Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГО - лето господне 2016...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ГО - лето господне 2016...

    В този ред на мисли , се сещам и за нещо друго. Много мотори , коли , каравани ,........, регистрирани преди 2015г. , не са декларирани в данъчното , но сега ако се прекрати регистрацията , при последващо регистриране , автоматично ще се регистрират и в данъчното. Както се казва , с един куршум два заека.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #47
      От: ГО - лето господне 2016...

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      В този ред на мисли , се сещам и за нещо друго. Много мотори , коли , каравани ,........, регистрирани преди 2015г. , не са декларирани в данъчното , но сега ако се прекрати регистрацията , при последващо регистриране , автоматично ще се регистрират и в данъчното. Както се казва , с един куршум два заека.
      Виж, не знам как е при вас, ама от миналата година тече въвеждане на електронна комуникация между няколко институции, а именно данъчно, ГТП и ГО. При появяване на активност на даден рег. номер трябва да излиза флеш-режим местата със задължения. Някъде е въведено, някъде-не. Доколкото знам при нас е спечелен търга за тази дейност предстои. Така, че тази дерегистрация е ефективно излишна, или по-скоро дава някаква възможност за ведомствен(държавен) рекет.

      Коментар


      • #48
        От: ГО - лето господне 2016...

        В този кодекс има съществени грешки.
        (11) Компетентните органи по ал. 1 (КАТ) предприемат мерки за спиране от движение на моторните превозни средства или на средствата за обществен превоз на пътници и/или за налагане на съответните административни наказания, когато не е била сключена задължителна застраховка. Когато в срока по ал. 10 не са били предоставени доказателства за сключен договор за задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите, Гаранционният фонд уведомява органа по ал. 1, т. 1 да прекрати регистрацията на моторното превозно средство.
        Явно, който го е писал, никога не е чел ЗДП или наредбата за регистрация на МПС.
        Според същия кодекс, ремаркетата категория О1, са без гражданска.

        Коментар


        • #49
          От: ГО - лето господне 2016...

          И ся какво излиза, функцията на контролен орган на КАТ да лови нарушители по пътищата включително и такива без застраховки къде отива ? Какво ще правят катаджиите освен да се крият из храстите като партизани? Може би ако започнат да правят свирки ще получат в отговор едно позитивно отношение и агресивността по пътищата ще намалее. Пък и няма да ни е яд, че сме платили застраховка за цяла година.

          Коментар


          • #50
            От: ГО - лето господне 2016...

            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
            И ся какво излиза, функцията на контролен орган на КАТ да лови нарушители по пътищата включително и такива без застраховки къде отива ? Какво ще правят катаджиите освен да се крият из храстите като партизани? Може би ако започнат да правят свирки ще получат в отговор едно позитивно отношение и агресивността по пътищата ще намалее. Пък и няма да ни е яд, че сме платили застраховка за цяла година.
            Не се притеснявай за тия дето работим в КАТ ,достатъчно ми е дето изстъргвам от асфалта и тенекиите на смачканите коли разни "богове на пътищата".Много ни плюете ама като "огънете маркучите" някъде почвате да се чоплите където не ви сърби.За тази простотия с гражданската и винетките всички страдаме и за разлика от теб я направиш я не направиш ГО ,нас в началото на годината по списък ни проверяват личните МПС-та за редовността на документите
            Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
            0889 619 319

            Коментар


            • #51
              От: ГО - лето господне 2016...

              И?
              Колко от шефовете имат валидна ГО,ГТП и винетка?
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #52
                От: ГО - лето господне 2016...

                Ми всички, които познавам. Щото за разлика от тебе, не са господин никой и много бързо ще ги изнюха и опише из медиите някой драскач! То всъщност драскачите и без реална причина си измислят и клепат, па камо ли ако им дадеш повод! Примерно моя мотор биде оценен в местна медия на 7000лв. "без екстрите", само дето никой не се нави да ми брои дори половината.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #53
                  От: ГО - лето господне 2016...

