Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dual Sport rides

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Ами те повечето са семкаджии, та по-добре да се откажат отсега
    Да останат само сериозните. Иначе казано на ухо(само за сериозните, вероятно няма да е чааак толкова трудно, но трябва да сме подготвени психологически)
    Ето една тема за селце от района: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39002
    Последно редактирано от Ivan_J; 21-02-17, 14:16.

    Остави коментар:


  • motor_men
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Нещо такова, само че тук може би ще е по-трудно, изцяло планински терен. И с по-малки стругчета
    Все пак като видим голям зор, винаги можем да слезем по селските пътища.
    Ти няма ли да се включиш?
    С това ти мнение отказа поне 90% от тези които биха дошли. По-трудно от това на"Кивито" и новия струг на КТМ , тия неща не се казват предварително , поне на мен никога не са ми ги казвали предварително. Аз не знам дали бих могъл да дойда , евентуално ако стане ДР-а , ама се съмнявам. Тенерето отдавна не съм го карал на преглед , няма стоп , нито мигачи , и контактния ключ отиде в кофата , но може и да пробвам да мина някъде на преглед. Проблема е , че в тежки условия , 13-те литра гориво стигат за 60-70 км. цял ден каране , при по-нормално каране може да ги докарам 100-120. Но ще го мисля , за сега има време.

    Остави коментар:


  • boda nx
    отговори
    От: Dual Sport rides

    следя с интерес задаващото се събитие. да не забравите снимков материал и видео,ако може. не че не е правено,ама... бих се включил и аз , но засега здравословни причини ме държат все още у дома. пък и смених мотора с чопър /ето издадох се/,а автомобил не съм имал от 2008 насам...

    Остави коментар:


  • nii
    отговори
    От: Dual Sport rides

    аз в най-добрия случай ще се включа за 50км в средата на маршрута.

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Нещо такова, само че тук може би ще е по-трудно, изцяло планински терен. И с по-малки стругчета
    Все пак като видим голям зор, винаги можем да слезем по селските пътища.
    Ти няма ли да се включиш?

    Остави коментар:


  • motor_men
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Иван иска нещо като това на клипа , за което си е нужна сериозна подготовка.

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Нацъках го ТУК че да е по-лесно за разглеждане.
    Бахмааму - грубо 800км.
    Направо не е за вярване

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Ето примерен трак:
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/i...%20granica.gpx

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Най-важното е да направим сериозна организация. Не става "ще видя дали ще намеря някой свободен ден" или в отказване в последния момент. В разрешителното от Гранична ще фигурират данните на всички и ще трябва да се издаде известно време предварително - всички знаем колко са бързи институциите.

    Еспер, имаш ли достатъчен опит с офроуда? Програмата ще е натоварена и няма да е приятно постоянно да спасяваме бедстващи
    За бензина и храната не гледай само твоя танкер - повечето мотори минават под 200км с резервоар, а в гората може и 100 да са. В югозападните планини няма бензиностанции, селските магазини може да са отворени веднъж седмично, та трябва да имаме придружаващ автомобил.
    Освен това тези, които идваме отдалече, може да пристигнем с ремарке, което трябва да ни прибере около крайната цел. Зависи с какви мотори ще бъдем, аз имам избор, но не всеки.
    Не е проблем документа от гранична полиция.
    Вадил съм няколко пъти и НЕ си го спомям като епопея.
    С едно отиване става.
    Последният път за Миджур беше само с тел. обаждане и "записване".

    За офроуда - зависи.
    По черно се оправям и ме кефи но ако мислиш да се зачучваме в някакъв хард офроуд из пущиняците аз сам ще се откажа и ще сляза в цивиливизацията.
    Все пак съм си д0ма в този край...
    А и аз нямам никаква "тежка" екипировка за тежък офроуд.
    Та зависи какво си замислил.

    А на 100% на този етап не мога да кажа участвам или не.
    Трябва инфо - доста бегло си щтрихирал разходката.


