Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С мотор по Дивия Запад

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: С мотор по Дивия Запад

    Честита Коледа на всички колеги
    878511557

    Коментар


    • #92
      От: С мотор по Дивия Запад

      Немога вече! Пращай ми покана и идвам! Голям мерак ми е да видя тези красоти на живо...
      HONDA XL650

      Коментар


      • #93
        От: С мотор по Дивия Запад

        Забележителна е Северна Америка... А през твоя поглед Сашо, е особено интересна и красива. Да караш мотор през тези красоти, по хубавите им пътища трябва да е голям кеф....
        Сега разбирам, защо толкова малко пистарки се карат там. Да гониш скорост със задник навирен в небето, шлем залепен за резервоара и да не видиш нищо от пейзажа, около теб на такива места си е направо престъпление.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #94
          От: С мотор по Дивия Запад

          Честита Коледа и на вас колеги!!

          Благодаря най-искрено за хубавите отзиви. Ендурото е наистина подходящ мотор за пътуване из тези краища, а също така и за далечни разстояния, пък и много места могат да се видят само при слизане от асфалта. Радвам се много ако написаното от мен ви харесва.

          Коментар


          • #95
            Източна Монтана

            Брайс и аз фантазирахме дълго време какво ли би било ако се запътим на Изток и опознаем другата част на нашия щат... Там, където небето е огромно, и където прерията няма край. Досега само бях чувал за места като Язовирът Форт Пек, реката Мизури, и огромните пясъчни оформления на Изток...

            Измолихме шефа да ни пусне в отпуск за седмица, и за наш късмет той склони. В общи линии той ни оставя да си развяваме байрака И така, поехме на Изток....

            Ден 1--30 Юни

            И двамата имахме идеи какво искаме да видим от това пътешествие. След като направихме списък с нашите желания, маршрутът се получи. Първият ден се отправихме към Augusta--не беше дълга дистанция, което беше добре дошло защото съвсем закъсняхме с тръгването.

            На излизане от Мизула по Hwy 200--светло небе, зелени полета... Спокойствие:





            Скоро минахме през прохода Rodgers Pass, където е измерена най-ниската температура някога в долните 48 щата:



            След прохода--тази снимка като че ли подчертава наименованието на щата Монтана (Big Sky Country):



            Стигнахе и в Augusta. Аз исках да спра до язовир, Willow Creek Reservoir, за да си опитам късмета с въдицата. Нищо не направих, вятърът беше ужасен и само счупих върха на въдицата... След около час Брайс ни поведе към къмпинг недалеко от защитена местност, Scapegoat Wilderness. В тези територии не се позволява каквато и да човешка дейност, освен преминаване без моторни средства. Може да се ловува дивеч или риба само със разрешение. Строене на пътища, дърводобив, миньорство и други човешки намеси е абсолютно забранено.

            На път към гората:



            Спрях да снимам, а те като ме видяха се затичаха към пътя. Като че ли искаха да поиграят:



            Приближиха се съвсем наблизо за да ме огледат:

            Коментар


            • #96
              От: С мотор по Дивия Запад

              Ден 1--30 Юни (продължение)

              Потеглих нататък, Брайс вече не се виждаше:









              Той беше спрял на кръстопът за да ме изчака. Горките животинки съвсем се стреснаха от нас, едва ли виждат някой да минава често:



              В подножието на планината:



              Скоро намерихме и къмпинга--платихме, опънахме палатките и стоплихме ядене. По това време вече беше тъмно. Луната озари небето:

              Коментар


              • #97
                Източна Монтана

                Ден 2--1 Юли

                На другата сутрин:



                Ето и къмпинга:



                Самото езерце (Wood Lake), откъдето идва името на къмпинга, на другата страна на пътя:



                На тръгване от къмпинга бяхме засечени от рейнджърката която караше камион на горското--абсолютно божествено същество, в гората!!! Видя ни, леко се усмихна, но не спря...

