Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Има и други варианти :
    https://www.youtube.com/watch?v=XqyUsurNSFc
    https://www.youtube.com/watch?v=-8Er4FFEQ8I

    Особено вторият е доста по тежък.
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Първоначално публикуван от julionavarro Преглед на мнение
      Щом аз (60кг./1,63см.)мога да си вдигна Трансалпа,то тогава Варадерото не би представлявало проблем за 80 килограмов МЪЖ!
      Да дам и аз моето мнение тук.

      Аз в момента имам трансалп и варадеро (от скоро) и мога да кажа че вададеро-то не успях да го вдигна на централна стойка първия път като опитах. Аз съм 1.9 м и скромните 100 кила. От втория опит естественно успях, но варадерото определено е доста по-тежко. Нека го опиша по следния начин, да вдигнеш паднало варадеро, е нещо като все едно се оптитваш да вдигнеш трансалп-а докато пасажера все още седи на трансалп-а. Иначе казано варадеро-то е с едни 70 кила по-тежко, което определено не е за подценяване.
      Последно редактирано от Grayfox; 22-01-15, 00:08. Причина: синтаксис
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Наблягайте повечко на мъртвата тяга и нещата ще започнат да се случват

        Коментар


        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Както всеки проблем с вдигането, решаващ е стимула...

          Коментар


          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            200-250 кг. се вдигат без проблем , но си трябва много въргаляне за да има много тренировки. Едно време като Тенерето ми беше 200-220 кг. , никой не искаше да кара с мене , мислеха , че ще ми бутат мотора , и като се извъргалям сам в гората , колко и да е трудно се налага да го вдигна , било е в дерета с колелата нагоре. Така му бях свикнал , че направо беше като пружинка. И моторите на "Дакар" бяха по 240-280 кг. , а там си падат по няколко пъти на ден. Действа се на принципа на лоста , вдига се като се хване за най-отдалечената част от центъра на тежестта , това е една от ръчките при завъртено кормило.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Малко късно , но честито и от мен.Избора ти е съвсем правилен- не знам дали някога европейци ще започнат да правят мотори ,като японците . Ако някой ти каже ,че 1000 + кубиков мотор харчи под8-9 литра градско ,значи много се е объркал
              Не разбрах как темата отиде в раздел ,,вдигане на мотор'' но при правилния начин се вдига без никакви грижи.Не го мисли
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                Ако някой ти каже ,че 1000 + кубиков мотор харчи под8-9 литра градско ,значи много се е объркал
                Ще си позволя да не се съглася, освен ако не се уточни, че става въпрос за 1000 + куб. 2-цилиндрови двигатели с около 100 и повече конски сили.

                Голям диаметър (~10 см) на буталата, голяма площ на горивната камера и от там по-неефективно горене, затова по-новите модели са с по 2 свещи на цилиндър и на проекрирането на горивните камери се отделя много сериозно внимание:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:146_0808_04_z+2008_KTM_super_duke_r+cylinder_heads.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5636897

                Не знам дали само при Варадерото е толкова висок градския разход или и при останалите от това поколение.

                Един 1000 + куб. редови 4-цилиндров двигател може да докара доста по-малък разход и то, без целенасочен стремеж, в рамките на 6 литра градско.

                За мен най-големият мит относно разхода на гориво е, че малките кубатури изразходват по-малко от големите, особено при малко по-динамично темпо.

                Коментар


                • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  Ако някой ти каже ,че 1000 + кубиков мотор харчи под8-9 литра градско ,значи много се е объркал
                  Вараеро 2007-ма с инцекцион и 6 скорости. ( с оригинална слюда, казват, че високата вдигала малко разхода... )
                  Градско: 6 - 7 л/100 км. кротко каране без прекъсвачи и юркане по светофарите
                  Извънградско 2 човека и малко багаж: пълен куфар от зад и чанта за резервоар. София - Плевен и обратно със скорости около 90 - 150 км/ч. Разход: 5.4 л/100 км.
                  Определено не съм се объркал засичал съм разхода с зареждане до капачката
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Объркал си се колега. Няма такъв разход 5,4/100 км. с двама души. Карам Варадеро 2009г. - нов от магазин, вече 5 години. Метнал съм му вече 50 000 км. Нито като нов, нито сега е имал такъв разход. Извинявай но това са изцепки. Над 130-150 км. вдига разхода над 7,5 л. извън града (без куфари, с куфари още нагоре) В града (карам го всеки ден на работа), може да вдигне и до 9л. и нагоре.