                  Не извъртайте темата.Тя идеята на гражданската е правилна, ама от една страна държавата се прави на тарикат и иска да ни стриже не , ами да ни дере живи. От другата ние като български тарикати все гледаме да е.ем комара във въздуха и финала го знаете всички. Ама НАИСТИНА НЕ Е РЕДНО за нещо дето не го караш през цялата година, да му плащаш ГО за цялата. От друга страна като мен дето в къщи сме 4 души , а има 3 коли ,3 мотора и един скутер, не е икономически оправдано да има ГО всяко превозно средство, като не винаги всяко е в движение. Трите ни коли се движат и си имат ГО, ама като си карам само Африката , защо да правя на другите ми мотори ГО, като си стоят разпарчедосани в гаража. Нали им плащам данъци! И винетки на колите се купуват само като излизат извън града. Просто изчислихме с децата , че късите винетки ни устройват повече.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ГО - лето господне 2016...

                    така си и мислех че ще стане! коментар по въпроса всеки има,но.... утре да ида ли да си сключа/направя-вече не знам коя дума се използва- гражданска,или не? колкото до колегата sozi-така трябва да бъде! обущарят не трябва да ходи бос! бъдете за пример и ще ви уважават! и аз се дразня като гледам повечето патрулки 'дето не им светят регистрационните табели отзад, ама не се заяждам. /май ще започна/. хора, прави впечатление и то лошо! едва ли опел астра е толкова зле замислен,та все да му горят лампите? не правя от мухата слон, просто тези малки камъчета които все обръщат колата е крайно време да бъдат отстранени и то завинаги. лека ви вечер

                    Коментар


                    • #55
                      От: ГО - лето господне 2016...

                      Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                      гледам повечето патрулки 'дето не им светят регистрационните табели отзад
                      На половината фаровете не им светят, ти се хвана за регистрационните табели. Ама надали си пишат актове един на друг.

                      Коментар


                      • #56
                        От: ГО - лето господне 2016...

                        ама за 5 кинта ще ти измислят глоба на тебе,нали? за това говоря-гледаме в чуждия двор и критикуваме, а нашият си е жив свинарник....

                        Коментар


                        • #57
                          От: ГО - лето господне 2016...

                          Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                          ама за 5 кинта ще ти измислят глоба на тебе,нали? за това говоря-гледаме в чуждия двор и критикуваме, а нашият си е жив свинарник....
                          Колега, ти май не харесваш катаджиите! Аз пък не харесвам топлофикация... Изкажи се за ГО-събитията в момента.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ГО - лето господне 2016...

                            Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                            На половината фаровете не им светят, ти се хвана за регистрационните табели. Ама надали си пишат актове един на друг.
                            В 6-то Рпу Пловдив,ако има патрулка с два светещи фара,съм готов да платя обяд на полицаите на смяна.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #59
                              От: ГО - лето господне 2016...

                              Според мен Г.О. трябва да се прави на водача в рамките на неговите категории и цената да се определя на базата на минали нарушения, П.Т.П. стаж и други, а не на М.П.С-то, което все пак не е гражданин.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ГО - лето господне 2016...

                                Темата май стана 'а вие що биете негрите'....

                                ГО трябва да има... Но в съвременния компютъризиран век трябва да можеш да си я сключиш онлайн, трябва да може да си избереш срока, за който действа, и трябва да получаваш предупреждения ако в скоро време ти изтича ГО...
                                Таблетите на катаджиите не са им за играене на игрички - с едно просто приложение може да се провери има ли ГО автомобила или няма...
                                Съответно няма смисъл да се връзва с някакъв срок - искам ГО за ден - ами заповядай - компютъра не му пука дали е за 10 години или 1 секунда - той ще си го сметне...

                                А за ГО според категориите - това значи ли, че мога да губя категории, защото например тази година не ми оттърва да плащам огромна ГО за голяма категория, която тази година не ми трябва?
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X