Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TDM 850 ми прави мизерия. Давайте идеи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TDM 850 ми прави мизерия. Давайте идеи.

    Здравейте,имам извесни проблеми с ТДМ 850 и търся съвет от някой препатил. Мотора работи идеално когато е студен без значиение дали е на смукач или не. Щом загрее започва да придръпва на 1 цилиндър. Смених свещите, прегледах и карбураторите и тн... в сисъл първите задължителни наща са проверени, но проблема си остава. Кабелите са заедно с бобините и за да не ги сменям без да съм сигурен че се налага, им сложих изолационни шлаухове за пробата да съм сигурен че не прехвърля искра през маса. И това не е . Като сваля свещите на топъл двигател, едната е мокра...това само ми потрърждава теорията че проблема е с тока. Давайте идей къде да търся проблема, без да се налага да подменям части на принципа проба-грешка. Вчера изпозвах топлото време да го изкарам от гаража. карах 30 мин. без да дава ядове. спрях за 5 мин...и след това едвам са прибрах. ?!?! това спираме за 5 мин явно провокира нещо...и прекъсването започна.... Благодаря прдварително.

  • #2
    От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

    Кой модел ТДМ , единия е с една бобина , по-новия е с две. Може да не е от тока , а от по-високо ниво в един от карбураторите , може да не затваря иглата на поплавъка.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

      когато сменява свещите, как бяха и еднакви ли бяха?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

        Той човека е писал и за състоянието на свещите, и това че е с двете бобини модела, ама няма кой да чете преди да пише!

        Колега, според мене, най-лесно е да размениш двете бубини и да видиш дали ще почне да ти мокри другата свещ. Ако почне да мокри другата значи проблема е в бубината, ако си остане същата да мокри, значи е другаде проблема. И след като си проверил и карбураторите, може да е в централито.
        Последно редактирано от sl.daskalov; 02-03-14, 10:30.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Той човека е писал и за състоянието на свещите, и това че е с двете бобини модела, ама няма кой да чете преди да пише!

          Колега, според мене, най-лесно е да размениш двете бубини и да видиш дали ще почне да ти мокри другата свещ. Ако почне да мокри другата значи проблема е в бубината, ако си остане същата да мокри, значи е другаде проблема. И след като си проверил и карбураторите, може да е в централито.
          това не се бях сетил да ги разменя.... ще пробвам.... въпроса е коя част може да се влияе от температурна разлика... бобината да е тръгнала и температурата да и мени съпротивлението.... тези модели откъде взимат информация за момента на запалването ? някой колега да има ел.схема случайно ?

          Коментар


          • #6
            От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

            Аз предполагам откъде ти идва проблема, но ти не казваш откъде си, да видим кой може да го погледне и да направи правилната диагностика.
            Ако си близо до Варна, заповядай, ще го оправя.

            Коментар


            • #7
              От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

              В София съм. Тук ходих при "Мото Бум"-ците и те ме посъветваха да не купувам части на сляпо преди да е изяснен проблема.

              Коментар


              • #8
                От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                верно пише за свещите! Това че едната е мокра е 99% признак, че ти е износена пластмасовата игла на смукача!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  верно пише за свещите! Това че едната е мокра е 99% признак, че ти е износена пластмасовата игла на смукача!
                  да ама е мокра само когато е в режим на прекъсване. коато си работи нормално е суха. отделно че и двете свещи са си хубари червенички... съмнява ме индуктивния датчик, които дава импулса към компютъра. някой знае ли дали импулсите са два за всеки цилиндър по един, или е един импулс и помютъра го дели за двата цилиндъра ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                    написал си, че прекъсва, само когато е загрял, а датчика едва ли има връзка с температурата?!? Въпреки, че ако е чисто мокра, а не просто зверски зацапана моце и просто наистина да прекъсва искрата....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                      Това което се нагрява като спреш , са карбураторите и инсталацията/кабели , бобини , клеми.../ , всички те са над двигателя ,захлупени от резервоара. Кабелите като се нагреят стават меки , ако е прекъснат някой се губи връзката. Ако имаш проблем с някой карбуратор , топлината може да въздейства на проблема.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Това което се нагрява като спреш , са карбураторите и инсталацията/кабели , бобини , клеми.../ , всички те са над двигателя ,захлупени от резервоара. Кабелите като се нагреят стават меки , ако е прекъснат някой се губи връзката. Ако имаш проблем с някой карбуратор , топлината може да въздейства на проблема.
                        Да колега, напълно си прав и аз съм прегледал всичко за коетосе сещам че се нагрява, разширява,омеква и тн.... свършиха ми идейте и затова търся помощ тук.

                        Коментар


                        • #13
                          От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                          Проблема произлиза от липсата на редовно обслужване по книга
                          Прочети си секцията поддръжка на менюала, сети си какво не си правил никога и ще стигнеш до отговора.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Проблема произлиза от липсата на редовно обслужване по книга
                            Прочети си секцията поддръжка на менюала, сети си какво не си правил никога и ще стигнеш до отговора.
                            Като си открие проблема и ако го сподели тука, да не забравиш да му напишеш - "Ааа виде ли сега !"
                            Мисълта ми е, че ако някой може да направи такава виртуална диагностика и да помогне на човека, нека го направи, но придаване на важности и поставяне на гатанки е леко излишно и неуместно!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: TDM 850 ми прави мизерия. давайте идей.

                              Иван намеква за реглаж на клапани , но чак пълен отказ на единия цилиндър , малко ме съмнява.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X