                Ние решихме да продължим до края на пътя. Оттам нататък човек може да продължи само пеш, по знаменития Continental Divide Trail:





                Дива роза:


                Имаше една лелка която люлееше крака на ремаркето на пикап... Мисля че проверяваше пропуски. Като ме видя и възкликна: "Ей че хубав мотор!!!" Разменихме любезности и продължих. Брайс също спря, а тя: "Ей че хубав мотор!!!..." Като че ли и беше подготвеният поздрав

                Обърнахме обратно към Augusta, за да намерим ядене и гориво:



                Същото място където уплашихме телетата през предния ден:



                Аз доста дълго чаках Брайс. Оказа се че си е разпилял багажа по пътя. Той беше нахвърлил всичко в едно пластмасово корито, закрепен отзад. Вибрациите отзад на БМВ-то не се отразиха добре на вързания нависоко багаж.

                Коментар


                • #98
                  Източна Монтана

                  Ден 2--1 Юли (продължение)

                  Вече в Augusta, пред магазина:



                  Докато Брайс беше настървен на хот-доците, аз снимах наоколо:



                  Божественото същество (горската рейнджърка) направи един бавен тигел с камиона по главната улица. Май искаше да провери какво сме намислили. Ех, що не и поисках номера...

                  Тръгнахме към Chateau:



                  А там един ресторант имаше интересен покрив:



                  След Chateau кривнахме по черни пътища, като целта ни беше Форт Бентън.



                  Една антилопа ни гледаше озадачено:


                  Аз извадих бинокъла за да я видя отблизо, а след това го забравих на земята... Осъзнах липсата около 30 км по-късно. Беше гадно, но се върнах. Поне намерих бинокъла точно където го бях забравил на земята.

                  Наближихме Форт Бентън, и спряхме да се полюбуваме на река Мизури:





                  Информация за историческия Mullan Road--първият път прекосяващ Монтана, през Айдахо и чак до щата Вашингтон:





                  Хммм, не бих пътувал с влака който минава оттук



                  Цяла панорама на подковната извивка на Мизури пред Форт Бентън:

                  Коментар


                  • #99
                    Източна Монтана

                    Ден 2--1 Юли (продължение)

                    След Форт Бентън продължихме към път номер 191 (Hwy 191). Отказахме се от черни пътища заради пластмасовото корито отзад на БМВ-то.



                    Изоставена железница, като че ли времето тук е спряло...



                    Спряхме на разклона на 191 и 81--облаците бяха застрашаващи, но затова пък снимката излезе сполучлива:



                    Наближаваше краят на деня, и ние започнахме да търсим подслон. Спряхме до офисите на резервата Charles Russell надявайки се да се уредим с място за палатка, но не намерихме никой, освен един-единствен резидент:



                    Облаците наближаваха бързо, и настъпи време за паника. Тъкмо намерихме къмпинг и избрахме място. Докато опъвахме палатките, бурята затрещя с пълна сила. Брайс метна пластмасовото корито в палатката, за да не я отнесе вятъра Аз оставих мотора на произвола на природата, и се наврях в палатката с няколко бисквитки и шише уиски за вечеря.

                    Ето и какъв беше маршрутът за този ден:

                    https://www.google.com/maps?saddr=Au...sz=8&via=3&z=9

                    Коментар


                    • От: С мотор по Дивия Запад

                      Еееех, адаш!
                      Завиждам ти най-благородно за всичката тази красота, която си успял да попиеш наживо и в снимките си.
                      Изтекоха ми очите.
                      Благодаря за всичко споделено и не преставяй да ни радваш с пътеписите си!
                      С пожелания за весели празници, здраве и много нови удоволствия с верния ти КЛР!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: С мотор по Дивия Запад

                        Благодаря за споделеното, завиждам съвсем неблагородно. А как стои въпроса със зареждането с гориво? Бензиностанциите не са ли малко на рядко там?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: С мотор по Дивия Запад

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Еееех, адаш!
                          Завиждам ти най-благородно за всичката тази красота, която си успял да попиеш наживо и в снимките си.
                          Изтекоха ми очите.
                          Благодаря за всичко споделено и не преставяй да ни радваш с пътеписите си!
                          С пожелания за весели празници, здраве и много нови удоволствия с верния ти КЛР!
                          Благодаря колега--2012 действително беше година с много спомени. Докато студът е сковал всичко навън, ще разказвам

                          Моят КЛР е в склад за зимата, но за следващият сезон съм му купил нов заглушител, и по-удобна седалка.

