Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка из Рила.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка из Рила.

    Отдавна се канех да опитам този път и все отлагах. Става въпрос за пътя от Спортното градче на Белмекен до курорта Трещеник над Якоруда. 30 км черен път из Рила преобладаващо на 1900 м нмв. Преди две седмици се престраших и потеглих.

    Пайсе Рила... Идвам. Малко преди язовир Белмекен.


    Така се виждаше Пирин малко преди яз Белмекен дръпнат с вариото.


    Ето го и язовир Белмекен сниман от южната стена.


    Връх Белмекен и част от язовира.


    Веднага след като подминете спортното градче излизате по черно. Тука вече съм на черният път.


    Това е посоката.


    Хей там е Джендем дере.


    До тук изкачвах. Сега съм почти по равно и след няколко завоя ще започна спускане към дерето под Гурдеви скали.


    А така се вижда Пирин малко след Джендем дере.


    Джендем дере е под Гурдеви скали, които са горе в дясно на снимката.


    Зад мен са Гурдеви скали.


    Вече драпам към Ропалица.


    Поглед напред. Върхът пред нас в далечината трябва да е Ортачал.


    Поглед назад и в страни.


    Дерето след Ропалица.


    Вече това е посоката.


    Остават ми само няколко километра до Нехтеница. Поглед напред.


    Поглед назад. Там от където идвам.


    А това е над главата ми. Връх Суха вапа от мусаленският дял на Рила.


    Гледка в посока Мусала. Хижа Грънчар е зад това обрасло ръбче, но пътят на там е много лош. Става за мотокрос, или за много хард ендуро, а не за голямо туристическо ендуро, като моето БМВ, така че не рискувах да си строша мотора.


    Нехтеница. От тука започва асфалтът, както и лошият черен път до хижа Грънчар. Тук завършва и черният път от Белмекен, който е с чакъл, камъни и макадам. Кал няма. Тази чешма е с ледена и много вкусна вода. Не я пропускайте, ако минете от там! От тук до Трещеник е много добър асфалт, а от Трещеник до Якоруда вече е чисто нов асфалт.


    Така се виждат Аврамови колиби малко под Трещеник.


    Гара Аврамово.

    Последно редактирано от ВладиЧ; 27-09-23, 08:05.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    Благодаря за споделеното !
    Много красиво !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Изглежда лежерно Благодаря.

      Коментар


      • #4
        Благодаря

        Коментар


        • #5
          Благодаря за споделеното ! Завърна спомени от преди около 20 години . Един път минахме от Белмекен до Грънчар и Якоруда и на следващата година продължихме от Грънчар през яз. Бели Искър до поляните на Говедарци . Първият път аз бях със супер тенере и след това с едно ХТ 600 . Определено вторият път се чувствах много по-комфортно . Първата година имахме двама в групата с МЗ ЕТЗ , едното беше доста модифицирано , другото абсолютно стандартно . Спомени .........
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            Благодаря за споделеното. Много красиво.
            Преди 4-5 години в първите дни на м. септември за първи път отидох с кемпер на язовир Белмекен. Много красиво магнетично място.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              Един въпрос, пътя става ли за непрежален "полу-паркетник" - ТЛК Прадо 120, с БФГ КО2 гуми?
              Планираме да идем до Белмекен с новия член на фамилията, както направихме и преди 2 години, с тогавашния нов член.
              Та, чудя се, има ли нещо притеснително по пътя, което да откаже пишман офроудър с нови гуми и кола с педя и половина клиренс?
              Ясно е че няма да се спира, но има ли разни забрани , разрешителни, и т.н.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
                Един въпрос, пътя става ли за непрежален "полу-паркетник" - ТЛК Прадо 120, с БФГ КО2 гуми?
                Планираме да идем до Белмекен с новия член на фамилията, както направихме и преди 2 години, с тогавашния нов член.
                Та, чудя се, има ли нещо притеснително по пътя, което да откаже пишман офроудър с нови гуми и кола с педя и половина клиренс?
                Ясно е че няма да се спира, но има ли разни забрани , разрешителни, и т.н.
                Не би трябвало да има никакви проблеми! През годините съм го минавал със ЗАЗ, Лада 2105, Пасат двойка,Пежо 405, Кия спортидж.
                Забрани, за сега, не са известни.
                И нищо няма да ви попречи и до х. Грънчар да се разходите. Не е чак толкоз зле пътя! За кола де!
                п.с. Защо мислите да не спирате?? Има маса поляни с гъби, малини, къпини! Вече им идва сезона!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от large Преглед на мнение
                  Един въпрос, пътя става ли за непрежален "полу-паркетник" - ТЛК Прадо 120, с БФГ КО2 гуми?
                  Планираме да идем до Белмекен с новия член на фамилията, както направихме и преди 2 години, с тогавашния нов член.
                  Та, чудя се, има ли нещо притеснително по пътя, което да откаже пишман офроудър с нови гуми и кола с педя и половина клиренс?
                  Ясно е че няма да се спира, но има ли разни забрани , разрешителни, и т.н.
                  Не е препоръчително за беенве с картер на четири пръста от земята, за всичко друго става без проблем.
                  Това е така нареченият "каскададжийски път", който си е магистрала.

