Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Здравейте,
    И аз съм горд собственик на Варадеро. Машината е 2005г с ABS. Искам да споделя няколко думи за разхода, защото виждам, че е доста дискутиран. Докарах мотора на ход от западната част на Германия, което прави 1900 км за ден и половина. Каране само по магистрали със скорост 140-160, с всички куфари - оригиналния травел пакет за Варадеро - разход 6/100. В Австрия и Унгария, където гледах да не превишавам 140, разхода стана 5,6/100. Бензина, който съм зареждал навсякъде е 95 октана. Мисля, че като кача и жената няма да се вдигне кой знае колко още - все пак аз съм 1,9м, 112кг.

    Коментар


    • #92
      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Колега, поздравления за избора. Имам само хубави спомени от Варадерото. Що се касае до разхода - там дискусиите да повече за по-стария модел с карбураторите. Твоя е инжекция и разхода му е по-нисък. Със здраве и хиляди безаварийни километри.

      Коментар


      • #93
        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Благодаря, да ти се връща

        Коментар


        • #94
          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Разхода ,като на всеки мотор си зависи и от стила на каране.ПО магистралите се поддържа постоянна скорост независимо ,че е по-висока и разхода е доста по-малък!!!Хвани трафика през лятото от София за морето и ще видиш ,как нещата ще се променят .Варадеро-то ми е горило между 6/100 и 10/100 , БМВто между 5,5/100 и 10 /100.... зависи каква муха ме е ухапала Наслаждавай се на пътуванията и не мисли за горивата Не познавам ,някой ,който да не пътува защото мотора му гори 8 ,а не 6 Сметни го на 1000 км ,колко е разликата и ще видиш ,че не е фатално. Малкия разход е по -актуален,когато става дума за пробег с едно зареждане - там където няма много бензиностанции...
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #95
            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Привет!
            Имам проблем със зареждането на акумулатора. Когато работи двигателя и не са включени консуматори, генератора зарежда близо 14 v, но като включа фара заряда пада на 12 v.
            То е ясно, че ще се ходи по майстори, но дали не е от някакво реле, което мога да сменя и сам.
            Ако някой е имал подобен проблем да сподели.

            Коментар


            • #96
              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Провери буксите преди и след релето. Най-вероятно самото реле за зареждане на акумулатора е заминало. Ангел ги прави.....Знаеш как да го намериш
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • #97
                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Провери си и звездата преди реле-регулатора,струва ми се че от там ще изскочи зайчето.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #98
                  От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Благодаря за съвета.
                  Може би имаш впредвид Ангел Николов от гр.Сливен.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Аз имах подобен проблем с моето варадеро и се оказа релето. Боби жицата реши проблема срещу доста по-малко пари от варианта ново.

                    Коментар


                    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Проблема е отстранен с ново реле регулатор.

                      Благодаря на отзовалите се!

                      Коментар


                      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Здравейте,
                        Интересувам се какви потенциални проблеми могат да се очакват от Varadero 2008 с пробег около 70000 км?
                        И дали ще има нужда от по-специално обслужване, освен стандартната смяна на консумативи?
                        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                        Коментар


                        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Според мен, като изключим консумативи, като верига, зъбаци, спирачни дискове...и т.н , има вероятност за тези км да е поизносена касетата на съединителя и бензинова помпа.
                          Също така пружини на коловете, но това са все неща които могат да се усетят, видят.
                          Не мисля, че може да има нещо по-сериозно износено при нормална експлоатация.

                          Коментар


                          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Моето варадеро го продадох на 80+ хил/км. и извън упоменатите консумативи ,не съм ремонтирал и подменял нищо. В момента мотора е на 90+000 и сме поръчали задна пружина - в коловете уморта на пружините не се усеща .ПОтенциалния проблем ,може да бъде единствено предишния собственик
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              В неделя ходих да го видя на живо. Изглежда сравнително добре. Има една дрскотина на дясната пластмаса, но продавача твърди, че не е бил изпускан (?). Личи си , че екаран през зимата. Няма централна стойка и защита на двигателя (crashbar), но пък багажните куфари ми харесаха - два големи алуминиеви отстрани + голям Givi на опашката.
                              Прочетох, че спирачната система е комбинирана предни и задни са свързани. Не ми стана съвсем ясно как работи. Обаче, ми направи впечатление, че единия диск отпред е по- износен от другия. Може ли това да е признак за проблем?
                              Записах се за тестово каране, така че до края на седмицата очаквам да разбера дали това ще я моя мотор или ще търся друг модел.
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Драскотината,ако е от изпускане е повод за пазарлък,а не за проблем Централната стойка е сериозен пропуск, а и са скъпи.... Краш бара е защита по-скоро на пластмасите,от колкото на двигателя...Kappa имат за модела на най- прилична цена..изключително полезно нещо!Три пъти си е вършил работата.Спирачките работят комбинирано -натискаки предна ,задните също сработват ,но на около 30% и обратно - натискаш задната и предните леко сработват...Определено разлино износените дискове са показател за проблем!!!
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X