Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2012 - Кой на къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2012 - Кой на къде?

    Зимата сякаш дойде ... и пак се почват едни планове , едно гледане на снимки и цъкане с език.

    Както предишните 4 години и тази програмата ще е същата: лятото 1 месец почивка , пари колкото-толкова и много надъханост.

    Гледах ония дни в youtube едно репортажче за Адриатическата Магистрала


    Понеже съм фен на тия страни (Италия, Хърватска и Словения , в Босна и Черна Гора още не съм имал честта да ходя) веднага разчертах едно маршрутче , което ще ме заведе до родната .... Враца пък от там , може и по нашето море да се шматкам .... знае ли човек.

    В Хърватска съм ходил няколко пъти, като най-южното място беше Село на име "Dugi Rat"

    Общо взето това е маршрута: http://g.co/maps/rw9mh и както миналия път , ще се кара покрай морето

    Въпросите са относно Босна и Херцеговина и Черна Гора ... имам ли нужда от Визи за там ? (Имам кой да ми направи покани ако трябва)
    Тези страни по принцип вписани ли са в Зелената Карта или трябва да доплащам нещо (не е при мен в момента картата) ?

    Това е ... вие на къде ?
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: 2012 - Кой на къде?

    За гореизброените държави НЕ ТИ ТРЯБВА НИщО ОСВЕН ЖЕЛАНИЕ ДА ГИ ПОСЕТИш...е, и зелена карта де ...важи си на 100%. Определено ще ти хареса, особено Монтенегро . Зелената карта не важи за Косово, ама тука има хора дето са много повече в час от мен , те ще ти обяснят по- подробно. Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: 2012 - Кой на къде?

      В Сърбия, Хърватска и Черна гора вече се минава само с лична карта. За Босна не занам, щото тази година не ни спряха на границата. Бяхме осем мотора по хърватското крайбрежие и митничарката ни махна с ръка да минаваме. Гугъл там те качва на ферибот за да не минаваш през бреговата ивица на БиХ, но няма проблем.
      Чел ли си това: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83421 ?
      Там има по-добър вариант за връщането ти (нашето отиване) през Копаоник, който е сръбски високопланински курорт с чисто нов накъдрен път: http://maps.google.com/maps?saddr=Serbia,+Raška,+Central+Serbia&daddr=43.27765,20.79354+to:Vratsa,+Balgarija&hl=bg&ie=UTF8&ll=43.594317,21.398621&spn=1.105985,1.766052&sll=4 3.274206,20.97702&sspn=0.555926,0.883026&geocode=FSiVlAIdhJE6ASlT9MSSYDBWRzGIq96MOwzPLQ%3BFVJdlAIdxEg9ASk_-dBSSDxWRzEusMLWWoUnbw%3BFQo9kwIdcVNnASmnqy8iXRarQDFAXb9pEqAABA&vpsrc=6&mra=dpe&mrsp=1&sz=10&via=1&t=m&z=9 .

      Много важно е да не минаваш през тунела след Будва към шкодренското езеро, а на Петровац да завиеш на ляво през планината. Там се разкриват уникални гледки.
      Гледай в Хърватска да не се качиш на магистралата за да не умреш от скука, а си карай по крайбрежието.
      Много внимавай в района на сръбския град Нови пазар, пернишките голфове пасти да ядът. Тия как отнемат предимство..., равни нямат. Един приятел се прибра от там с четири "сдробени" ребра и глоба


      Коментар


      • #4
        От: 2012 - Кой на къде?

        Миналия сезон направихме точно такова пътуване,MOTO EUROPE 2011" 6 мотора 12 държави

        ето тук има инфо и снимки http://www.facebook.com/media/set/?s...8219017&type=1

        Ако ти трябват повече подробности съм насреща.

        Коментар


        • #5
          От: 2012 - Кой на къде?

          http://maps.google.bg/maps?saddr=Ste...,19,23&t=m&z=6
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #6
            От: 2012 - Кой на къде?

