Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Айде на новата "Африка"

    Има го ей на тая снимка. Наклонен е напред и го скрива шарнира на снимките в профил.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT-3.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5661068

    Всъщност вижда се и в профил, но гледай под шарнира.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT-1a.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5661069

    http://www.motorcyclistonline.com/si...?itok=6NA6PO14
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #92
      От: Айде на новата "Африка"

      На по-голямата рисунка се вижда нещо , но над шарнира е трябвало да нарисуват още малко от пружината, доста грешки има по тези рисунки. Ще чакаме оригинала.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #93
        От: Айде на новата "Африка"

        Гледам някакво лостче се размотава, явно за скоростите. Не е много мъдро да се мандахерцат такива лостчета на "offroad" мотор - 1
        Двубутални спирачни апарати, както казах и преди време - не се очаква а къса китки - 2
        Някой има ли идея какво е това, прилича на маркуч, койото боди към другият спирачен апарат - 3
        Същите висящи дренажни маркучи, като на старата Africa - 4
        Задният амортисьор, под наклон напред - 5
        Това би трябвало да е резервоара - 6
        Въздушните филтри пише трябва да са над радиаторите, а тук какво са наврели според вас? - 7
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT-1a.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5661071

        Разделен на две радиатор - класика в действие
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AT-2a.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5661072
        Прикачени файлове
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #94
          От: Айде на новата "Африка"

          Не би трябвало да е резервоара , защото над рамата се вижда просвет , на амортисьора няма как пружината да се застъпва с линковете , наклона на предната вилка е малък. Тези спирачни апарати са четири бутални.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #95
            От: Айде на новата "Африка"

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            На по-голямата рисунка се вижда нещо , но над шарнира е трябвало да нарисуват още малко от пружината, доста грешки има по тези рисунки. Ще чакаме оригинала.
            Няма грешки бе човек, просто е наклонен под малък ъгъл напред. Мисля, че са снимали истинска машина (може да не е последен вариант).
            Виж в линка горе има снимка на мотора отдолу. Там амортисьора се вижда добре. И просвета няма да е за амортисьора, защото същият е наклонен напред.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #96
              От: Айде на новата "Африка"

              Място 1 е лост с два ябълковидни болта в края за включване на скоростите. Скоростната кутия на този мотор е доста високо. На моето БМВ има същият лост но е два пъти по-къс и не е нагоре, а диагонално навътре. Място 3 са маркучите за АБС-а. Апарата е четирибутален на място 2. Място 7 е някаква кутия под седалката. Може би за акумулатора и бушоните? В дясно на тази кутия се вижда и ключалката за седалката. Място 6 е някаква кутия, но дали е въздушният филтър? В ляво от 6 се вижда водната помпа. Възможно ли е 6 да е преливното казанче за антифриза?
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #97
                От: Айде на новата "Африка"

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Може ли някои по-подробно да обясни каква е тази нова кутия и какво и е полуавтоматичното.
                На Honda NC750 e такава:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dct-detail2.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5661080
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_vfr1200f_dsg_13.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5661084
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda-integra-700cc-engine-dct-02.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5661086

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_vfr1200f_dsg_9.jpg
Прегледи:1
Размер:29.0 КБ
ID:5661081

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_vfr1200f_dsg_15.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5661085

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_vfr1200f_dsg_10.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5661082

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_vfr1200f_dsg_11.jpg
Прегледи:1
Размер:30.6 КБ
ID:5661083

                Коментар


                • #98
                  От: Айде на новата "Африка"

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Място 1 е лост с два ябълковидни болта в края за включване на скоростите. Скоростната кутия на този мотор е доста високо. На моето БМВ има същият лост но е два пъти по-къс и не е нагоре, а диагонално навътре. Място 3 са маркучите за АБС-а. Апарата е четирибутален на място 2. Място 7 е някаква кутия под седалката. Може би за акумулатора и бушоните? В дясно на тази кутия се вижда и ключалката за седалката. Място 6 е някаква кутия, но дали е въздушният филтър? В ляво от 6 се вижда водната помпа. Възможно ли е 6 да е преливното казанче за антифриза?
                  Скоростната кутия не е толко високо , лоста командва модула за смяна на предавките .
                  Съмнявам се , че е водна помпа , там няма какво да я върти , по-скоро е термостат.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #99
                    От: Айде на новата "Африка"

