Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA NC700X - наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: HONDA NC700X - наблюдения

    http://www.motorco.biz/catalog/index.php?cPath=175_77 или тук? да попитам удължителят на калника само с лепенка ли е? гледах за моя "пръч", ама имат винтове, а не ми се ще да дупча тенекето...
    Последно редактирано от boda nx; 08-04-17, 21:34. Причина: допълване

    Коментар


    • #92
      От: HONDA NC700X - наблюдения

      екстеншъна е само с лепенки, а от вътрешната страна между калника и удължителя налях с лепило за да не тече от външната страна - за ойлера линковете трябва да свършат работа
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #93
        От: HONDA NC700X - наблюдения

        Относно скотойлера, да не те отчайвам, но показания линк е за NC750 от 2016г. нататък. Моето е NC700X-2013г., твоето NC750X-2014г. абсолютно еднакви двигатели, само твоя дето е с по-голям диаметър на буталото мисля. Когато аз исках да си сложа скотойлер за моя модел можеше да сложа само с електрическо подаване на масло, няма на тези двигатели откъде да се вземе вакуум. Затова си купих един гравитационен на Туторо мисля се казваше. Дано се бъркам и да намериш начин да го сложиш, но малко ме съмнява, провери как стоят нещата точно с 2014г. модела и ако ли не го върни. Поздрави.

        ACHTUNG: Dieser Scottoiler passt leider nicht fur Honda NC 700 Modelle, da an diesem Bike keine Moglichkeit vorhanden ist, den Unterduck anzuschliessen. Das eSystem ist f[r alle Honda NC 700 Modelle passend.
        Последно редактирано от mutragen; 09-04-17, 00:24. Причина: Не излизат немските букви
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • #94
          От: HONDA NC700X - наблюдения

          Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
          хуууубавинка си е новото конче. честито и безаварийно за всичките сезони през които мислиш да минеш!
          + 1 и от мен!

          Коментар


          • #95
            От: HONDA NC700X - наблюдения

            Това е според сайта на скотойлер за модел 2016
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NC750-vac-pipe-highlighted.jpg
Прегледи:1
Размер:192.5 КБ
ID:5748607

            Имали прилики с това, което е на мотора модел 2014-2015

            Това
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170409_105016.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5748608

            или това
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170409_105023.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5748609

            ... изпратих запитване на Бултрако...
            O888 749-O86
            C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
            NC 750

            Коментар


            • #96
              От: HONDA NC700X - наблюдения

              И наш'те потвърдиха че НЦ-то преди 2016-та няма вакуумни линии по маркуч, единствения начин да се монтира Скотойлер-а е да се дупчи колектор. To be continued...
              O888 749-O86
              C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
              NC 750

              Коментар


              • #97
                От: HONDA NC700X - наблюдения

                Откак имам мотор умувам за скотойлер, ама нещо не съм успял още да се убедя че ми трябва!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #98
                  От: HONDA NC700X - наблюдения

                  Аз моя проблем го реших така и съм много доволен.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160703_133733.jpg
Прегледи:1
Размер:278.8 КБ
ID:5748849Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160703_133742.jpg
Прегледи:1
Размер:248.3 КБ
ID:5748850
                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • #99
                    От: HONDA NC700X - наблюдения

                    Доколко удължава живота на веригата? Нали това му е смисъла?

                    Коментар


                    • От: HONDA NC700X - наблюдения

                      Удължава живота на веригата, почти два пъти, от колкото, ако пръскаш с разни спрейове и лайна през 300-400 км. Това го пиша от собствен опит.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: HONDA NC700X - наблюдения

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Откак имам мотор умувам за скотойлер, ама нещо не съм успял още да се убедя че ми трябва!
                        Ти пак си добре, аз от как имам скотойлер се опитвам да се убедя че ми трябва.

                        Сори за спам-а
                        Калин - О88 б579I9I
                        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                        Коментар


                        • От: HONDA NC700X - наблюдения

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Удължава живота на веригата, почти два пъти, от колкото, ако пръскаш с разни спрейове и лайна през 300-400 км. Това го пиша от собствен опит.
                          Е тя тая верига ще ме надживява ли, какво!? Аз верига веднъж съм сменял за 13 години и то щото наистина я смазвах с лайна. Новата я смазвам с масло, когато се сетя и ми се види суха, и няма признаци за износване.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: HONDA NC700X - наблюдения

                            Хихи! Аз па имам верига дето мотора ше се пенсионира с нея. Даже ме бъзикат, че на веригата трябва да монтирам мотор. А омаслител си монтирах със подръчни материали за "колосалната сума" каде 20-на БГ пАри. За мазане и през акъл не ми минава. Близо преко сила три пъти в годината допълвам съдинката с масло. Това за около не повече от 12 до 15000 км.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: HONDA NC700X - наблюдения

                              Всичко зависи от това, колко и как караш. Въртете като мен 30-35 хиляди на година /случвало се е и повече/, със скорост на придвижване средно между 70 - 150 км. в час /зависи от пътя/ и тогава ми говорете за "доживотни" или "десетилетни" вериги.
                              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                              Коментар


                              • От: HONDA NC700X - наблюдения

                                Аз ако въртя с мотор 30 - 35000 на година, веригата с пиньоните ще ми се види най-евтиния елемент от поддръжката. Да не говорим че през максимум 3 години ще се налага да сменям целия мотор!

                                П. П. Между другото, ако човек си направи труда да попрочете малко за веригите, може да научи че най-дълго е оцеляла без смазване мотоциклетна верига 50 000 км. Също така мотоциклетната верига кара докато има читава грес вътре в лагерчетата на звената , т.е. външното смазване цели най-вече да удължи живота на уплътнителните пръстени, които пък да запазят по дълго греста в лагерчетата! Износят ли се уплътненията, ако ще 5 ойлера да наредиш, веригата заминава!
                                Моята е вече на около 20 000 км от които поне 1/3 черен път и не е мръднала! Харча по 1 спрей от 8лв. на 2 години! Ако дам 200+ лв за ойлера, дали ще доживея да видя инвестицията оправдана!? На 45 съм.
                                Последно редактирано от sl.daskalov; 13-04-17, 13:28.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X