Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Да ти е честито! Сега, ако си го взел ново имаш известен пробег за разработка, а там производителят препоръчва да не се "напъва" със скорост над 20 км./ч. Имаш ли километраж или така по твоя преценка мислиш, че са към 40 км?

    Коментар


    • #92
      От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      По моя преценка мисля, че съм го карал най-много 40км. Километраж нямам още мисля да си купа скоро. Обаче за км./ч. карах го доста бързо, почти на мах. навсякъде. Заради това ли гори толкова сега и това вредно ли е за моторчето, защото и аз съм чел че трябва да се кара по-бавно първите 500км.

      Коментар


      • #93
        От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Има време да го "пилиш" колелцето(след 500 км.). Пък и с максимална скорост е дискомфортно и непрепоръчително за двигателя и за здравето. Слагай си му масло 60 гр./литър бензин, толкова препоръчва производителя.

        Коментар


        • #94
          От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Вече ще се старая да не го карам на мах., ама тея от магазина казаха да слагам 20-25 гр./литър бензин и аз слагам по толкова (карал съм го 2-3 до сега и то по малко само в събота дето го покарах повечко на село) и слагам 25гр./литър! Вече се чудя колко да слагам. (Да отбележа, че маслото е на stihl)

          Коментар


          • #95
            От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            25 мл. колега. 60 е прекалено много. 32мл слагат на 2Т кросовете, които са подложени на много повече натоварване.
            '05 Suzuki RM 250

            Коментар


            • #96
              От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Мерси, че ми отговори.Значи ще си слагам пак по 25мл. Според теб дали гори много, защото последния път го карах на мах. а двигателчето е съвсем ново още. Вече ще го карам по-бавно до 500км

              Коментар


              • #97
                От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Много приятна тема, която ме върна години назад От това което прочетох съм категоричен за две неща:
                1. Маслото което трябва да му слагаш е 20 гр. на литър бензин /максимум 25 гр./
                2. Относно разхода на гориво, около 3-3,5 литра на 100 км/ч е напълно нормално. Не си мислите, че тези двигатели вървят с горивни пари и както се вика, с един резервоар гориво, до морето може да стигнете Двигателите са с малък капацитет и предразполагат каране на максимални обороти, а това от своя страна води и до максимален разход.........Карайте си машинките без аварии и спазвайте елементарните изисквания относно поддръжката им Желая ви късмет
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #98
                  От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Забелязах, че задната капла става на черни точки от ауспуха. Дали ще навреди на двигателя, ако съединя гъвкава тръба от ауспуха до задния край на колелото?
                  Благодаря предварително!!

                  Коментар


                  • #99
                    Велосипед с двигателче (въпроси, отговори и коментари)

                    От около 3 седмици имам двигателче 60сс! Все още го разучвам и ще питам. Ако има някой които се интересува от темата или иска да попита нещо свързано с нея, или да отговори нека да пише!

                    Коментар


                    • От: Велосипед с двигателче (въпроси, отговори и коментари)

                      Има тема по въпроса:

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56958

                      Правилно е първо да се използва търсачката и, ако не е коментирано тогва да се пуска нова тема.
                      Интересно ми стана какво му разучаваш на въпросното двигателче цели три седмици .

                      А, гледам, че си видял темата и си писал в нея...Какъв е смисълът от нова?
                      Последно редактирано от Сашо; 24-02-13, 13:22. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • В смисъл, че го карам 1-път в седмицата и още нямам километри(ново ми е още).

                        Не мога да разбера какъв е проблема да има 2 теми????
                        Последно редактирано от Димо; 24-02-13, 14:04.

                        Коментар


                        • От: Велосипед с двигателче (въпроси, отговори и коментари)

                          Първоначално публикуван от go6ko0f Преглед на мнение
                          Не мога да разбера какъв е проблема да има 2 теми????
                          Както е писал колегата, няма смисъл от нова тема, при условие че вече има такава!!!!!!!! Също така,в съществуващата тема е дискутирана и се дискутира информация именно по въпроса, така че няма смисъл да пълним форума с дублиращи се теми! Та проблема е, представи си ако всеки реши да си отваря нова тема за всичко, което му хрумне, тогава на какво би приличал форума???И най-важното е, как ще се събира и ползва информацията от потребителите, ако е разпиляна на 100 места???Предполагам, че модераторите или ще изтрият тази тема или ще я прикачат към другата, така че не се изненадвай на това. Всичко е в кръга на правилата тук, които доброволно сме приели и съгласили да спазваме Успех
                          SUZUKI DRZ SuperMoto

                          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                          Коментар


                          • От: Велосипед с двигателче (въпроси, отговори и коментари)

                            Вече разбрах

                            Коментар


                            • От: Велосипед с двигателче (въпроси, отговори и коментари)

                              Браво
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар


                              • Здравейте,

                                попаднах на тази тема случайно.
                                Абе да кажа и аз. Мисля че множко погоряват тези моторчета.
                                Имам Смарт 600кубика и разхода ми е 3л/100км извън града. В града ми го карам нормално и бавно, и ми гори не повече от 4литрa.
                                Вашите моторчета не е възможно да са тежки колкото смарта и не е възможно да горят толкова.
                                Не са ви наред моторчетата май.

                                Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X