан Бенедето дел Тронто.Общо взето всички Стелвиота които харесах от обявите бяха на поне 500 и повече км.един от друг.Отговора от БМВ беше че мотора е все още непродаден и ни чакат да отидем до там.Хващаме такси от магазина и се изтрелваме към гарата.От там на влака за Болоня,във влака буквам най близкия до гарата хотел че вече беше много късно да продължаваме за Сан Бенедето.Сутринта в 5 ставаме и се мятаме на влака за Сан Бенедето.В 10 и нещо пристигаме от гарата на Сан Бенедето до представителството на БМВ където беше мотора с такси и се изтъпанчваме с двете каски и куфара в представителството и почва следващия филм.Оглеждаме мотора - супер е.Отивам при дилърчето и му викам айде да ти плащаме мотора и да отлитаме.Вадя кеша,правим договор и оня вика дай 3000 евро в брой и другите трябва по банка не можело в Италия повече от 3000 евро в кеш.Усещаме се че е четвъртък и ако му пусна остатъка по банка ще видят парите след няколко дена най вероятно в понеделник а беше четвъртък.Викам му да ме води директно в неговата банка и направо да му вкарам парите касово в сметката да ги види бързо на същия ден.Дилърчето каза че не ставало така,вика по добре идете в банката и дайте разликата в брой /около 6000 още беше/ там да ви издадат чек за сметка на БМВ за останалата сума.Казах му че тая система с чековете в БГ не се практикува и го помолих да дойде до банката с нас да не объркаме нещо.Пред банката разбираме че ако тоя не беше дошъл с нас даже нямаше и да можем да влезнем вътре.Първо вратата на банката беше като въртяща се кръгла врата на хотел,влизаш в нея един по един и се затваря и зад теб откъдето си влязъл и пред теб към банката,и почва да пищи и не се отваря навътре към банката.Оня дилъра вика излез имаш нещо метално...Излизам, до входа сейфове с ключовете на тях,вадя всичко метално колани часовници монети ножове пистолети и т.н и правя втори опит.Да ама ключа от сейфа е в мен и пак пищи и не ме пуска.Оставям жената отпред връчвам и ключа и пак пробвам.Този път ме пусна и аз с паднали гащи че нямам колан се намъквам в банката с дилърчето от БМВ.Вътре оня им обяснява че искам да вкарам 6000 и те да ми издадат чек в полза на БМВ.Като чуха колко е сумата директно ни изгониха и казаха че няма как да стане много били парите.И в тяхната сметка не можело да ги вкараме директно много били.Връщаме се дружно в представителството отново и почваме да умуваме.Междувременно жена ми вика да видя един мотор отпред оставен да се продава - ела вика че видях и моя мотор тука.Мотора който ме извика да видя беше БМВ f650 gs ама по новия с 800 куб.см двигател с три оригинални куфара на БМВ за 3000 евро.перфектен.През това време дилъра звъни на още 3-4 банки да пита дали може да вкараме парите за чек на тяхна сметка и отвсякъде му отказват.Аз веднага правя нова схема.Влизам и им казвам - купувам и БМВ -то за 2800 плащам ви го в брой и утре идваме да го отнасяме ,тръгваме си с него и в България ви пращам разликата от 6000 за Стелвиото и после пращам някой да го вземе.Ония се съгласяват вземат ми парите и за БМВ то и почват да търсят собственика да оправят документите.Разбираме се за на другия ден - Петък сутринта да отиваме да вземаме БМВ то и да отлитаме.Отново буквам най близкия хотел и се изнасяме натам.В хотела взехме два велосипеда и очесваме целия град.Направихме и план за на другия ден.Като вземем БМВ то да прехвърлим багажа и да отиваме към Анкона където да се качим на ферибота за Игуменица добре че не платих и билетите.Същата вечер получавам имейл от дилъра в Бергамо при който бяхме че е станал фал с мотора и белгийския дилър,и мотора още не е продаден та ако искаме да отиваме да го купуваме.Аз обаче супер доволен че съм купил не един а два мотора даже,мислех да го насера и да му пратя снимките на двата които съм купил.Добре че жената ме разубеди...Ставаме сутринта превъзбудени и хукваме към БМВ.Там вече ни очакват всички шефове и дилъри на представителството с нови изненади.Още с пристигането те вече са проверили и ни казват че понеже БМВ то е от частен продавач може да го купим само ако имаме резидентство и по никакъв друг начин.Връщат ни парите за него.Сделката с БМВ то пропада - Ревем.В този момент идва и баш шефката на представителството и казва че понеже те са БМВ нямат доверие на никоя друга транспортна фирма освен DHL и ДПД и само те са тези който могат да вземат Стелвиото от там.Викам и ОК,звънни обаче и питай колко пари искат те да докарат мотора.Оная патка звъни и вика 15 000 евро с въздушен транспорт и 5 000 с наземен.Обяснявам и че това могат да свършат и много други фирми на нормална цена които също имат лиценз за международен транспорт ,но тя е непреклонна.Вярвала само на тях.И така се провали всичко и там.Отново им тегля по няколко звучни връщат ни и капарото от 3000 евро за Стелвиото и отново оставаме с двете каски и шибания куфар без мотор и на майка си в г...а.Добре че не насрах дилъра от Бергамо.Вдигам телефона говоря с него отново.Оня вика този път няма лабаво идвай мотора е твой.Поемаме към гарата.Нови 600 -700 км.до Милано и от там отново към Бергамо.Стигаме пред магазина.Аз преди да отида при дилъра отивам пак да видя мотора.Стойката за зумото вече липсва,липсва и задния куфар.Дилъра ми обяснява че собственика си ги е взел щото като разбрал че мотора му е продаден си купил чисто нов от тях веднага и му трябвали.Пак го пое..х малко и отидох да му цакам.И изненада.Първия път като му писах още ми беше казал че няма проблем да ми вземе парите кеш,колкото ще да са.Да ама този път и той вика 3000 евро в брой и другите по банка и след 20 дена може да идва някой за мотора.Откачих ама вече нямаше накъде.Оставих му капаро и му казах че ако нещо се случи с мотора и не стане мой или го продаде на друг преди да получи разликата от мен по банка ще го намеря и ще го надупча с ножката да изтече като лейка заради 2000 км който минахме заради него и нервите.Оня беше същисан какви му ги говоря и се опита да го приеме на майтап.От там вече с договора за мотора хващаме такси и директно към летището в Бергамо.Билети за БГ нямаше.Купихме си за Отопени Румъния за след два дни.Два дни на хотел в Бергамо и най накрая кацнахме в Румъния откъдето ни посрещна наш приятел.Тотала беше 3500 евро похарчени за хотели,влакове,самолети,храна и т.н.Една седмица чесане в Италия и разходка на каските и якетата ни около 6000 км.
          Освен спомена за хубавата храна и кафе всичко друго леш.В Италия вече само с мотор през Гърция с ферибот и по никакъв друг начин.Задраскал съм я на картата с маркер даже...Тук даже в БГ поизчаках малко спомена да избледнее преди да започна да търся транспорт.И сега мотора си стой в Бергамо.....
          Та затова не искам да се връщам там повече.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ с транспорт ...