    Sent from my SGP511 using Tapatalk

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Най-важното е да направим сериозна организация. Не става "ще видя дали ще намеря някой свободен ден" или в отказване в последния момент. В разрешителното от Гранична ще фигурират данните на всички и ще трябва да се издаде известно време предварително - всички знаем колко са бързи институциите.

    Еспер, имаш ли достатъчен опит с офроуда? Програмата ще е натоварена и няма да е приятно постоянно да спасяваме бедстващи
    За бензина и храната не гледай само твоя танкер - повечето мотори минават под 200км с резервоар, а в гората може и 100 да са. В югозападните планини няма бензиностанции, селските магазини може да са отворени веднъж седмично, та трябва да имаме придружаващ автомобил.
    Освен това тези, които идваме отдалече, може да пристигнем с ремарке, което трябва да ни прибере около крайната цел. Зависи с какви мотори ще бъдем, аз имам избор, но не всеки.

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Я, любимите ми западни пущиняци!
    Аз гледам доста положително на идеята.
    Колкото и да обичам да се забивам из дивият запад има места, през които не съм минавал.
    А и от едната до другата точка също не съм карал.
    За колко време си го планувал?

    Не мисля обаче, че има нужда от придружаваща кола.
    Аз поне нямам - 400км преход минимум имам + една 3л туба са достатъчни.
    Все пак се минава и през цивилизация.

    За манджа пък изобщо не го мисля.
    Тия няколко дни мога да карам само на вода без проблем.
    Но бих взел примус и нещо сухо/консервирано за всеки случай.
    То точно толкова си ми стои в раницата така или иначе [emoji5]

    Та... Записвам се и аз за тая идея.

    Sent from my SGP511 using Tapatalk

    Остави коментар:


  • asobgbg
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Я да разбутам темата.
    На лято искам да направя яко каране по западната граница. Устието на Тимок-вр.Тумба.
    ..............
    Иване,
    много интересна идея
    Аз лично не съм се запознат и не съм чел много конкретно за този маршрут.
    Маркирам се, че следя темата и идеята ми звучи интересна - мисля, че имам подходящ мотор - CRF450X/ с регистрация.... не знам само от към гориво/резервоар как би се справил.....
    Не мога да кажа нищо конкретно, тъй като вече сме планували някои ангажименти за лятото - пътуване с шосейните мотори, море със семейството и т.н., но ще следя темата и ако програмите ни съвпаднат може да се чуем

    Поздрави
    Асен

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Я да разбутам темата.
    На лято искам да направя яко каране по западната граница. Устието на Тимок-вр.Тумба.
    Маршрутът включва междуселски асфалтови и черни пътища, граничарски черни пътища и пътеки и хард пътечки. Почти изцяло в планински райони.
    Тъй като на доста места върви покрай браздата, ще ни трябва разрешително от Гранична полиция, което се издава предварително, с имена, регистрации, време на пребиваване в определените райони. За целта трябват сериозни хора, с опит в офроуда, редовни документи и регистрации на моторите, никакви семкаджии.
    Ще трябва и някой мераклия да кара по асфалта с джип и да носи бензин и провизии и да организира биваците, т.к. в тези райони няма много.
    Все още не мога да кажа точно кога ще е, много зависи от времето - поне 2-3 седмици да не е валяло.

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Dual Sport rides

    За съжаление ми е малко далеч.
    Аз имам намерение в събота да се кача през хижа Тъжа към Априлци.
    След това Троян, Тетевен и през Кашана наобратно.

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Мераклии за Събора в Приморско?
    Аз отивам в събота, там има интересни места за каране.
    В неделя хващам към Шумен, следобед ще има спидуей, опит за възраждане на традицията.
    По пътя, ако си намеря компания мисля да мина през с.Дюля и с. Звезда, излизане на Веселиновските водопади.
    Общо взето много асфалт и малко коларски пътища.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X