                    Прав си и за двете неща. Ще трябва да я разгледаме тази моторетка на живо. Така само гадаем.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      На мен специално тази тенденция, непрекъснато да повишават кубатурата на моделите .....
                      Въртящия момент и по умерения двигател, това дава голямата кубатура. Сам си ги виждал с колко багаж се товарят някои.
                      Разликата в килограмите при еднаква степен на оборудване м/у 800 и 1200 нали e едва 15-тина килограма а разхода на гориво е с до 1л. горница.

                      Предполагам, че при круизно каране ходата ще се включи в 5+ до 6л./100км
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Питах си аз преди време, ама пак да Ви досадя с въпросите си:
                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Няма да цитирам колегите, а направо ще питам:1. Какъв е приличният разход според Вас на 1000 см3 мотоциклет натоварен с багаж за Африка и колко литра се очаква да е резервоарът му?2. Защо хонда гледайки данните за NC серията изостават по мощност от другите компании? Примерно ktm990 е около 120к.с., а типичните асвалтови мотоциклети от 600см3 вадят пак толкова.3. За веригата сравнявайки машините в нас верига 520 на АТВ изкарва 2 год. зверска експлоатация, а на мотоциклета ми ЦРФ 250Х 200г. още съм с оригиналната. Но него почти не го караме в сняг. Оказва се, че по-често сменям верига на газоразпределението отколкото на задвижването. Мисля си, че ако веригата се поддържа поне малко ще изкара повече от 50 000 км или поне 5-6 години, /което дойде първо/.4. За ендуро в съчетание с асвалтови пътища не е ли по-добре дву или три цилиндров двигател като на Версис или този новия на ямаха 3 цилиндровия?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          Смятам това да ми е следващият мотор, който да замени Кавазакито... Ако не се появи по тези земи, окото ми е на Honda CB500X.

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            ...и добро филмче....

                            http://www.trueadventure.ch/?lang=de
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Питах си аз преди време...
                              Казвам това, което мисля. Надявам се питането не е подвеждащо. Кажи ако нещо не съм разбрал.

                              1. Какъв е приличният разход според Вас на 1000 см3 мотоциклет натоварен с багаж за Африка
                              Под 5 л/100 км при спокойно каране (разбирай 100-120 км/, на ненатоварен, хубав път, може със завои, без резки ускорения и спирания)

                              2. Колко литра се очаква да е резервоарът му?
                              20+ литра. При разход 5/100 ще е достатъчен за 400+ км.

                              3. Защо хонда гледайки данните за NC серията изостават по мощност от другите компании?
                              Honda никога не е гонила топ параметри (има други компании за които параметрите са приоритет). Honda винаги е залагала на надеждността. Това мисля дава отговора - по-дълг живот, по-малък риск от дефект

                              4. Мисля си, че ако веригата се поддържа поне малко ще изкара повече от 50 000 км или поне 5-6 години
                              Съгласен съм. Моята верига (Africa Twin) направи горните километри и години и все още няма признаци за износване. Сменена е от предишният собственик, който също я е карал. (с уговорката, че още от нова е със Scottoiler)

                              5. За ендуро в съчетание с асвалтови пътища не е ли по-добре дву или три цилиндров двигател като на Версис или този новия на ямаха 3 цилиндровия?
                              Според мен да. 2, 3, че дори и 4 цилиндров
                              (ако се вмести в изискванията за ниско тегло) би бил чудесен избор.



                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Honda nc.., е ниско бюджетна( без каквито и да е претенции машина),с доработен двигател от скутер...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X