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Благодаря за споделеното, завиждам съвсем неблагородно. А как стои въпроса със зареждането с гориво? Бензиностанциите не са ли малко на рядко там?
                          Наличието на бензин действително може да се окаже проблем. Резервоарът на моя мотор е около 5,7 галона и при около 50/галон (4,7l/100km) ми дава 250 мили. Изминавам около 220 мили докато ударя резерва. BMW-то на Брайс (модел Xcountry) гори около 3,4l/100, затова пък има резервоар който събира само два галона. Затова търсихме гориво около всеки 120 мили. Той обикновено носи резервна туба, ама нещо не я виждам в снимките от това пътуване...

                          Коментар


                          • Източна Монтана

                            Ден 3--2 Юли

                            Бурната нощ отстъпи път на топло и слънчево утро. Разходка из къмпинга, след кафето ми разбира се:



                            Тук беше описан и конфликтът на племето Нез Пърс с Американската Армия. Минали са оттук на път за Канада, където на 40 мили от границата са били обсадени от Американси войски:



                            Тази карта показва маршрутът който са изминали докато са били преселвани, накрая в резерват в Оклахома:



                            Ето един кратък разказ за Вожд Джоузеф, водачът на народът Нез Пърс:

                            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...D0%B6%D0%B4%29

                            Река Мизури отблизо--по нея са идвали параходи чак от Сейнт Луис за да търгуват кожи:



                            Дойде моментът да потеглим по-нататък. Целта беше язовирът Форт Пек, но първо минахме през Малта където спряхме да обядваме.
                            Интересен мост:



                            Обядвахме, потеглихме отново, стигнахме и до язовира:



                            Форт Пек е бил, и още се смята за инженерен шедьовър, като е най-високият от общо 6 язовира по река Мизури.

                            Намерих видео, което описва строежа започнал през 1936:

                            http://www.youtube.com/watch?v=MQPA1hMdntc

                            Язовирът има и трагична история, защото по време на строежа стената е рухнала и много от работниците са загинали.

                            Пътят минаваше точно върху тази стена:

                            Коментар


                            • Източна Монтана

                              Ден 3--2 Юли (продължение)

                              Ние бяхме спрели в туристическия център където взехме карти, и съвет къде да опънем палатки. Само дето до нашата дестинация имаше около 70-80 км, по черен път... Отново наближаваме водата:





                              Харесахме си и място за палатките. Имаше доста други хора, но какво да се прави, 4 Юли настъпваше:





                              Голямо удоволствие, на брега на язовира:





                              Залезът предложи удивляващ спектакъл, на който се насладих изцяло:



                              А от другата страна луната се издигаше над нас:



                              Скоро водата утихна съвсем--гледах как рибата скача. Нищо не улових, но не се и разочаровах:

                              Коментар


                              • Източна Монтана

                                Ден 4--3 Юли

                                Следващото утро беше време за равносметка... Водата ни намаляваше. Брайс имаше система за филтриране на вода, но мътилката в язовира бързо я запушваше. Освен това и храната беше на привършване. Само 1-2 бутилки бира. Общо взето криза. Бяхме решили да останем още един ден, но трябваше да решим въпроса с водата. Аз исках да останем, и да намерим питейна вода, като може би попитаме другите посетители наоколо. Не ми се връщаше до асфалта (около 60км) ако наистина не се налагаше, но в крайна сметка решихме да караме до града (Glasgow), и да купим храна и вода. И бира!!!

                                На връщане навих газта, само исамо да стигна по-бързо до асфалта. Брайс изостана, а аз спрях да го изчакам:



                                След като напазарувахме и заредихме с гориво, решихме да отидем отново до туристическия център и да разгледаме музея:


                                Източната част на Монтана се слави също така и с намерени останки на динозаври. Тиранозавър посреща посетители още от входа:



                                Голяма част от музея е посветена на натуралната история в региона на Форт Пек:









                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X