Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически преглед за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Технически преглед за мотор

    Сега в началото на сезона се сблъсках с проблема с ГТП за мотор. Оказа се, че заради някакви нови изисквания за минаване на стенд с мотора никъде не правят такива прегледи, защото стенда трябвало да е специален. Доста места обиколих и накрая Драго помогна с правилното място. Това е сервиза на Kraft на Околовръстното шосе. Там се оказа, че правят прегледи.
    Ето и адресите в София на фирмата, на която не знам името, а и не го пише на визитката.

    жк.Дружба
    бул.Цветан Лазаров №32
    тел.02 974 50 42 и 0887 31 25 48

    и

    Околовръстен път
    посока от Драгалевци към Бояна в локалното платно
    тел.02 962 84 35 и 0887 23 84 68

    Пиша темата, защото може и друг да се лута със същия проблем, а и може да пишете къде сте минавали преглед на мотора, но да е тази година с новите изисквания. Два пъти карах вече и двата пъти ме спираха от КАТ и веднага първо ме питат за талона за преглед. Явно са светнати за ситуацията. Дори майтапа беше, че първия път ми поискаха талон за ГТП, който естествено е изтекъл, взеха 20 лева и хич не провериха, че нямам Гражданска отговорност, защото точно отивах да си правя.

  • #2
    От: Технически преглед за мотор

    жк.Дружба
    бул.Цветан Лазаров №32
    тел.02 974 50 42 и 0887 31 25 48

    Това е сервиза на Kraft също, но до борса Къра, карта: точка А и Б са двете места.

    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,0.220757&z=12
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #3
      От: Технически преглед за мотор

      Стенд за какво ? За спиракчите ли ?
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        От: Технически преглед за мотор

        Това изискване за стенд е от няколко години! Още преди 2 години ми отказаха преглед на мястото дето преди редовно минавах, с това оправдание, ама смених сервиза и пак минах! Тоя месец трябва да минавам пак, ще видим как ще стане!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Технически преглед за мотор

          Аз минах ето тук(http://drumnik.com/) в края на 2010-та, когато изискванията вече що-годе се спазваха и имаше хора върнати от разни места. Мисля, че беше 25 лв. таксата.
          Провериха ми къси, дълги, стоп, мигачи и друго не се сещам. Мисля, че даже можете да си запазите час по телефона и да отидете тогава, че аз единия ден като отидох и имаше много хора, и си запазих час за следващия, когато ме обслужиха точно в уговореното време.
          Човекът е човек, когато е на път...

          Коментар


          • #6
            От: Технически преглед за мотор

            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
            жк.Дружба
            бул.Цветан Лазаров №32
            тел.02 974 50 42 и 0887 31 25 48

            Това е сервиза на Kraft също, но до борса Къра, карта: точка А и Б са двете места.

            http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,0.220757&z=12
            Току що се връщам от преглед там. Всичко беше точно. Хората са приятни и любезни. Освен мен имаше още 5 мотора.
            Трябваше да изчакам малко, но самия преглед мина сравнително бързо.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #7
              От: Технически преглед за мотор

              Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
              Стенд за какво ? За спиракчите ли ?
              За спирачките! Преди го качваха мотора на този дето е за коли, ама като завъртят барабаните занасят мотора на една страна та трябваше поне двама да го държат. Явно са били и не до там коректни замерванията, та измислиха стенд дето да крепи мотора! Да ама стенда струва едни пари дето тукашните сервизи се инатят и не щат да си го купят. Та има си хас да ме нагласят до София да ходя за един преглед.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                От: Технически преглед за мотор

                Тия са луди, как ще го кача това магаре на тоя стенд.....плюс това ще тръгна ли да карам 250 кила желязо ако не ми държат спирачките?
                Историята познава и такива индивиди ама все пак...
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #9
                  От: Технически преглед за мотор

                  Преди седмица минах във Варна преглед на скутера(води се мотоциклет). Паркирах го пред сервиза, дадох документите и след 5 мин си тръгнах "прегледан". Никой нищо не провери. Струваше ми 20 лв. И лекарите така преглеждат, от вратата, ама вземат повече пари Няма да казвам на всеослушание в кой сервиз, да не чете неправилният човек. Само на ЛС.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Технически преглед за мотор

                    А дали в КАТ Варна знаят , че мотоциклета е минал преглед?
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Технически преглед за мотор

                      За пореден път Иван трябва да го черпя , и аз минах така на същото място, ( с тая разлика, че не карах мотора и ми струваше 30лв). А дали КАТ знаят или не - ИЗОБЩО НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА, нали ти дават картонче с лепенка и си е валидно .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Технически преглед за мотор

                        Доколкото съм запознат, тук в София има четири места, които имат право да правят прегледи на мотори, т.е. имат въпросният стенд. Това са двата сервиза на Крафт (на околовръстното и в Дружба), Друмник на бул. България и още някакъв сервиз, който е на сточна гара, но нямам представа къде точно. Иначе...ако сте с изтекъл преглед и не ви се дават по 20 лв на милиционерите, или нямате време да се разхождате с мотора до въпросните пунктове за ГТП, или просто не ви се занимава-търсете услугите на посредниците. При тях "прегледа" струва 55 лв, но никой с нищо не ви ангажира! Както се казва въпрос на принципи, време и пари...
                        П.п. Не ме търсете мен за връзка с подобни хора!
                        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                        Коментар


                        • #13
                          От: Технически преглед за мотор

                          Какво общо имат КАТ-Варна?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Технически преглед за мотор

                            След края на работния ден , на дадения пункт , всички протоколи от извършените прегледи се отчитат. Няма как, за 8 часа даден пункт да извърши 30 прегледа.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Технически преглед за мотор

                              Тук идва мястото за моя въпрос.
                              Значи моя мотор не мисля да ходи никога до България ... освен за регистрацията (чакам го да се върне тая седмица).
                              За колко време ще важи този технически преглед който ще ми извадят от КАТ-Враца ?
                              След като изтече този преглед, и си извадя австрииски преглед (в който пише номера на мотора ми, номер на рама, и тнт .... абе всичко като хората си) ... ако реша случайно да се прибера с него до България ... дали ще свърши работа пред някой КАТаджия ?
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X