Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA NC700X - наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Е ти ме познаваш. На мене всички мотори са ми високи. Което само иде да рече, че следващият мотор със сигурност ще е "висок" (от ваша гледна точка).
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • а такааааа.еми честито и безаварийни километри! нека донесе още повече приятни емоции и нови дестинации.дано и опознаването да е леко и приятно!

      Коментар


      • Днес дойде една мацка на 48 и купи Хондата. Доволен съм, в добри ръце попадна, ще се грижат за него! Тази тема предполагам ще бъде забравена, аз няма да имам какво повече да споделя. Мисля, че до някъде темата бе доста пълна и доста информация се поднесе в нея. С носталгия ще си я препрочитам и ще си спомням за хубавите 5г., които имах с един чудесен, добре измислен, лесен за обслужване, и най-вече много надежден мотоциклет! Наистина ще ми липсва! Сбогом на моята "Косатка" и много километри с мацката!
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • Доста интересна тема. Поздравления за което на колегата мутраген. Доста снимков материал от пътешествия, видео и подробни описания за всичко около мотора. Аз съм собственик на HONDA NC750S (горе-долу е същата машина) и всичко, което прочетох е достоверно. Хората, които се съмняват в разхода ги уверявам, че разхода на тези машини е такъв. Изключително икономични са. Не съм имал Хонда, която да не е. До този момент 3 на брой и всичките ги докарвам под заводския разход без проблеми. Не е само икономичността, но и за здравината потвърждавам. Двигателят е 1/2 на Хонда Джаз, разтоварен, нискооборотен, висок въртящ момент в ниски и средни обороти, изключително надежден, безпроблемен и устойчив на всякакви идиотщини. В немските форуми чета, че този двигател, за да го унищожиш, трябва да му източиш маслото и да го караш така.

          Коментар


          • Запознах се със собственик на скутер със същия двигател и АСК с двата съединителя. Купил го е нов от Италия за под 7 500 евро.
            Разхода му е м/у 5 и6/100
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Запознах се със собственик на скутер със същия двигател и АСК с двата съединителя. Купил го е нов от Италия за под 7 500 евро.
              Разхода му е м/у 5 и6/100
              За цената:
              Няма такъв скутер на такава цена „НОВ“. Дори и на старо цените са по-високи на X-ADV! Освен всичко това НЕ Е скутер, а е адвенчър.
              За разхода:
              Този двигател при нормално каране има среден разход твърдо под 4/100.
              П.С. Като пишеш подобни неща и се доверяваш на „познати“, гледай кое как е, прочети, погледай в нета и се интересувай, защото някой може да си помисли, че откровено лъжеш.
              Цената в италианското мобиле:
              https://www.automobile.it/moto-e-sco...versione=X-ADV
              Цената в Хонда Италия:
              https://www.honda.it/motorcycles/ran...fications.html
              На всичкото отгоре съм го карал и ти гарантирам, че харчи под 4/100! Дори имах намерение да го купувам. В момента, единият ми мотор е NC750S със същият двигател. При динамично каране, разхода се движи около 3,5/100 градско, а извън града е под тази стойност. Ако го карам икономично слиза под 3/100, но това съм го правил само за експеримент, защото стилът ми на каране на мотоциклет е не да пестя гориво, а да си правя кефа. Е, при този двигател не само кеф, но и като бонус, имаш и доста добра икономия на гориво без икономично каране. Така, че мантрите за 5-6/100, могат да минат само при някой, който си няма понятие за какво става въпрос.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Запознах се със собственик на скутер със същия двигател и АСК с двата съединителя. Купил го е нов от Италия за под 7 500 евро.
                Разхода му е м/у 5 и6/100
                Ако говориш за Интегра, това е цената в Италия:
                https://www.honda.it/motorcycles/ran...ification.html
                и би трябвало да харчи още по-малко. Поне, като пуснах търсачката за разхода на гориво от реални собственици по света, това ми показа. Не съм я карал Интеграта никога от личен опит не говоря, но е със същият, като моя двигател и сериозни разлики в разхода на гориво, няма как да има.

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200910_165246_Balanced.jpg
Прегледи:440
Размер:327.8 КБ
ID:6649227Така накачен с куфари и багаж, имам разход около 3,5/100 + – 0,1-0,2.
                  Миналата седмица направих обиколка из Алпите над 400 км преход за 1 ден и разходът ми беше 3,3/100. Не съм снимал километража, но ако някой желае ще го направя. Сега мога да снимам в момента само от градско с много задръствания и тежък трафик как е положението. В момента разходът ми е точно 3,5/100 за 280 км. Пак повтарям при много тежък градски трафик и задръствания.

                  Коментар


                  • пущам още 2 снимки, някой да не си помисли, че съм ги взел някъде от нета. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200910_165110_Soft 3.jpg
Прегледи:436
Размер:287.3 КБ
ID:6649229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200910_165252_Balanced_Soft.jpg
Прегледи:434
Размер:377.9 КБ
ID:6649230

                    Коментар


                    • Снимки на другата Хонда и нейният разход колко е
                      П.С. И двата мотора ги карам с една и съща каска. Казвам го за невярващите. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_572.JPG
Прегледи:464
Размер:367.7 КБ
ID:6649233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_571.JPG
Прегледи:454
Размер:156.6 КБ
ID:6649234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.JPG
Прегледи:458
Размер:206.5 КБ
ID:6649235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_573.JPG
Прегледи:458
Размер:610.0 КБ
ID:6649236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_574.JPG
Прегледи:451
Размер:312.5 КБ
ID:6649237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_576.JPG
Прегледи:448
Размер:84.2 КБ
ID:6649238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_575.JPG
Прегледи:480
Размер:500.4 КБ
ID:6649239

                      Коментар


                      • p-pleven
                        p-pleven коментира
                        Редактиране на коментар
                        Всичко е прекрасно! И аз с Хонда, кояо е на 24 години докарвам разход под 4, при положение, че и дават 4,7+. Верно, клатех със 70 и сменени зъбаци, ама всичко е в името на статистиката. Писах ли, че бях с 25 кг багаж? Е, бях с 25 кг багаж и на равно.

                      • SvetKu
                        SvetKu коментира
                        Редактиране на коментар
                        Този разход не го „докарвам“, а го правя с нормално каране без да се стремя към това и без да ми е цел. Намираш ли разликата? По моторите ми всичко е оригинално, без нови зъбчатки и други неща. Купувам ги нови от магазина, гаранционни без доработки и други чалъми. Пожелавам ти да си вземеш стоков мотор от магазина и да продължим темата за разхода!

                      • s_s1
                        s_s1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Много е готин мотоциклета. Този фар също ли е стоковия?
                        А за разхода и аз мога да покажа такъв на стоков КТМ 125 дюк от 0 км до продажбата.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X