Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
    Искам да изкажа огромни благодарности на Павката (CJ) и Благой (Banjo) за това ,че ми се вързаха на акъла и за отрицателно време ми изработиха и монтираха подложна шайба на пружината.
    Удволствието бе мое да работя по този красавец. Пък като си взема и аз голямо ендуро може да се включа в твоите разходки
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #77
      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

      Като нов участник да споделя и аз малко личен опит.До миналата година нямах много опит с тежките ендурата. Предишният ми мотор беше Ямаха Дивершън 650. Миналата година зимата ходих до Лондон за мотор. Дълго преди това се колебаех между два мотора Варадеро и В-стром. Да се призная спрях се на хондата най вече защото ми хареса на външен вид повече от Сузукито. Хондата купих от магазин, чисто нов модел 2009 с двугодишна гаранция. С ABS, инжекцион, погряване на ръкохватките и всичко което предлагаше модела. За два сезона 2009 и 2010 съм навъртял около 20 000 - главно в България и наколко пъти до Гърция. Личният ми опит е че машитната е много удобна за дълъг път.Мощна и пъргава. Най доббрата скорост според мен е 100-150 км./ч. Карал съм я и с 220 по магистралата но над 170-180 започва да става нестабилна. Разхода Варира от 7-10 литра в зависимост от скоростта, терена и дали има втори човек отзад. в техническо отношение е много здрава. за 20 000 не съм имал никакъв проблем. Редовна смяна на масло, грижи за веригата и гуми. Личното ми мнение обаче от малкия опит който имам лично аз (каръл съм само веднъж на приятел) и от това което споделят колеги- най доброто в този клас е BMW 1200 GS. Здраве и живот - това вероятно ще бъде следващият ми мотор. Пожелавам здраве и успех на всички колеги и най вече на любителите на дългите пътешествия.
      Последно редактирано от sabin; 21-10-10, 19:02. Причина: поправка

      Коментар


      • #78
        От: До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

        Пивет на любителите на Варадеро. Налага се вече да сменя въздушен филтър на моят /модел 2000/ и бях изненадан че под филтъра на отворите за въздух имаше сложени дунапрени изрязани ръчно от предишен собственик. Моля помогнете с информация при вас има ли нещо на тези отвори оригинално или при мен някой е правил подобрения . Мярнах в публикацията някой да беше написал че е сменил въздушни филтри.... още повече се зачудих... Помогнете
        Vasil Hristov [EMAIL="panteravh@mail.bg"]panteravh@mail.bg[/EMAIL]

        Коментар


        • #79
          От: До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

          Ето това е оригиналния филтър с двете малки филтърчета , но цената му високичка 125лв в Ebay.co.uk + 23лв доставка , а междувременно не съм търсил в Бг магазините.

          Последно редактирано от К.Наков; 11-11-10, 15:58. Причина: дописване

          Коментар


          • #80
            От: До: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            Благодаря за инфото. В нашите магазини намерих въздушен филтър за 60лв като в комплекта няма малките филтърчета, но за съжаление вече го купих. В магазин Хонда ми дават въздушен филтър за 127лв. като никой не знаеше какво има в комплекта и не посмях да го поръчам. Между другогото бензинов филтър за Варадеро 2000 в Хонда е 44лв .... луда работа.
            Vasil Hristov [EMAIL="panteravh@mail.bg"]panteravh@mail.bg[/EMAIL]

            Коментар


            • #81
              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              Здравейте, вече и аз мога да се похваля, че съм горд собственик на Варадеро. Засега километрите са ми малко и няма да давам мнение, но като за първо каране са повече от положителни. Нещото което ме притеснява за модела и не се споменава никъде е двигателя. Навсякъде чета че е взет от VTR и при VTR-а имало някакъв проблем с успокоителя на ангренажната верига. Някой запознат ли е, дали пози проблем е изчистен при Варадерото? И още един въпрос показанията на километража са ми в мили има ли някаква възможност да се обърнат в километри?

              Коментар


              • #82
                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                А честито и добре дошъл А с Бига какво направи? Ако си мераклия километража може да го преправиш като залепиш отгоре му скала с показанията в километри или да вземеш употребяван от някъде.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #83
                  От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  Всъщност това че показва в с колко мили в час се движа не ми е от голямо значение, защото карам по комфорт. Интересува ме дали може пробега да се обърне от мили в километри. А Бига го бракувах за да не му вървят данъците. Ще го пускам за продажба за части.
                  Днес говорих с Кътата за проблема с ангренажната верига при този двигател, и ще му го карам тия дни за профилактика. Имам съмнения за проблемче с карбураторите. На празен ход работят добре и стабилно, при ускорение също, но когато карам с постоянна скорост се получава постоянно придърпване като от недостиг на гориво или неравномерно разтеглена верига. Не е от веригата днес я прегледах. А с бира ще почерпя. Мисля че това ще ми е мотора за близките пет години.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Честито и от мен! Със здраве да си го караш.Проблема с придърпването може да е и от задръстен въздушен филтър, започни да търсиш проблема от най-лесно отстранимите неща. Провери и горивния филтър. Ако не е каран дълго време, може да има запушвания по карбовете, направете едно продухване на жигльорите...Километража и при мен е в мили... просто ще си смяташ по 1.6.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Честито, със здраве да го караш !

