Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на новата "Африка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на новата "Африка"

    Галерия със снимки в голям размер тук:

    http://i2.wp.com/www.asphaltandrubbe...-hi-res-01.jpg

    Сменете последната цифра със 01 до 22 за следващата снимка.

    Коментар


    • От: Айде на новата "Африка"

      Х-хм..,90% от хората няма да могат да се справят с един CRF450(с тегло от около 110кг), и 100% ще изминат хиляди километра( без инциденти ),с едно макси ендуро с тегло от 250 килограма. Теглото не е само недостатък. Предимството на по-голямата кубатура и умерена мощност, би трябвало да са ви известни.

      Коментар


      • От: Айде на новата "Африка"

        Зе мен ако по-високото тегло е съчетано с нисък център на тежеста е предимство пред обратното. А от мощност никога не бих се отказал. Но разбира се всеки си има предпочитания.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Айде на новата "Африка"

          По-голямото тегло е добре за асфалт и дълъг път. За офроуд никак не е добре. Но пък по-голямото тегло предполага от своя страна по-голям разход на гориво, което за дълги пътешествия, пък никак не е добре, защото основният разход на средства там е за горивото. От 50% до 70% от цялата стойност при по-дълго пътешествие.
          Нисък център на тежеста е много добре за всичко навсякъде.
          Повече мощност в по-ниски обороти е по-добре от повече конски сили във високите обороти.
          Както се вижда някои от нещата са в противоречие, така че винаги се търси компромис. Всичко зависи от предпочитанията на даден човек и от маршрута на пътешесвието, което си е избрал. Най-добре е да имаш няколко мотора за различни цели и различни пътешествия. Най-зле сме тия, дето сме само с по един мотор за всичко и за навсякъде.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Айде на новата "Африка"

            Както се вижда някои от нещата са в противоречие, така че винаги се търси компромис. Всичко зависи от предпочитанията на даден човек
            А-ха, ето тук уцели право в десетката
            ...

            Коментар


            • От: Айде на новата "Африка"

              Моторът ми харесва, но теглото, доста по-високо от обещания и очаквания, ме смущава. За няколкото пъти когато ми се е налагало да изкарам Кавазакито от планината, видях зор. А тази Хонда е с 50-60 кила повече... Не го отписвам като следващ мотор, но желанието ми беше за мотор с не повече от около 200 kg.

              Коментар


              • От: Айде на новата "Африка"

                - Здравей! Отдавна не сме се виждали! Нещо ново при теб?
                - Ами появи се създание, за което да се грижа, да изкарвам пари...
                - Разгеле! Поздравления! Как се казва?
                - Хонда!

                Коментар


                • От: Айде на новата "Африка"

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  - Здравей! Отдавна не сме се виждали! Нещо ново при теб?
                  - Ами появи се създание, за което да се грижа, да изкарвам пари...
                  - Разгеле! Поздравления! Как се казва?
                  - Хонда!
                  От толкова чудене какъв мотор да си купиш , започна да пишеш стихове , взимай нещо да караш , че започвам да се притеснявам за тебе.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Айде на новата "Африка"

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    От толкова чудене какъв мотор да си купиш , започна да пишеш стихове , взимай нещо да караш , че започвам да се притеснявам за тебе.
                    има, има... ей, тва... на един приятел е уж, ама вече 3 месец е при мен...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:h1.jpg
Прегледи:2
Размер:119.9 КБ
ID:5673825

                    ама като излезе тая новата...

                    Коментар


                    • От: Айде на новата "Африка"

                      Моторът е много хубав, остава да се разбере най-важното, ценовото позициониране.
                      Такъв двигател (2 паралел, 270' офсет,наклонен напред), Ямаха направиха преди 17-18 години ли беше, само, че тука е SOHC.
                      Не че Хонда не е напредничава компания, но е хубаво да се отбележи.
                      И 800 кубика да беше, пак щеше да е по-добре от F800GSА, BMW не е значимо име в моторните спортове, нито на 2, нито на 4 колела, докато Хонда не може да си позволи да сложи цветовете на HRC и обозначението CRF на някакъв лайфстайл продукт - блестящ триумф на маркетинг над съдържание.
                      Още повече, че моторът се появява първо в 21/18 конфигурация, а не в конфигурация копче, от което да бъде направен балтон, защото и чопъри има с 21 на 18 колела, но не стават за офроуд.
                      По мое скромно мнение, този мотор, наистина, изначално е мислен и правен за офроуд и от актуалната конкуренция в "сегмента", няма да има някой, който дори да е близо при каране извън асфалт, но цената е много важна.

                      ПС: С вътрешни гуми е.

                      Коментар


                      • От: Айде на новата "Африка"

                        Сега ако вземат та направят и един 1000 кубиков клас на Dakar съвсем ще си проличи кой какво е сътворил. И, простете ми, аз лично, не вярвам крайният резултат да е в полза на новият CRF1000. Не и без сериозни (чети фундаментални) преобразувания.
                        Та с две думи теглото си е тегло, а офроуда е само за приказки.
                        Като, имайте предвид, на горното не бива да се гледа негативно. Все пак искаме тоя мотор "да носи"... а също и "да вози"... а и малко да гори.
                        Така, че колкото толкова. Надявам се да са уцелили "златната среда". Засега така изглеждат нещата.
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • От: Айде на новата "Африка"

                          http://world.honda.com/news/2015/215...win/index.html

                          Още една статия, този път по-подробно описваща характеристиките на мотора. Цена в Европа от 12 хил евро нагоре.

                          Коментар


                          • От: Айде на новата "Африка"

                            Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                            http://world.honda.com/news/2015/215...win/index.html

                            Още една статия, този път по-подробно описваща характеристиките на мотора. Цена в Европа от 12 хил евро нагоре.
                            ... да, на цената на GS 800 - ... и май няма как да е под тази цена, с оглед и на цените на конкуренцията, и после зависи и от екстрите, какво и колко + нагоре...

                            Коментар


                            • От: Айде на новата "Африка"

                              В Бултрако ми казаха от 22000лв нататък според екстрите (макар че винаги свалят няколко процента ако отидеш с кеша).
                              Септември почва производство, октомври ще има бройки в БГ.
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • От: Айде на новата "Африка"

                                Еми супер е цената. Аз съм за модела само с ABS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X