Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИТАЛИЯ 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИТАЛИЯ 2009

    От както съм се върнал все не успявам да подхвана темата. Дори и снимките не са готови всички. Заповам ,пък малко ще се провлача във времето .
    Това пътешествие ,за разлика от черногорското 2008 , беше замислено преди почти 10 месеца. Самата подготовка в организацията отне около две седмици. С Теди(съпругата ми) си бяхме наумили пътуване през Сърбия, Хърватска , Словения ,Италия от север на юг ,през Гръцко и у дома. Основна цел бяха посещенията на музеи и забележителности в Италия ,без да се ,бърза.Решихме да отпаднат цели градове за следващо посещение ,отколкото да претупаме някои.ПОради ограничение във времето не можахме да ,,слезем '' до Сицилия (ама няма да и се размине).
    Хотелите бяха предварително резервирани през www.booking.com .Съветвам всички да опитат(следете рейтинга на хотелите - да е над 7,2 поне).Навсякъде настаняването беше безпроблемно ,като във всички хотели се усещаше отношение ,,по-така'' заради резервацията от сайта. Предполагам ,че се ,,мазнеха'' заради рецензиите ,които сайта иска от клиента след посещението в хотела.
    Ферибота също беше резервиран и платен онлайн.Имаше два варианта , но ,,бързия'' ,който ми спесява 2 часа струваше 380 евро каюта за двама+мотор ,а бавния на същата фирма струваше 110 евро.Разбира се предпочетох да спя два часа повече за по-малко пари .
    Пътуването беше извършено с жълтото ,,такси'' , дисаги , сак и двама ентусиасти
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    До: ИТАЛИЯ 2009

    Тръгнахме на 30,05,09 от Варна към София с леко притеснение от прогнозата.До Севлиево пътувахме спокойно ,беше сухо и приятно.Малко след това обаче , нещата се промениха.Пътувахме последователно в порой , порой + градушка и порой + суграшица. На магистралата температурата падна до около 2 градуса. Не ми се иска да си спомням ,камо ли да разказвам за това пътуване.Не мислих ,че пръстите ми ще отцелеят.Вината разбира се си беше моя- когато купихме екипите за дъжд ,приложените ръкавици ми се видяха мноого смешни и пренебрежително ги изхвърлих в коша .
    Пристигнахме късния следобед в София .Докато изчаквахме Димо (KRO) ,жена ми удари едно балантайсче за съживяване .
    Искам да благодаря на Димо за невероятната помощ която за пореден път ми оказва относно извозването и паркирането на мотора.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #3
      До: ИТАЛИЯ 2009

      На 31.05. сутринта тръгнахме от София за Хърватска.Пътуването мина по план ,без никакви изненади и при хубаво слънчево време.
      Предварително искам да се извиня за качеството на снимките ,но повеето Теди е правила в движение и при скорости над ....




      Границата с Хърватска


      Кратка почивка ,през която аз наивно се опитах да сменя артисалите динари ,но само ми се изсмяха



      Магарето...


      Пътуването беше безинтересно и монотонно.Отново обръщам внимание за моториститв - дясната лента на магистралите в Сърбия са с коловози!!! В Хърватска обаче нещата не са така - там пътя е перфектен .
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #4
        До: ИТАЛИЯ 2009

        Целта за деня беше хотел Eko Garten http://www.garten.hr/ в Славонски Брод,като резервацията си я направихме в сайта им.





        Изключителна обстановка . Чисто и вкусно .Ползвахме и СПА центъра им срещу 20 евро за двама.Горещо препоръчвам този хотел.


        Тук съм със чсто новата си гума


        Ако по вашия край са изчезнали всички бъчви , не се чудете къде са....














        След вечеря се поразходихме из градчето. Чисто и спокойно място.
        Загубени хора - нямат огради
        Този е някакъв параноик









        Паркът край река Сава













        И отново на път

        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          До: ИТАЛИЯ 2009

          Границата със Словения


          Тази страна е невероятна - всичко е като нарисувано и стерилно .Магистралата им - е няма друга такава (може би и защото е чисто нова )
          Навсякъде е окосено ,прекопано , изчистено....





          Прелетяхме я без да се усетим. По едно време пътя се влоши и чак ,като видяхме това баирче се усетихме ,че сме вече в Италия.