                      + 1 за въздушен и горивен филтър, задължително ги смени. При мен имаше ефект и синхронизация на карбураторите. След това винаги ми е давал много приличен разход. 3-те ми най-добри инвестиции бяха висока слюда, централна стойка и отопляеми дръжки .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Честито за Варадерото За двигателя ,какво да пише ? Избий си всякакви мисли за проблем в Двигаеля Смени си филтри ,свещи,масла - направи профилактика на карб. и ги синхронизирай... Ще видиш ,че си собственик на един от най-добрите мотори .... Не търси проблем там където го няма Обичам Варадерото и ,ако не го бях продал на приятел ,щях да се гръмна....
                        ПП Сотислав ти е казал от какво наистина имаш нужда - и сърце да пътуваш Чети по-малко форуми и карай повече ...
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #87
                          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Благодаря за топлия прием. Филтрите ги проверих и изчистих. Оказа се че съм с КН въздушен. Мотора тръгна по-добре но продължава да придърпва когато го държа с постоянна скорост. Във вторник влиза при Кътата за пълно сервизиране, настройки и синрон на карбураторите.
                          @churov много ми хареса идеята с отличителните белези на твоето Варадеро (знамената). Ако нямаш нищо напротив ще я използвам и за моя мотор. И тъй като раздела е избор на тежко ендуро да напишем и нещо за това.
                          Преди да взема Варадерото карах Cagiva raptor 1000, и тъй като повечето време не съм сам на седалката, решихме с половинката да си вземем тежко туристическо ендуро. Като фен на марката Cagiva естествено избора ми за мотор сe спря между Cagiva Navigator, (Има много хубаво ревю във форума от Suzuki Neli.) Suzuki V-Storm и Honda Varadero. (Опитах и Suzuki DR 750 BIG обаче 750 сс нещо ми малеят) Таблици, снимки, сравнения по цяла нощ. Удоволствието да избираш нов мотор сигурно е познато на по-голямата част от форума. Но въпреки плюсовете на първите два, единствено при Варадерото се получаваше онзи приятен гъдел под лъжичката и онова трепване на сърцето... а мотор се избира със сърце. Сега когато го гледам изобщо не съжалявам за избора си. Това е за избора ми. Като му навъртя повечко километри и натрупам впечетления ще ги споделя. Сега съм вече на вълна в каква посока ще поемаме през отпуската.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Първоначално публикуван от zlatkoe Преглед на мнение
                            ... се получаваше онзи приятен гъдел под лъжичката и онова трепване на сърцето... а мотор се избира със сърце. ..
                            Е те това е истината. Честито и със здраве.

                            Въпреки че съм виждал Varadero ми се иска да му постнеш няколко снимки!
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #89
                              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Не си сбъркал в избора си.Аз не съм карал по-удобен мотор за двама на дълги разстояния! Малко по-не се справя с офроуд трасета от БМВ-то ми,но за асфалт (дори български) е перфектен Машината е много динамична и бих казал комфортна. Както казах ,направи си профилактиките и от там мисли само за масла и бензин - колкото повече,толкова по-добре . Нямам патент върху лепенките - дори имам няколко останали - дай адртес и ще ти пратя Успех -да износиш много,много гуми
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #90
                                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Искаше ми се снимките да са от път а не от гаража ама не стана. Да си вземеш мотор и постоянно да вали ето това е късмет. Мотора се прибра от профилактика. Нови иридиеви свещи, предни дискове по-късно и накладки, почистване и синхрон на карбураторите (спря да прекъсва на постоянни обороти), гърнетата са издънени и вади доста добро буботене, подмяна на няколко други дребни нещица, и заключението на Кътата: "В страхотно здраве е карай". Мислех да го пребоядисвам че има доста драскотини но засега го отлагам за на есен. Поне километража ми не е пипан и си показва доста реалните 55 х.мили. Засега от малкото ми каране изводидите ми са: доста добра стойка, страхотни спирачки, отлично ускорение, комфортна возия, добра ветрозащита,тежък за натоварен градски трафик (сигурно е въпрос на навик по-късно като го овладея сигурно ще ни е по-лесно). Не предизвиква в мен онзи дявол, който те кара да навиваш газта все повече и повече. А по скоро ме подтиква към едно спокойно и релаксиращо пътуване. Засега 6-та не ми липсва но аз карам със скорост 110-130, 4000-5000 оборота. (даже 130 рядко и мотора не се товари). Разхода още не съм го засякъл но се надявам с моето пенсионерско каране да не е фрапиращо висок. Не знам дали октана на бензина му се отразява по някакъв начин на вървежа и на разхода. Кадживата я тъпках цяло лято с 98 и не вървеше добре а като и сипах 95 намери себе си. Ми това е засега, по-късно като добия повече впечетления ще дописвам. Лек и безавариен на всички.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027349572-big.jpg
Прегледи:1
Размер:155.1 КБ
ID:5378559

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027349573-big.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5378557

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X