Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО - лето господне 2016...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ГО - лето господне 2016...

    Няма защо да си губиш категориите. Просто ако имаш В и С ако платиш само за В-то не караш камион или ако искаш да караш доплащаш и си ти.
    Всичко вече е измислено, няма да откриваме топлата вода.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #62
      От: ГО - лето господне 2016...

      А знаете ли колко струва медицинското за С кат.и колко за Б кат. А това че се подновява книжката за С кат.на 5 г. А това че не съм карал камион над 3.5 т.от 20 години а плащам.Дали да не ме натоварят и с по скъпа Го че си карам леката кола и мотора с С кат.А това че 90% от камионите са фирмени,кой трябва да плати Го на камиона и на негово име,работника ли?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: ГО - лето господне 2016...

        Знаем знаем Roninn, нали доста народ тук е по същата схема На над 3.5 тона от време на време се качваме, ама празен...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: ГО - лето господне 2016...

          Дали пък не говоря на китайски!!! Искам да кажа, че има ли желание- има начини, няма ли желание- има оправдания.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #65
            От: ГО - лето господне 2016...

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            Дали пък не говоря на китайски!!! Искам да кажа, че има ли желание- има начини, няма ли желание- има оправдания.
            Колега, ние разбираме, ама политиците ни говорят китайски... Навярно е добре да изпратиш предложенията към някоя комисия, която се занимава с конкретния казус...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #66
              От: ГО - лето господне 2016...

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              А това че се подновява книжката за С кат.на 5 г.
              Това не е вярно. И аз имам С, книжката е на 10г. Освен ако е нещо ново.

              Коментар


              • #67
                От: ГО - лето господне 2016...

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Това не е вярно. И аз имам С, книжката е на 10г. Освен ако е нещо ново.
                Подновяват се на 5г отпреди 2-3 години... Преди месец си поднових книжката (предната бе за 10г)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: ГО - лето господне 2016...

                  Аз имам С и Д кат. Подновил съм я 2013 г. и ми изтича 2018 г. Вече са на 5 г.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #69
                    От: ГО - лето господне 2016...

                    Първоначално публикуван от sozi Преглед на мнение
                    Не се притеснявай за тия дето работим в КАТ ,достатъчно ми е дето изстъргвам от асфалта и тенекиите на смачканите коли разни "богове на пътищата".Много ни плюете ама като "огънете маркучите" някъде почвате да се чоплите където не ви сърби.За тази простотия с гражданската и винетките всички страдаме и за разлика от теб я направиш я не направиш ГО ,нас в началото на годината по списък ни проверяват личните МПС-та за редовността на документите
                    Държавната машина за рекет, от която сте част - почна да глобява за неизвършено нарушение. Несключена застраховка на нещо, което не ползваш. Темата е за това.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ГО - лето господне 2016...

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Държавната машина за рекет, от която сте част - почна да глобява за неизвършено нарушение. Несключена застраховка на нещо, което не ползваш. Темата е за това.
                      Най вероятно полицая е инвалид 100%,затова е спрял така.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #71
                        От: ГО - лето господне 2016...

                        Управляващите не са идиоти, те много добре знаят, че по-правилно и справедливо би било ГО да е на водача, както колега на по-предните страници упомена със съответните аргументи. Още повече, че и цената следва да се определя спрямо него, а не един и същи човек да се качва на различни автомобили, собственост на други лица, на които разликата в цената на ГО не е еднаква. И така се губи целия смисъл цената да е обвързана с неговото поведение на пътя, т.е. когато фонда плаща за нечия простотия, която често се случва и този, който я причинява също да плаща повече.
                        Та управляващите много добре знаят, ама я вижте колко моторни превозни средства има регистрирани и колко правоспособни водачи. Автомобилите са повече, което значи и приходите ще са повече към застрахователите, съответно онзи данък към държавата, който преди някоя и друга година ни го цуцнаха към ГО, също в обобщени размери ще се равнява на събрана по-голяма сума, от колкото ако ГО е на водача. А и там по-трудно ще е, на някого който реално не шофира въпреки да има СУМПС, да му кажеш, че ако не сключи ГО ще му отнемат свидетелството.
                        В крайна сметка българинът възприема автомобила си и другите подобни-каравани, кемпери, мотори и т.н. като даденост, която непременно му се полага. Ами тези последните неща са удоволствие, а да поддържаш удоволствие е скъпо. То и лек автомобил да поддържаш също е скъпо, никъде не е казано, че всеки трябва да може да си го позволи, ако следва да спазва стриктно всички изисквания-регистрация, ГО, добри гуми, платен данък, реално минат технически преглед и т.н.
                        Не защитавам тезата, че е справедливо да се плаща ГО през цялата година и за сезонните возила, но пък това, че някой заявява, че не го карал, може ли да се приеме като 100% гаранция, че наистина няма да го кара. Е да, ама някой който уж автомобила му седял в гаража, изкарва го на улицата, прави поразия и накрая фондът плаща за тази работа. Ами идеята е явно, това нещо да се пресече. Та затова, да се даде възможност за сключване на ГО през определен период и за конкретни возила, но същевременно санкциите за управление на такова мпс извън този период без ГО, следва да са много високи.
                        SUV

                        Коментар


                        • #72
                          От: ГО - лето господне 2016...

                          "Не защитавам тезата, че е справедливо да се плаща ГО през цялата година и за сезонните возила, но пък това, че някой заявява, че не го карал, може ли да се приеме като 100% гаранция, че наистина няма да го кара. Е да, ама някой който уж автомобила му седял в гаража, изкарва го на улицата, прави поразия и накрая фондът плаща за тази работа. Ами идеята е явно, това нещо да се пресече."

                          И спряно от движение МПС, освободено от ГО може да направи тия поразии, няма разлика.
                          То и ножове в кухнята има у дома, каква е гаранцията, че няма да заколя някого? Я в затвора за всеки случай? Да не споменавам и лафа с инструмента за изнасилване, каква е гаранцията, че няма да го употребя неправомерно?
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 14-01-16, 12:41.

                          Коментар


                          • #73
                            От: ГО - лето господне 2016...

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Държавната машина за рекет, от която сте част - почна да глобява за неизвършено нарушение. Несключена застраховка на нещо, което не ползваш. Темата е за това.
                            Ако снимката е твоя "в което се съмнявам" защо не постъпи като възмутен гражданин , звъниш на 112 описваш случая и готово на полицая който си е позволил да направи такова нарушение ще ме бъде потърсена отговорност/знам го от личен опит/, ама кво правим снимаме качваме в социалните мрежи коментираме и се възмущаваме . Точно за това и стана нещастния случай във ВРАЦА, какво се оказа много сейрджии и кадри. А тук темата е за ГО аз също поддържам тезата че тя трябва да е лична на човек а не на автомобил , все пак не МПС-тата правят белите по пътищата а овните дето ги карат
                            Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                            0889 619 319

                            Коментар


                            • #74
                              От: ГО - лето господне 2016...

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Това не е вярно. И аз имам С, книжката е на 10г. Освен ако е нещо ново.
                              Ванка,няма да пиша ,ако не ми е минало през тиквата.Първата ми беше на 15 или 20 г.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: ГО - лето господне 2016...

                                А с каруците в София какво правим? Каруца с пиян каруцар е доста срещано явление , може да се добави и извън габаритен и опасен товар. Или на бай мангал му е разрешено да кара без регистрация ,без преглед , без застраховка , да минава на червено , ........ А така наречените органи на МВР се правят , че не ги забелязват.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X