Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dual Sport rides

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Esper
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Току-що ми дойде следната идея:
    Пътешествие за 100лв...
    Какво иронично съвпадение - на мен пък току що ми свърши болничният
    А такова нискобюджетно пътуване беше точно като за човек в моята социална позиция
    Енжой както се казва!

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Току-що ми дойде следната идея:
    Пътешествие за 100лв.
    Слагам палатката на мотора и паля към Стара Планина, следвайки възможно най-малките пътища в посока на запад.
    Мисля си за зиг-заг по неасфалтирани проходи и планински селца и махали.
    Оставям си достатъчно пари за бензин за връщане, с останалите докъдето успея.
    Ако има желаещи за компания - на 24.06 тръгвам от Варна.

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    За местните от форума ми беше думата

    Остави коментар:


  • pimax
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение

    местните ще дават актуална информация кой път е проходим и кой не.
    .
    Местните обикновенно казват:
    - от тука не мое се мине...
    А ние току–що сме слезли от там.

    Два пъти са ни спирали Гранична полиция.Единия път писаха и протокол.Бяхме влезли стотина метра в гръцко.
    За регистрация на моторите не е ставало дума...

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Аз си мисля спането да е "както дойде" през цялото време. Така ще можем спокойно да се наслаждаваме на приключението, без да имаме цел за деня.
    Ако в късния следобед или надвечер намерим подходящо място за бивак, спираме и опъваме. Всеки ще си носи малка палатка и чувал, храна ще купуваме из селата през деня, само с бензина не ми е много ясно как ще се случат нещата, ако няма ятаци. Ако има придружаващ автомобил, това трябва да е джип, за да не се съобразяваме и с неговите възможности.
    Аз мога да тръгна с един от двата мотора - ХР250 или ДР650, в зависимост от преобладаващите в групата. Съответно и маршрутите ще са съобразени с големината на струговете Разбира се, при всички положения предварително начертаните маршрути ще са само за определяне на посоката, местните ще дават актуална информация кой път е проходим и кой не. Ще го направим така, че никой да не бедства, но и няма да е разходка до мола. Основните пътища ще са такива между села и махали, като гледам по картите и сателитите, са черни пътища. Но ще има и пряки, когато се налага да избегнем голямо заобикаляне до следващото село.
    Искам хем да не бързаме и да опознаем този не много известен край на Родината, хем разстоянието е голямо и трябва да се движим стегнато.

    Остави коментар:


  • cek
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Възстановявам един ДР350, който ще ми е първият офроуд мотоциклет, така че съм семкаджия. Обаче, тоя ДР ще живее в с. Туден, което е доста близо до маршрута ви и евентуално ще мога да съм полезен. И аз имам планове с шосейния, ретро-мотора, семейното море..., но вие не пропускайте Разбоишкия манастир https://goo.gl/maps/vgDuQk1kysH2

    Остави коментар:


  • go6o
    отговори
    От: Dual Sport rides

    В планината се мени често времето, палатките са ясни като оборудване. Факта, че ще има вероятно обозна кола, показва че трябва да е съобразено и с това-излаз на асфалтов път. За първата част мисля, че е удачно спирането да е в райнона на Горни Лом, но километрите не се връзват със заявените като концепция. Там има бензиностанция, магазин и къщи за гости.

    Остави коментар:


  • p-pleven
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
    Като се определи дата, ще се разберем, мисля че мога да дойда. Първото място за спане има ли яснота къде ще е, или както дойде?
    Следя темата и разгледах репортажа от "Тема: "Лук и маслини" - ендуро разходка от Емине до Шипка"... Без да обещавам да участвам от-до... не пречи да си правя планове/мечтая за отделни етапи...

    Та за спането... моята концепция е: ако не е валяло 2 седмици и е сухо, лятото -> задължително се възползвам от палатката.

    Остави коментар:


  • go6o
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Като се определи дата, ще се разберем, мисля че мога да дойда. Първото място за спане има ли яснота къде ще е, или както дойде?

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Ще се радвам на помощ от местните.
    Само по асфалта не е (много)кално при дъжд.
    Затова ще се съобразим с времето.

    Остави коментар:


  • go6o
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Понеже горната част ми е позната, има доста хардуерни забежки, при кофти време ще е зор, а като гледам е лесната част от маршрута. Иначе съм минавал и с Трансалп от там, но много зависи от това дали ще е сухо. 200 км на ден ще си е изпитание.
    Последно редактирано от go6o; 22-02-17, 08:11.

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Не.
    Гранична дебне навсякъде, постоянно ще има проверки, ако се заядат, гориш.

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Има ли вариант само по черни пътища с машина без регистрация?

    Остави коментар:


  • Ivan_J
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Никога не съм ходил в този край, но ми е мечта от известно време.
    Алеко Константинов е казал „Опознай родината, за да я обикнеш“. Опитвам се с всички средства.
    Не знам точно какви ще са пътищата и пътеките там, но идеята е да се придържаме към проходими такива, без да изпадаме нарочно в хард ситуации, само ако се налага. Все пак разстоянието е голямо и трябва да правим минимум по 200км на ден, като това включва и отбиването от маршрута за зареждане, губене и наGPSване
    Преди 4 години(кога минаха), с приятели направихме този преход: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169960 мисля че и Западната граница ще е подобен, но по продължителен.

    Остави коментар:


  • p-pleven
    отговори
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Ами те повечето са семкаджии, та по-добре да се откажат отсега
    Да останат само сериозните. Иначе казано на ухо(само за сериозните, вероятно няма да е чааак толкова трудно, но трябва да сме подготвени психологически)
    Ето една тема за селце от района: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39002
    В западния район има две също много хубави селца: Уши и Клепало.
    В с. Клепало има най-много Пасати на глава от населението . Селото е от изчезващите, останало в началото на ХХ-век, но малкото хора, с които са останали са от "стария матрял" доби хора.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X