Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С мотор по Дивия Запад

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С мотор по Дивия Запад

    Някои снимки до следващото пътуване….

    Аз и Кайл изкарахме около 10-ина дни в Айдахо и Вашингтон по работа в края на Август:



    Не е лошо да поработя за наколко дни под открито небе:



    Правихме измервания на замърсяването на въздуха от палене на ниви след жътва:



    Кайл счупи крак и беше на патерици. По време на едно пътуване с приятел от стари времена е паднал с Кавазакито на излизане от един къмпинг. Тежките куфари са му затиснали крака и докато е бил под мотора е усещал как крака му е бил измъкван от коляното.

    Коментар


    • От: С мотор по Дивия Запад

      Последва разхода по Flathead Lake, този път на корабче. Фирмата беше собственост на индианци и трябва да кажа че останахме доволни:

      http://www.flatheadlakeboattour.com/

      Нашият капитан:



      Залезът тъкмо наближаваше…



      …и водата ставаше все по тиха:






      Мисионерските планини (Mission Mountains), които в предишните ми снимки бяха покрити със сняг:

      Коментар


      • КЛР Рали 2013--Ден 1

        Отново на рали!!!

        Настъпи време за ежегодното мероприятие във щата Вашингтон

        Както винаги, събора се проведе през втората събота и неделя на месец Септември. Тази година се различаваше по това, че нямаше с кого да ходя—Кайл беше със счупен крак и се отказа, а Рон пък имаше други планове в щата Wyoming с група от ADVRider.

        Приех самостоятелното пътуване като възможност да поема по маршрут решен изцяло от мен Тази година исках да оползотворя разходката колкото се може по-пълноценно, с идеята да карам до събора за 2 дни, и да опъна палатка някъде в гората.

        Четох в ADVRider за Tour of Idaho Challenge (TID)—маршрут през щата Айдахо от Юг на Север (или Север-Юг ) минавайки през планински пътища, без асфалт. Реших да следвам маршрутът от последната част (Ден 7), тъй като се пресичаше с пътят от Монтана през прохода Томпсън, и свършваше някъде близо до границата с Вашингтон, недалеч от къмпинга на Ралито.

        И така, изпросих 3 почивни дни и поех сам към Вашингтон. Минах през прохода Томпсън, където спрях да хапна и да се полюбувам на гледката от високо. Слизайки от прохода, спрях за снимка преди да започна маршрута на TID:



        Маршрутът минаваше през сенчеста гора, което дори в средата на Септември беше приятно:



        Изглед в Айдахо, панорама от върха на хълма:



        В далечината се виждаше горски пожар:



        Озовах се пред станцията на горското, Magee, където спряхме и миналата година:





        (снимки от останалата част на марщрута)

        Стигнах до езерото Priest Lake, което освен красиво се оказа и гъсто населено… Брега беше окупиран от ваканционни вили, и каквито къмпинги имаше бяха затворени… Един-единствен беше отворен, и съответно препълнен с каравани от които се чуваше монотонното бръмчене на генератори…За около $30, не мерси.

        Беше време за План Б. Тъй като вече беше мръкнало, трябваше да намеря подслон скоро. Опитах на една отбивка качвайки се над асфалта—неравно и се виждаше от пътя. Намерих изоставен път под електрическата линия. Озовах се в паркинг за яхти, зад една марина. Откритото поле беше обградено от гъста гора и реших да се скатавам там.

        Беше вече съвсем тъмно когато опънах палатката:



        Сготвих си вечеря на котлончето, отворих бира, изпих я в размисъл на изминалия ден, вързах торбата с храната нависоко в един бор, и легнах да спя…

        Коментар


        • КЛР Рали 2013--Ден 2

          Около 2 часа сутринта бях събуден от шум… За първи път ме поби такъв страх когато и да съм бил сам в гората. През следващите няколко часа падна голямо топуркане около палатката, придружено от животински крясъци. Аз не посмях да изляза, въпреки че трябваше да ходя по нужда. Търпях до зори.

          На сутринта торбата с храната беш непокътната. Реших че това през нощта са били елени—през това време на годината им е сезона и мъжкарите се бият. Голямо топуркане и рев му хвърлиха…

          Както и да е, аз се събудих много по-късно от първоначалното ми желание да стана около 7 и да се измъкна незабелязано Истината беше че станах около 9, и докато пия кафе и стегна багажа, стана поне 11 Тази снимка е от 10:04 и е видно че още се туткам:



          Отправих се към Ралито през планините в посока на езерото Petitte Lake, но пътят беше заграден заради възстановяване на растителността. Не знаех точно кой път да поема, но гледах да се движа на Запад. Срещнах дружелюбен млад човек който събираше дърва, Райън, и той ме упъти. Добре си поприказвахме, оказа се че той е завършил университета в Бозман, Монтана. Той ми каза кой път не трябва да взимам, а аз точно там се загубих След 2-3 мили се върнах и поех по правилния път.


