Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Memento mori. Болнични хроники.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Shider
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Аз много, ама много се съмнявам Гошо да спира само, или приоритетно със задна спирачка...
    Моторетката е лека, с относително рошави гуми, както е писал - качил се е съвсем скоро на него - все фактори да не усети, или лесно да подмине точката на блокиране на задното колело, особено в екстремна ситуация. Както се вижда не е само скоростта, или дистанцията, или помътнелите стопове на колата, или "черния мост"... Просто кофти съвкупност от дребни, сами по себе си не толкова опасни фактори... Пълна липса на (мал)шанс...

    Остави коментар:


  • spongi
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Извинявам се, уж прочетох всичко, но.............. най-голямата грешка в създалата се ситуация е, че не е използвана предната спирачка, не само моторите, а всички МПС спират с предните си гуми. Преди повече от двадесет години и аз попаднах в подобна ситуация - шофьор на волга направи ляв завой в момент в който го изпреварвах. Карах с около 90 км/ч. и предвиждах удар в задната му лява гума, но в случая незнанието ми ме спаси, натиснах задна спирачка и мотора задницата затанцува, след това стиснах и предната спирачка, от което предницата подхлъзна мотора да падне на дясно и пързаляйки се заби между двете врати на волгата, а тя мина през него и спря след 20 метра. Тогава знаех, че се спира едновременно с двете спирачки, но в случая от уплаха съм стъпил на задната по-здраво и за мой късмет се получи така, иначе нямаше да мога да спра изобщо......

    Остави коментар:


  • CarTest™
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
    ....... и искам да те попитам дали ти казаха дължината на спирачния път ?

    Не четеш!
    21 метра.


    Бързо възстановяване.
    Има ли начин ще врътнем да те видя.

    Остави коментар:


  • spongi
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Кофти случка, но нали за това хората казват, че моторджиите са два вида, едните са тези които са падали с мотор, а другите са от тези които ще паднат с мотор. Скорошно и безпроблемно оздравяване ! Видях снимките и следата от гумата останала на асфалта и искам да те попитам дали ти казаха дължината на спирачния път ?

    Остави коментар:


  • boy3m
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    На доста места в родината има "черни" мостове.
    Ще да е заложено още при проектирането им.
    Сещам се за няколко и в нашия район.

    Жоро,скорошно възстановяване.
    Останалото мисля си го имаш,съдейки от описанието което ни сподели.

    Поздрави и все така висок дух.

    Остави коментар:


  • Veselin Monkov
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Предполагам, че е писал, защото явно го може. Дали обаче и колко се четат книги в днешно време? Последните книги, които съм си купувал са на Никола Крумов. Страхотни разкази, напикаваш се от смях, но до 2-3 разказа. При повече омръзва. И той самия го беше написал някъде.

    Мога да помогна с предпечат и избор на печатници. От 20 години издавам едни фирмени указатели. Но книга как ще се разпространява и дали ще се купува - вероятно точно това правят издателствата. Преценяват дали да издадат някой. Но пък съм чувал, че искат сериозни пари от автора, вероятно почти всички за покриване на печата. Не ми се е налагало да влизам в подробности там...

    Остави коментар:


  • ivaningbg
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Жоро, с теб не се познаваме, но бих искал да ти предложа още нещо: както си я подкарал и по начина по, който пишеш, що не вземеш и да напишеш някоя друга книга? Предполагам, че едва ли ти липсва музата, но все пак, ако имаш повод би могъл да се справиш доста добре. Друг е въпросът, дали ти се седи на едно място и пише за кактово и да било.
    Оздавявай бързо и дано си взел поука от случката.

    Остави коментар:


  • ili4
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Силни упойващи, пет сестри и аз гол в стаята звучи по-добре от язовир, мъже и уиски.... само казвам

    Остави коментар:


  • Еделвайс
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Оздравявай бързо и безпроблемно, смятам че темата ще е много полезна за хора, които все още не са падали сериозно от мотор, дано поне се замислят че трябва да се кара предвиждайки куп непредвидени ситуации, не случайно хората казват, не питай старило а патило...

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Това с краката ме свали от коня просто....

    Остави коментар:


  • Veselin Monkov
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Пишеш страхотно. Бързо оздравяване!

    Остави коментар:


  • slowtraveler
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Адаш, щом не си загубил чувството си за хумор - жив си
    Стискаме палци за бързото оздравяване...

    Остави коментар:


  • Ivan Terziev
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Не съм чел по-въздействащо описание за такъв престой в болница. Направо настръхвам като го описваш, а не съм от тия дето лесно се впечатляват. Евала за куража! Дано се оправиш възможно най-бързо!

    Остави коментар:


  • ВладиЧ
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Леле... Махнал катетъра...Че това е най-готиното бре. Лежиш си и организмът ти се почиства сам без никакви усилия от твоя страна. Когато се бях издрусал с параплана и си бях счупил таза на 5 места близо два месеца стоях с катетър в патката след операциите. После, след като го извадиха тоя катетър се учих наново да се напъвам, та да се изпикая и ми трябваха няколко дни, пак да се науча как се пикае... Щото на лесното човек много бързо се учи и свиква.

    Остави коментар:


  • Mitko69
    отговори
    От: Memento mori. Болнични хроники.

    Дръж се, може да е много по-лошо, а можеше и да не се е случвало...
    Станалото, станало, стискаме палци за бързо възстановяване.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X