            Pontebba-Casera Ramaz-Rivo-Ravascletto-panoramen pat-Povolaro-Forni Avoltri-Ostera alle Alpi-Malga Monzon-Moderwald
            Sega Digon-Casera di Sivella-San Giuseppe
            Campolongo-Lago di Sauris-Lateis----Casera Losa-Ovaro
            Route Du Marguareis
            Col de Sommeiller
            Нека силата да бъде с нас!
            Suzuki Grand Vitara
            +34 642 91 4154

            Коментар


            • #7
              От: 2012 - Кой на къде?

              Някой хора си мечтаят за 10 прохода над 2000м. Проходите са отворени от средата на юли до края на септември.
              Последно редактирано от drago varvar; 12-11-11, 19:13.
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: 2012 - Кой на къде?

                нещо се прецака трака

                http://g.co/maps/mrmaj
                Последно редактирано от drago varvar; 12-11-11, 19:28.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #9
                  От: 2012 - Кой на къде?

                  Миналата година ми беше първа на две колела и си изкарах страхотно. За началото на следващия сезон съм се прицелил в класическата дестинация Истанбул.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2012 - Кой на къде?

                    Първоначално публикуван от exeto Преглед на мнение
                    Миналата година ми беше първа на две колела и си изкарах страхотно. За началото на следващия сезон съм се прицелил в класическата дестинация Истанбул.
                    Истанбул, обикновено е трудноизбежното зло по пътя към "класически дестинации" . Много сте смел,особено с този опит, поздравления .
                    Това е прекрасен град,бих живял там, но с мотор - лично на мен не би ми било приятно. Бил съм два пъти с колело и не ми беше кеф. Тоест беше ми, като останах жив. Аз лично не мога да карам добре, и в големите турски градове не ми е удоволствие да карам. Лично на мен не ми остава време да се оглеждам много много наоколо, само оцелявам. Колегите с повече опит вероятно могат и да си джиткат... , но досега не съм попадал на пътепис където някой да описва Истанбул и да си кара с кеф, да си разглежда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2012 - Кой на къде?

                      Няма как с мотоциклет да разгледаш Истанбул. През него само се минава за по-далечни дестинации, както ти писа колегата. Няколко магистрали пресичат Истанбул, и въпреки това задръстванията са внушителни. А в по-малките улички и сокаци е просто кошмар. Града е много голям и разстоянията се мерят в десетки километри, но повечето забележителности са в центъра и са достъпни пеша.
                      Ако искаш да разгледаш Истанбул най-добре е да се запишеш на някаква екскурзия за целта. Ще ти излезе много по-евтино и ще видиш много повече забележителности, от колкото да се разкарваш до там с мотора. Ако си определиш по-далечна дестинация и маршрута ти минава през Истанбул тогава щеш не щеш ще минеш от там. Правил съм го с кола, с бус и няколко пъти с мотор. Преживяването е доста адреналиново, а с мотор и опасно.
                      Аз и много мои колеги го избягваме и предпочитаме да минаваме през Дарданелите, а не през Босфора, точно, за да не караме през Истанбул.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2012 - Кой на къде?

                        Не само от вас чувам, че е опасно на две колела там (Истанбул). Целта ми е туристическа (както се и предполага). Имам приятели с които искам да се видя и като цяло идеята ми е да комбинирам нещата: пътуване с мотора, туристически престой 2-3 дни и не на последно място да си видя приятелите. Но да не разводяваме темата само с моето пътуване ... Следя с интерес проекто дестинациите и другите колеги.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2012 - Кой на къде?

                          На мене нещо такова ми се върти в главата
                          http://maps.google.bg/maps/ms?msid=2...f3b3d2df&msa=0
                          BMW F700GS
                          BMW R1150RT

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2012 - Кой на къде?

                            Според мен за това последното дето си го начертал си трябват повече от 20 дена. Иначе звучи зарибяващо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2012 - Кой на къде?

                              Ами и аз така го мисля за 3 седмици, като се тръгне и в петък да станат 23 дни. Но има още много време до тогава.
                              BMW F700GS
                              BMW R1150RT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X