          Някой преди време е направил беля:



          Наближавам къмпинга на Ралито—тук спрях да огледам изоставена колиба:



          След като пристигнах в къмпинга (около 2 следобед) не мога да ви опиша изненадата когато бях посрещнат от Кайл!! Той ме чакаше обут с един бял ботуш за мотокрос. Питах гокъде е останалата част от костюма



          Оказа се че той не е изтърпял и е взел решение в последния момент да тръгне. Жена му го пуснала при условие че ще тръгне с добри ботуши заради счупения преди месец и половина крак. Натоварил си леката Хонда XR650L на камиона и след 3-4 часа пристигнал…
          Ето го и Кайл, говорейки с Грег от Британска Колумбия в Канада—забележете белия ботуш в средата на снимката



          Грег имаше интересни модификации по мотора си. Той е инженер и си личи че умее да пипа.

          Нови снимки от къмпинга където е Ралито—правя същите снимки всяка година



          Поставили са нова ограда, жалко:



          Изкъпах се в ручея:



          Довечера ще има огън:



          Групата сe завърна—това е Рик:



          Нашият спортсмен отблизо:



          Оказа се че единият от участниците е счупил крак на 2 места, и са го карали до болницата:



          Поне е превързан с цветовете на Кавазаки



          Както всяка година, вечерта се събрахме около огъня:





          Тук като че ли всички са пияни



          Норис, който миналата година ми даде пистолета си:

          Коментар


          • КЛР Рали 2013--карти за Ден 1 и 2

            Забравих да добавя картата от първия ден--може да се окаже интересно на някой:



            Съотвeтстващият KML:

            20140319215616-04133-map.kmz


            Ден 2--къс маршрут от Priest lake до къмпинга:

            KLR Rally 2013--Day 2.kmz

            Последно редактирано от Purple Elephant; 20-03-14, 06:47.

            Коментар


            • КЛР Рали 2013--Ден 3

              На селдващата сутрин се събрахме за общи снимки.

              Тук явно съм много ентусиазиран:



              Дразня Норис



              В групата участваше и Версус—момчето го караше с голямо умение—все едно че беше чисто ендуро:



              И тази година избрах да карам с групата водена от Норис, тъй като миналата аз, той и Рон се позабавлявахме доста. Отново сме спрели да се надлъгваме:



              Докато надлъгването върви, аз снимам наоколо:





              Когато се прибрахме в къмпинга, децата на “съседите” се бяха разфучали наоколо. Малчуганът беше страхотно добър!!



              Вечерта отново премина пред огъня до малките часове… Две дами от съседите се присъединиха, тъй като всички други в тяхната компания бяха заспали и на тях им се пиеше бира. Бяха се понапили вече, и тъкмо нашия разговор се задълбочи доста, единствената дама от нашата компания го удари на териториална защита и им каза да си обират парцалите… Жалко че нямам снимки оттогава, оказа се че едната от тях е колежка и работи в съседната сграда.

              Коментар


              • От: КЛР Рали 2013--Ден 3

                Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                ......, единствената дама от нашата компания го удари на териториална защита и им каза да си обират парцалите…
                Тая госпожа ще гледа само снимки от следващите събирания

                Коментар


                • От: КЛР Рали 2013--Ден 3

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Тая госпожа ще гледа само снимки от следващите събирания
                  Тя беше приятелката (и при това бивша) на Дейвид със счупения крак. На мен не ми пречеше че има и други гости в къмпинга, особено ако тези гости са руси красавици на АТВ или мотор


                  Канадецът Грег също счупи крак някъде из планината. Отведоха го до Канадската граница и оттам са го завели в болница, тъй като там лечението там е осигурено. На другия ден Норис му събра палатката и багажа, и ги откара до Канада.

                  Ето го Грег сутринта когато се снимахме всички, вторият от ляво (застанал до зеления мотор):
                  Последно редактирано от Purple Elephant; 20-03-14, 17:56.

                  Коментар


                  • КЛР Рали 2013--Ден 3

                    На другата сутрин (неделя) участниците започнаха да се разотиват. Кайл смяташе да се прибира по магистралата с камиона, а аз не исках да бързам на връщане.Ако си спомняте Боб, който преди няколко години се беше настанил под отрязаното дърво...

