Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Второто(червеното) не искаше да пали,защото бях сложил резервоара под седалката.Нямаше налягане на бензина май.Как е при тебе?Щото твоя резервоар е още по-ниско?

    Коментар


    • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Здравейте колеги, тая тема я бях забравил, но явно има интерес и направих допълнително снимки на "дзвера"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24092013681.jpg
Прегледи:1
Размер:304.4 КБ
ID:5521387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24092013682.jpg
Прегледи:1
Размер:288.7 КБ
ID:5521388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24092013683.jpg
Прегледи:1
Размер:320.0 КБ
ID:5521389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24092013684.jpg
Прегледи:1
Размер:296.8 КБ
ID:5521390Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24092013685.jpg
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5521391
      Както писах преди, добре е средното движение да се преработи, понеже оригиналното му идва слабо.Но не е нещо невъзможно, стругар за 3часа ще се справи.След около две годишна употреба, така направеното движение няма никакъв проблем.Което не мога да кажа същото за двигателчето.Все пак е Руско и си показва магариите.За китайските не знам, нямам впечатления, дано да са по-добри.За в бъдеще ако това сдаде багажа съм намислил да му сложа от косачка.Някой беше попитал колко вдига?
      Ами, колеги са ме засичали, и вдига около 40км., но това е предостатъчно.Преди го карах на малкия венец и бягаше доста, обаче ме достраша, и го сложих на големия, и така е по-добре.Все пак съм над сто оки и падането със това нещо няма да е приятно изживяване. Ако има още въпроси, питайте, ако мога ще отговарям.

      Коментар


      • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Нови снимки за колегата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0108.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5522706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0109.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5522708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0110.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5522709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0111.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5522711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0112.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5522713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0113.jpg
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5522714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0114.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5522716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0115.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5522717

        Коментар


        • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Благодаря, колега! Много изчерпателен снимков материал.

          Коментар


          • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Здравейте,и аз се запалих и тези дни правя един велосипед с китайски двигател от тези пълен комплект.Имам един въпрос,как мога да сложа задната зъбчатка да се захваща за главината,не за спиците.Единственото което ми идва като идея е да си взема капла с главина за дискова спирачка,но може да има и друг по лесен начин.Другия въпрос е дали мога да направя така ,че двигателя да се пали ръчно с въже като резачка,така отзад ще мога да сложа свободно движение и когато не ускорява гумата ще се движи по инерция.Благодаря предварително за всяка идея.

            Коментар


            • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Моите са на Балканче.По много причини.И двете са заварени (първо струговаи леко)за главината.Китайското двиг от компл.не стават за палене с въже.Виж такива на http://motobg.net/zcart/index.php?ma...=index&cPath=1.Но нещо са посвършили.http://www.chasti-skuter-atv.com/%D0...0-2%D1%82.html
              С Кубратово Софийско-

              Коментар


              • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Това синьото нещо на предния венец от какво е?

                Коментар


                • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Преди време си карах атв-то близо 6000 километра (двутактово) само със синтетика на Хускварна 20 грама на литър и нямаше ядове и така го продадох до сега моя весеяк му е навъртял 15000 и той с такова масло. И двигатела на колелото само такова ползвам и съм доволен не цапа свещи и върви без грешка

                  Коментар


                  • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Някой ако има интерес , имам двигателче за продаване. От китайските е , 80cc . Карано е около 400-500 км , но от 2 години не съм пипал колелото .
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                      Някой ако има интерес , имам двигателче за продаване. От китайските е , 80cc . Карано е около 400-500 км , но от 2 години не съм пипал колелото .
                      Колко му търсиш на пълния комплект без колелото. 4е днес един приятел ме попита колко вървят втора ръка.

                      Коментар


                      • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        100 лв.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          И аз си взех такова комплектче с двигател, сглобих го на колелото, сипах бензин омешан с масло в резервоара, отворих ключа за да се подаде горивото до карбуратора, но моторчето не иска да запали. Стоп ключа не съм го включил. Някой може ли да ми обясни как се пали това чудо? Аз пробвах по следния начин -> включих съединителя за да може да се движи колелото позасилих се и го отпуснах, двигателя се завърта, но моторчето не иска да запали. Някакви идей?

                          Коментар


                          • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Здравейте, купих си такова двигателче, монтирах го на колелото, но немога да го запаля. Сипах бензин с малко масло както е описано, но немога да запаля. Може ли някой да каже как точно се пали ?

                            Коментар


                            • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Първоначално публикуван от whitesnake Преглед на мнение
                              Здравейте, купих си такова двигателче, монтирах го на колелото, но немога да го запаля. Сипах бензин с малко масло както е описано, но немога да запаля. Може ли някой да каже как точно се пали ?
                              Здравей, ще се опитам да помогна...значи ако си прикачил към велосипед нов комплект двигател, си свържи кабелите по цвят(мисля, че бяха син към син и черен към черен), стоп-бутона е нормално затворен, ако не се лъжа. Друг момент, провери дали постъпва бензин към карбуратора като извадиш "маркучлето" от щуцера на карбуратора (последният да е с вдигнат нагоре лост за смукача). Хубаво е да се "почерпи" карбуратора (има едно бутонче на него за тази цел). Ако не протече, можеш да надуеш с уста от гърловината на резервоара, при мен често го прави този номер и си му знам магариите. Трети момент е да пробваш като свалиш запалителната свещ да повдигнеш колелото и да ритнеш с педала със пуснат съединител, (свеща да е на "маса" с главата на двигатела) за да се види дали прескача искра м/у полюса на свеща-за тази цел е хубаво да има още един човек да асистира. Успех!

                              Коментар


                              • От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                Резервоарът трябва да е над карбуратора. Отвори кранчето, за да потече гориво и, ако има как напълни карбуратора и провери дали се е напълнил. Отвий свещта, допри я до главата на двигателя и завърти, за да се убедиш подава ли искра. Ако всичко до тук е ОК върти, за да запалиш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X