Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Твърдите куфари - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

    http://www.bumot.eu/en/home.html Фирмата е българска. Изработват всякакви размери куфари и системи за окачването им. Човек може да се договори. Нещата им са наистина много добри!
    Иначе най-евтиното е купуваш един лист алуминии, правиш разгъвката на куфара, режеш, сгъваш, взимаш поп нитачката и почваш. Заварки по алуминия не са много препоръчителни, защото са скъпи. Плащат се на см и така куфарите ще станат по-скъпи от тези на Туратеч... С поп нитове ще ти излезе малко по-евтино и малко по-грозно от фирменото, но не чак толкова много по-евтино, а колкото за по-грозното, това е въпрос на ловкост и вкус.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 08-10-14, 15:35.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      http://www.bumot.eu/en/home.html Фирмата е българска. Изработват всякакви размери куфари и системи за окачването им. Човек може да се договори. Нещата им са наистина много добри!
      Иначе най-евтиното е купуваш един лист алуминии, правиш разгъвката на куфара, режеш, сгъваш, взимаш поп нитачката и почваш. Заварки по алуминия не са много препоръчителни, защото са скъпи. Плащат се на см и така куфарите ще станат по-скъпи от тези на Туратеч... С поп нитове ще ти излезе малко по-евтино и малко по-грозно от фирменото, но не чак толкова много по-евтино, а колкото за по-грозното, това е въпрос на ловкост и вкус.
      Цените им са извънземни..поне тези които са обявени. Куфарите изглеждат много солидни. Аз съм намерил едни в "немачко" комплект със закрепващи джаджи за 250 евро...По късно ще сложа линка.. Че и стойките за мотора са 70 евро...
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

        Това са ориентировъчни цени и то за чужденците. За българи, до колкото знам е малко по-друга цената, освен това могат да се подберат по-евтини материали и изобщо да се договори работата на място. Има варианти.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

          Влади както винаги е прав
          Аз избрах Българското и съм очарован, на пръв поглед всичко е на топ ниво, но ми се ще да врътна едни 10 000 км за да се затвърди първоначалното ми впечатление!
          0887 246718

          Коментар


          • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

            Това е линка на тези момчета! Има куфари според джоба..... Разменихме си няколко писма ..доставката е към 25 евро!

            http://www.aluminium-panniers.co.uk/shop/
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

              Баси джоба 800 лв+50лв.Аз такъв джоб нямам!

              Коментар


              • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                Има комбинации по 500 лева....модела PRO 32+36 литра!
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Цените им са извънземни..поне тези които са обявени. Куфарите изглеждат много солидни. Аз съм намерил едни в "немачко" комплект със закрепващи джаджи за 250 евро...По късно ще сложа линка.. Че и стойките за мотора са 70 евро...
                  Цените са "извънземни", защото куфарите са извънземни. В момента са на първо място в Европа, а и не само там. ВладиЧ каза, за нас цените и отношението са други. А ако ползваш куфари и пътуваш, ще разбереш защо не трябва да са " един занитени кутии"....то иначе става и с куфарите на баба ми примерно.
                  IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                  Коментар


                  • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                    Пътувам без багаж, пътувам с "мек" багаж скоро ще пътувам и с "твърд" багаж !
                    Но най-важното според мен е, че пътувам
                    Прикачени файлове
                    0887 246718

                    Коментар


                    • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от Александър Вълков - Outback Преглед на мнение
                      Цените са "извънземни", защото куфарите са извънземни. В момента са на първо място в Европа, а и не само там. ВладиЧ каза, за нас цените и отношението са други. А ако ползваш куфари и пътуваш, ще разбереш защо не трябва да са " един занитени кутии"....то иначе става и с куфарите на баба ми примерно.
                      Да важното е да пътуваме Аз ползвам дисагите на дядо от едно време като беше овчар....Обаче ги наядоха молци...
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                        Стефане, моля премери колко широк става мотора с тия куфари(българските) . Виждал съм ги на живо и ГАРАНТИРАМ, че качеството е върхът. И моля , ако някой е с оригинални куфари на GS да премери ширината със свити и разтегнати куфари и да постне тук размерите. На БМВ оригиналните куфари имат опция за разширяване и свиване (за това и не ги махат често от мотора). В сгънато положение мисля мотора ставаше 84см(мерих веднъж , но съм забравил) . Аз имам супер правени куфари-взех ги тук от форума от едно момче, Мартин, но с тях Африката е 102см широка , а това е много. Не знам защо Янко Чуров се е отказал от меките дисаги,(ако иска моля да сподели). Аз пък при първа възможност ще си купя от тия на Волфман-441 гущера са -2X36л и могат да се компресират много . Като цяло за пътуване сам в Европа за 2 седмици твърди куфари не са нужни, но с втори човек са просто задължителни.

                        Коментар


                        • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                          Широчината на кормилото с огледалата на BMW R1200GS Adventure 2014г. е 98 см, широчината на куфарите (40/36 л.) е 92 см
                          Респективно от където мине кормилото - минават и куфарите, но си трябва опит и добиване на усет за габаритите на мотора с тях, защото в определени завои нещата стават различни ....
                          Не съм чувал нито виждал твърди куфари да имат опция за разширяване и свиване!?!?
                          Последно редактирано от Стефан Слабов; 09-10-14, 08:30.
                          0887 246718

                          Коментар


                          • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                            Широчината на кормилото с огледалата на BMW R1200GS Adventure 2014г. е 98 см, широчината на куфарите (40/36 л.) е 92 см
                            Респективно от където мине кормилото - минават и куфарите, но си трябва опит и добиване на усет за габаритите на мотора с тях, защото в определени завои нещата стават различни ....
                            Не съм чувал нито виждал твърди куфари да имат опция за разширяване и свиване!?!?
                            Разширяването е опция на пластмасовите куфари за НЕ Adventure моделите.



                            Само да допълня,че скъпите куфари (който са за модел) са много мислени и плащате не само материал, изработка и дистрибуция. Останалото води до компромис. 17л за страничен куфар е..... кутийка за инструменти. По-добър бюджетен вариант са дисаги. Ползвал съм и ако се наложи, пак ще ползвам.
                            Последно редактирано от fozy; 09-10-14, 08:53. Причина: правопис
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                              Ето как изглеждаше ходенето до с. Бабинци (Тетевен) и връщане в София тази Събота и Неделя...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1453401_10204845584970156_6271855558664277402_n.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5615486

                              Когато съм сам ползвам само синия сак и ми е достатъчен за всичко нужно за един месец. Вътре си влизат и палатка и шалте, дрехи, чувал, инструменти...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Твърдите куфари - предимства и недостатъци

                                ...... не претоварваш ли опашката на мотора по този начин?
                                0887 246718

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X