                    ...ми препоръча маршрут през Айдахо, минавайки покрай езерото Pend O'Reille, а също така (произнесено Пондърей) и къмпинг. След сбогувания, обещания за следващата година, и още някои други лъжи, потеглих обратно.

                    След 5-6 мили спрях защото двама от юнаците на Ралито бяха покрай пътя със спукана гума. Питах ги с какво мога да помогна--може би да им купя сандвичи или нещо...Те се изсмяха и ми казаха че скоро ще се оправят.

                    Ето го и езерото:

                    Наистина хубав ден:



                    Спрях да обядвам в ресторант който беше построен на кея:





                    След обяд се отправих към Източната част на езерото, където беше и Националната защитена гора "Kaniksu".

                    Изгледи от горският път:




                    Намерих и къмпинга който Боб ми беше препоръчал--Whiskey Pоint:


                    В къмпинга бяхме само аз и млада двойка с включено радио което кънтеше като че ли през цялата гора. Аз опънах палатката недалеч от брега и слязох да плувам:





                    Когато се стъмни, подкарах огън и сготвих вечеря. Отново пия бира в размисъл


                    Радиото продължаваше да кънти--слушаха някакъв мач. Това наистина не го разбирам защо го правят хората--да тръгнат из гората и да надуят музиката яко... Сложих тапи в ушите и заспах.

                    Коментар


                    • КЛР Рали 2013--Ден 4

                      На другата сутрин беше доста мъгливо, през нощта беше валял дъжд:



                      Въпреки това плувах в езерото. Whiskey Rock (преди писах “Whiskey Point” което не е правилно) е едно от най-красивите места, а може би и най-красивото по мое мнение където съм бил с палатка...

                      Стегнах багажа и смазах веригата. Готов за път:



                      Все пак спрях за последна снимка на езерото:



                      Минах през Coeur D'Alene, и се отправих към брега на едноименното езеро.

                      Поех на Юг към малкото селище St Mary, където исках да открия историческия Hyawatha Trail--маршрут който следва историческия Milwakee Road--железницата от Чикаго до Западното крайбрежие. Сега този маршрут се поддържа от доброволци, и се организират планински екскурзии предимно от велосипедисти.

                      Спрях за обяд в Колдър, и поех към Ейвъри, където и е отклонението за Hyawatha.

                      Вече след Ейвъри, спрях да снимам:



                      Не остава много от лятото, моторът няма да се радва дълго на слънчевата светлина:



                      След като релсите са минавали през планината, има и многобройни тунели. Минавайки през един от тях изплаших сърна с 2 малки:



                      Отново пожар в планината--този е започнал съвсем скоро:



                      Тази местност има историческо значение свързано с горски пожари заради големият пожар от 1910:



                      Беше време да се прибирам, и останалата част от пътя изминах бързо по магистралата.

                      Коментар


                      • От: С мотор по Дивия Запад

                        Това беше от мен, аз изчерпах материала!!
                        Ако желаете продължение ще трябва да сменя или превозното средство, или континента

                        Коментар


                        • От: С мотор по Дивия Запад

                          Благодарим ти "пурпурно слонче". За щастие лятото идва отново и съм сигурен, че ще ни радваш с още писания. Очакваме ги и ти пожелавам много вълнуващи пътешествия!
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: С мотор по Дивия Запад

                            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                            Благодарим ти "пурпурно слонче". За щастие лятото идва отново и съм сигурен, че ще ни радваш с още писания. Очакваме ги и ти пожелавам много вълнуващи пътешествия!
                            Мерси колега--аз също с удоволствие чета всички други пътеписи така че пожеланията са взаимни.

                            За здраве, за новия сезон, за безаварийни километри/мили и незабравими преживявания!!

                            Коментар


                            • От: С мотор по Дивия Запад

                              Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                              Това беше от мен, аз изчерпах материала!!
                              Ауу, сакън! Повтаряй, ако трябва, то като идеш втори и трети път на едно място и виждаш неща дето първия път си ги пропуснал поради претоварване на възприятията! Пък ако закъсаш за идеи за маршрути, бих ти помогнал като ти кажа някои места , които бих се радвал да видя през твоите очи!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: С мотор по Дивия Запад

                                Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                                Ако желаете продължение ще трябва да сменя или превозното средство, или континента
                                Не бързай с континента, има доста за обикаляне в център ляво, да не се обърква с политическа ориентация.
                                Ако си свободен Юли ние ще сме в Моаб за 3-4 дни...
                                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X