          Нямаше нито КПП-та ,нито табели дори.
          Тук вече пътя си беше по нашенски ремонтиран ,но встрани е почистено и къщите са спретнати



          Пристигнахме в гр.Местре (континенталната част на Венеция). Настанихме се в хотел Болоня от веригата Best Western http://www.booking.com/hotel/it/best...760fa23cb318b2 Намира се на 20 метра от гарата




          Влаковете са страхотни , през 2-3 минути и струват 1 евро.

          След окло 7-8 минути през лагуната сте във Венеция










          УАУ!!!













          Първи Грях...



          Ще оставя повечето от снимките без коментар ,защото просто ще е излишен...
















          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            До: ИТАЛИЯ 2009










            Хиляди тесни улички с магазинчета



            Този човек не просеше - стоеше така пред един параклис с чаша течност ( вероятно алкохол)...



            Мостът Rialto







            Kanale Grande




            Идилия...




            Малко изкуство...











            Неверояна архитектура...



            Площадът Сан Марко




            Авто портрет



            И на този не му е лесно ...




            Символут на Венецианската държава...




            БАзиликата Сан Марко



            Академията





            Вижте на какво прилича МОСТЪТ НА ВЪЗДИШКИТЕ - колко ли са се изръсили Сислей?



            San Giorgio Maggiore



            И разбира се ,каква световна забележителност ще е Венеция ,ако навсякъде няма Тамагочита












            Яхтите на отличниците...



            Император Виктор Емануел 2 - много си го тачат



            Градът си е много романтичен...



            Дворецът на Доджите... и аз




            Музеят на музиката - невероятно място влязохме и седнахме.Бяха муснали Вивалди и акустиката ни омагьоса
            (извинявам се за снимките ,ама беше забранено...)








            Отново из града





            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              До: ИТАЛИЯ 2009





              Съседния остров - Новата част


              Хотел с неговият паркинг











              Свети Георги




              Кулата и дворецът на Доджите




              А ,бе ,ангел ,ангел ,ама с гръмоотвод.Знаели се началника на къде е



              Базиликата и опашката...




              Ама и боклук си имат -това е към 10,30 сутринта







              Тераските им са на покрива







              И тук е забранено снимането....











              Тук наистина си е сбирщина от цял свят
              (това са същите момчета преди години ,а това е парчето ,което слушахме на живо http://www.youtube.com/watch?v=KxWbA...aynext_from=PL )




              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                До: ИТАЛИЯ 2009

                Дано пътеписа да не е отегчителен ,но снимките са хиляди и се затруднявам да подбера...
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  До: ИТАЛИЯ 2009

                  Браво Браво
                  Добра разходка е станала
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #10
                    До: ИТАЛИЯ 2009

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    Дано пътеписа да не е отегчителен ,но снимките са хиляди и се затруднявам да подбера...
                    Как да е отегчителен? Не бързай, но не ни лишавай от нищо
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: ИТАЛИЯ 2009

                      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                      Дано пътеписа да не е отегчителен ,но снимките са хиляди и се затруднявам да подбера...
                      Не е отегчителен,пусни още снимки.
                      Последно редактирано от giorgio; 29-06-09, 14:36.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        До: ИТАЛИЯ 2009

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        Дано пътеписа да не е отегчителен ,но снимките са хиляди и се затруднявам да подбера...
                        Стига си философствал ами пускай за Рим и Везувиий П.С. Докато видя ,че тук си пуснал темата....
                        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: ИТАЛИЯ 2009

                          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                          Как да е отегчителен? Не бързай, но не ни лишавай от нищо
                          Точно така, бавно и подробно, както си го караш досега.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ИТАЛИЯ 2009

                            Много добър пътепис и хубави снимки. Когато ходих във Венеция също доста ми хареса, а романтиката е наистина навсякъде. За мотора с който пътувате огромни поздравления. За мен си остана една несбъдната мечта точно такъв мотор. Айде чакам следващите снимки и разказ

                            Коментар


                            • #15
                              До: ИТАЛИЯ 2009

                              Всички чакаме, обаче Чуров чака напрежението да нарастне и така малко по малко да го гаси с чудесните снимки и разкази
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X