            На ход мотор няма как да се докара от Италия освен ако не си резидент.И малко скъпо ми излезе да го разбера.
            И да натам отидох с нискотарифен полет за 70 евро за двама човека.А вътре в Италия похарчих повече от 1000 евро за влак

            Коментар


            • #7
              От: Помощ с транспорт ...

              Разказа ти кърти от всякъде.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Помощ с транспорт ...

                Първоначално публикуван от Васил Томов Преглед на мнение
                .....
                Това се казва пътепис, макар и без снимки е МОЯ фаворит.

                Стискам палци за успешен завършек.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ с транспорт ...

                  Не знам дали е имало идея за пътепис, но се е получил един от най-забавните, които съм чел, смял съм се със сълзи.

                  "2-3 фрази са повече от хиляда снимки" - старата максима - обърната.

                  Успех с транспорта, трябва ти кола с ремарке, на което да качиш мотора или някаква "баничарка", която ще го събере.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ с транспорт ...

                    Ебаси приключенията, ма то мерак, кво да го правиш... Успех нататък.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ с транспорт ...

                      Добре де!
                      Някой знае ли защо не може?
                      Не могат ли да се вземат временни номера ... застраховка за няколко дена?
                      Къде е пречката?
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ с транспорт ...

                        От Италия няма как да стане с временни номера по простата причина ,че те нямат такива !!!
                        Сега към колегата Васил Томов :
                        Колега мога да ти изпратя телефон на лични съобщение на човек в Италия да говориш с него за транспорта на мотора .
                        Той има автокъща в Италия и почти всяка седмица товари автовоз . Ако решиш да опиташ пиши .
                        Напред и нагоре
                        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                        0886769809-Юлиян
                        kiko00@abv.bg

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ с транспорт ...

                          Аз не точно по проблема, ами по темата. Верно ли BMW 800 GS с три оригинални куфара е било 3000 евро? Или нещо бъркам?
                          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ с транспорт ...

                            Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                            Аз не точно по проблема, ами по темата. Верно ли BMW 800 GS с три оригинални куфара е било 3000 евро? Или нещо бъркам?
                            Ето такова беше,това даже е 2000

                            Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ с транспорт ...

                              @ Васил: може ли линкове за италиански сайтове за продажба на мотоциклети.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X