                  Ето още една интересна тема за този маршрут.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    Пътя е много добре, като за черен път, нали. Специално Белмекен - Нехтеница, който е 30 км може да се мине почти с всяка кола, освен с някоя със снишено окачване. Кал както писах няма. Има тук там по някои гьол но нищо фрапиращо и трудно. Другото е чакъл и камъни на места. В деретата има бетонни мостчета. Пътя минава точно по границата на резервата, така че няма разрешения и забрани да се минава по него. Колегата по-горе е дал повече снимки от там в неговата тема и е снимал по-често от мен самият път, за да видите, какво представлява.


                    И аз имам снимка на кантон Гурдеви скали.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 04-08-20, 08:29.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • large
                      large коментира
                      Редактиране на коментар
                      Благодаря много, притеснява ме единствено това че е супер отдалечен от цивилизацията и при евентуален проблем ще се отвиси доста време, с две деца, средна възраст 2 години.

                      Явно няма от какво да се притеснявам а и по последни данни ще има и други учасници и мисля да променя екипажа, вдигайки детската възраст на 6 години и - смело напред :Д

                  • #11
                    Да не пускам друга тема ще добавя няколко съвсем "пресни" снимки от Рила и Белмекен. И още да ви кажа, че дедо Аврам си купи миналата година Хонда Трансалп 650 кубика и за няколко месеца, и навъртя над 8000 км. А сега снимките.

                    Язовир Белмекен от днес 29-и май.


                    Друг поглед към язовира.


                    Язовир Белмекен и Рила.


                    Все още има сняг на места.


                    Друга преспа.


                    Рила.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #12
                      Стахотен маршрут. Доста четох, гледах карти и други теми, и се питам може ли от Трещеник да се продължи и да се стигне до Семково със джип? В гугъл мапс пътя свършва съвсем близо до Семково (можеби на 2-3 километра).
                      В теми от преди 7-10год. са минавали но доста трудно на места, има снимки на срутени мостове,останали само дебелите греди и тн. Разни екстеми не ме плашат, притеснението ми е че ще съм със жената и детето а за да има още такива разходки те трябва да се чустват спокойни. Преминаването по полусрутен мост определено ще сложи край на подобни семейни разходки
                      Плана е от Семково да стигна до Благоевград по възможност по черно. Пак в гугъл мапс гледам варианта е спускане до Разлог по асвалт до Градево от там до Долно Осеново и вече има доста пътища до Бачиново.

                      Коментар


                      • #13
                        От Трещеник до Семково има нарисувана пътека на картата, но дали е проходима с МПС не знам. Вече от Семково до х. Македония, даже и пътека няма нарисувана. Иначе и Семково и х. Македония са достъпни по асфалт, като до х.Македония има и някой километър черно, но е проходимо от към Благоевград.
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 21-10-21, 02:52.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #14
                          Това лято.... https://offroad-bulgaria.com/forum/%...80%D0%BA%D0%B0
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X