                    За вдигането. Проблемно е. На остров Крит, натоварен с куфари с един грък видяхме зор да го вдигнем. Вярно беше яко тварен, поне 100-110 кила отгоре.

                    Коментар


                    • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Първоначално публикуван от NNNNIKKKK Преглед на мнение
                      Объркал си се колега. Няма такъв разход 5,4/100 км. с двама души.
                      Такова Варадеро 2008г. ми е в гаража. Не е мое , а на един приятел литовец. Заедно правихме обиколка на България по- миналата година и после продължихме за няколко дена в Гърция. Той беше с жена си , мотора с висока туристическа слюда и трите му оригинални куфара. Палатки , шалтета и каквото се сетиш още. НАПРАВО МЕ ИЗУМИ, ЗАЩОТО РАЗХОДЪТ МУ БЕШЕ 5,4, а Африката ми пак натоварена , ама само с мен както и да я мъчех все около 6,3-6,4. Който не вярва , че инжекционното Варадеро гори под 6, вадя литовското Варадеро от гаража , пълним до горе, отиваме ПО МАГИСТРАЛАТА Варна-Шумен и обратно(с около 120-140) и после масата е от загубилия. Казвам това , защото през цялото ни съвместно пътуване -над 3500 км винаги зареждахме заедно и постоянно сверявахме разхода . Където и да зареждахме - все тая-той 5,4 , аз 6,3-6,5

                      Коментар


                      • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Може, ако е барал венците. Бившата ми Африка при оригинален заден венец с 46 зъба аз я карах с 40 зъба венец отзад. Малко по-тромаво потегляше, но пък вървеше с близо 800-900 оборота по-малко на максимални скорости. Това при обиколката на Турция с три куфара, високо стъкло отпред и разни други багажи разхода ми беше твърдо 5/100, а турският бензин не е от най-качествените. Понеже карахме заедно с Иво и Илята с еднакви скорости, почти на всяко общо зареждане засичахме. Трансалпа на Иво даваше 5,6-5,8/100 разход, а Африката на Илята 6-6,2/100.Нормалната ни скорост беше 100-110 км/час.
                        Така че изненади няма, но само, ако се вземат мерки и разбира се не се кара със 140-150 км/час, или като на състезание.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Първоначално публикуван от NNNNIKKKK Преглед на мнение
                          Объркал си се колега. Няма такъв разход 5,4/100 км. с двама души.
                          Хич не съм се объркал
                          Ако караш агресивно нищо чудно да ти харчи повече, аз не...
                          За протокола аз тежа 70 кг. а жена ми 50 кг.

                          ВладиЧ за венеца не знам ще броя и докладвам.
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Днес направих поредното каране и километража ми нарастна на цели 1355 мили. Последните пъти реших да засеча колко ми гори Варадеро-то ей така за да имам някакъв ориентир горе долу.

                            При първото засичане след 150 мили заредих 14.1 литра. Това прави 5.9л на сто.

                            При второто засичане за 113 мили заредих 10 литра което е към 5.6л на сто като тука имам едни 15 километра лек оффроуд по черни пътища където карах само на 1ва и 2ра скорост и моментня ми разход показваще 7-8 мили за литър (7.8-8.9л/100км) което е малко високо защото обикновенно моментия ми разход се движи между 9.5 и 12 мили за литър.

