Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Темата е доста стара. Но за интересуващите, колелото може да се направи така, че да функционират скоростите на самото колело.Иначе казано, колело със мотор , което има 6 скорости.Скоростите са 6 защото работи на един преден венец.

    Коментар


    • #77
      От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
      колелото може да се направи.........
      На се стискай, дай снимки, технологиЙ и т.н......
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #78
        От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Е чакай де!Ще закачиш венеца на двигателя,за този на скоростите?Да речем,че на двигателите,венеца е от ляво,а на повечето велосипеди,задния венец на скоростите е от дясната страна!Второ,като закачиш веригата за венеца на скоростите,как ще въртиш педалите,за да запалиш?Ще трябва да откачиш веригата от задния и предния венец!Най-вероятно,ще трябва да пали на бутане!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #79
          От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Ето бре, сори за снимките ама във тъмното толкова.Мотора вече си върви вече една година без никакви ядове.Двигателчето е от руските, баща ми навремето го беше купил за себе си но така и него направи.Та миналата година го правих аз.Но най-важната част е главината на венеца там е повечето работа, но не е нещо невъзможно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19092012318.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5408750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19092012319.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5408751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19092012320.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5408752При интерес утре ще ви направя други снимки, щото сега е разхфърлен, понеже му правя гумата.

          Коментар


          • #80
            От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
            Ето бре, сори за снимките ама във тъмното толкова.Мотора вече си върви вече една година без никакви ядове.Двигателчето е от руските, баща ми навремето го беше купил за себе си но така и него направи.Та миналата година го правих аз.Но най-важната част е главината на венеца там е повечето работа, но не е нещо невъзможно.[ATTACH=CONFIG]494626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494627[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494628[/ATTACH]При интерес утре ще ви направя други снимки, щото сега е разхфърлен, понеже му правя гумата.
            Абе то било измислено,бе!Браво,колега!Доста акъл е хвърлено!Аз например не бих измъдрил тази схема на движение!Интересно ми е само как е направено,така,че като предаде задвижващата сила на този големия венец,за педалите,как е направено,като запали,да не се въртят педалите,а до самото запалване,докато въртиш,за да запали,се въртят?
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #81
              От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Както казах всичко е в главината,в най-дясната си част се монтира зъбчатка със свободен ход и така.... Когато върти мотора педалите са в покой в другия случай обратно , като си държиш съединителя да не връткаш и него.

              Коментар


              • #82
                От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Колега dido7 би ли споделил колко е максималната скорост на звяра!
                Страхотно е изпипано.
                Имам мото велосипед с монтиран китайски комплект и съм доволен, но на този вариант с превключване на скоростите отдавна съм му хвърлил око.

                Коментар


                • #83
                  От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Колеги да съживим малко темата и аз хвърлих око на този тип превозно средство намерих си кит за монтиране дори има и кит за стартиране като резачка само 260 лева е 80 кубикувото матор. Струва ли си??

                  Коментар


                  • #84
                    От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Първоначално публикуван от mitko-87 Преглед на мнение
                    намерих си кит за монтиране дори има и кит за стартиране като резачка само 260 лева е 80 кубикувото матор. Струва ли си??
                    Пусни някой линк (може и на "лични") .
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #85
                      От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Ето това са двигателите и частите http://motobg.net/zcart/index.php?ma...index&cPath=10 и това е другия сайт http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=56958&page=5 има всякакви неща за тях пращат по куриер на втория ден след поръчката нещата са при мен
                      Последно редактирано от mitko-87; 13-01-13, 15:21. Причина: добавяне

                      Коментар


                      • #86
                        От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Здравейте колеги. Скоро мисля да си купувам такова моторче и искам да попитам: каква е разликата между 50-60-70-80сс в разход на гориво, скорост, ускорение и т.н.???
                        Благодаря предварително!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          Здравей, може ли да ми отовориш на тези въпроси за моторчетата:каква е разликата между 50-60-70-80сс в разход на гориво, скорост, ускорение и т.н.???
                          Благодаря предварително!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Здравей, моето моторче е 70 cc, или поне за толкова кубика го взех. Не съм го отварял(все още) да му измеря буталото и цилиндъра. Разхода му е около 2.2 литра/100 км. Максимална скорост 47 км. за моите скромни 80 оки. В момента умувам как да го направя с варианта за превключване на скоростите, все пак иде лято.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Мерси, че ми отговори. Ако имам други въпроси ще питам, защото много скоро ще си купувам(мисля да е 60сс)

                              Коментар


                              • #90
                                От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                Здравей, тази седмица си взех моторче 60сс и днес за първи път го покарах повечко. Та ми направи впечатление че паизгоря ок.1,5л а пък да съм минал наи-много 40км днес. Мисля че си е нормално за първи път, но ще се радвам да чуя и твоето мнение!!!
                                Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X