                            Със подобни скорости по същите маршрути Трансалп-а ми гори 5.5л на сто, но Трансалп-а е с един зъб повече отпред и 2 по-малко отзад докато Варадеро-то е стандартно. Другото което е, Трансалпа е на 61 хиляди километра (ако не му е пипан километража) докато Варадеро-то е на 1300 мили от нов. Определено ме радва разхода на Варадерото още повече като се има предвид, че го сравнавам с Трансалп-а по разход защото по вървеж не могат да се сравняват.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                              Такова Варадеро 2008г. ми е в гаража. Не е мое , а на един приятел литовец. Заедно правихме обиколка на България по- миналата година и после продължихме за няколко дена в Гърция. Той беше с жена си , мотора с висока туристическа слюда и трите му оригинални куфара. Палатки , шалтета и каквото се сетиш още. НАПРАВО МЕ ИЗУМИ, ЗАЩОТО РАЗХОДЪТ МУ БЕШЕ 5,4, а Африката ми пак натоварена , ама само с мен както и да я мъчех все около 6,3-6,4. Който не вярва , че инжекционното Варадеро гори под 6, вадя литовското Варадеро от гаража , пълним до горе, отиваме ПО МАГИСТРАЛАТА Варна-Шумен и обратно(с около 120-140) и после масата е от загубилия. Казвам това , защото през цялото ни съвместно пътуване -над 3500 км винаги зареждахме заедно и постоянно сверявахме разхода . Където и да зареждахме - все тая-той 5,4 , аз 6,3-6,5
                              Абсолютно невъзможно при скорост 120-140 км. да гори под 6,5 л. Дори и да го видя няма да го повярвам
                              Готов съм да се обзаложа на софрата.
                              Вече съм му метнал над 70 000+ по всички посоки на Европа. И на температури +40С и на +05С все тая - 6,5-7,5 а при и над 140 - 8л. и нагоре.
                              Преди седмица пътувах от Пловдив до София. Бързах за среща. Карах с 160-180 км. по магистралата. Без странични куфари и без втори човек. Напълних догоре в Пловдив и заредих веднага като пристигнах в София пак догоре (на ОМВ на отбивката за летището). Разстоянието Пловдив-София е приблизително 130 км. Събра точно 12,5 литра за 130 км.Вие смятайте колко му е разхода. Старая се да го карам с 98-100 октана и този път бях заредил V-Power Racing от Шел.
                              Между другото не съм агресивен карач. Обикновено карам 130-150 по магистрала, а в града не повече от 60-70 км.ч. Такова бързо като това до София съм си позволявал само един два пъти за всичките години от както имам тази машина. Като по-млад бях луда глава, но сега отдавна съм се отказал.
                              Последно редактирано от NNNNIKKKK; 16-07-15, 13:17.

                              Коментар


                              • От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                                Днес направих поредното каране и километража ми нарастна на цели 1355 мили. Последните пъти реших да засеча колко ми гори Варадеро-то ей така за да имам някакъв ориентир горе долу.

                                При първото засичане след 150 мили заредих 14.1 литра. Това прави 5.9л на сто.

                                При второто засичане за 113 мили заредих 10 литра което е към 5.6л на сто като тука имам едни 15 километра лек оффроуд по черни пътища където карах само на 1ва и 2ра скорост и моментня ми разход показваще 7-8 мили за литър (7.8-8.9л/100км) което е малко високо защото обикновенно моментия ми разход се движи между 9.5 и 12 мили за литър.

                                Със подобни скорости по същите маршрути Трансалп-а ми гори 5.5л на сто, но Трансалп-а е с един зъб повече отпред и 2 по-малко отзад докато Варадеро-то е стандартно. Другото което е, Трансалпа е на 61 хиляди километра (ако не му е пипан километража) докато Варадеро-то е на 1300 мили от нов. Определено ме радва разхода на Варадерото още повече като се има предвид, че го сравнавам с Трансалп-а по разход защото по вървеж не могат да се сравняват.
                                Това с уредите не е много точно. И моят показва разхода в мили за литър, че като нов ходих да го купувам от Англия. Но съм установил, че не много точно. Влияе се от температурите на околната среда и от други фактори. Според мен най-верно е пълниш догоре и посли пак догоре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X