Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой скутер е за предпочитане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой скутер е за предпочитане

    Да може да се кара с М категория , да е двуместен и по възможност по-тих и безпроблемен .
    Новите китайци са от порядъка на 1000-1300 лв , четиритактови с до 4г. гаранция.
    Старите японски и италиански скутери са за същите пари , но са на по 6-11 години и са двутактови.
    Гледам , че има и едни ЕКО /в мобилето ги предлагат нови/ , за по 1300лв на ток - чисто нови и карат по 70км. с едно зареждане.
    Кое е за предпочитане?
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

  • #2
    От: Кой скутер е за предпочитане

    Погледни Yamaha JOG R.С Paioli окачване е,лек, с пословично здрав двигател слаган на още сумати марки.Частите са му евтини и ги има навсякъде,въпреки,че рядко се чупи.Кусура му е,че харчи около 4-5/100.Успех в избора.

    Коментар


    • #3
      От: Кой скутер е за предпочитане

      От китайските бягай като дявол от тамян. Вземи си японски или италиянски. Не гледай годините , а състоянието.

      Коментар


      • #4
        От: Кой скутер е за предпочитане

        Вземи си китайски, нов и си карай безгрижно. Нито ще ти се налага да гледаш година, нито състояние!

        Коментар


        • #5
          От: Кой скутер е за предпочитане

          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
          Вземи си китайски, нов и си карай безгрижно. Нито ще ти се налага да гледаш година, нито състояние!
          Наистина ще караш безгрижно - като ти стои в бокса на сянка.

          Коментар


          • #6
            От: Кой скутер е за предпочитане

            От пет години наблюдавам, как един човечец(тежък около 100 кг.) всячески се опитва да строши един Zongshen zs 110 (това е по-скоро някаква смес м-у мотор и скутер) , дори беше качил една мотофреза отзад ,и си я закара на лозето да си оре ...веднъж го видях с една от ония старите пръскачки и два бидона с готов разтвор ...пак на лозето...всъщност само по черни пътища се кара мотора .... и отказва да се чупи , освен това се кара целогодишно ! Аз много си промених мнението за китайските скутери , след като за толкова време се убедих на какво са способни п.п. Като виждам с какъв темп се развиват Китайците , мисля че вече са достойни конкуренти на който и да е производител на мини моторчета .
            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

            Коментар


            • #7
              От: Кой скутер е за предпочитане

              Давам ти 2000лв. Искам да ми вземеш скутер 2-ра ръка, да седна на седалката и да го карам 2-3 години без да влиза в бокса освен за масло!
              Ще се справиш ли?

              Коментар


              • #8
                От: Кой скутер е за предпочитане

                yurgana видях подобен мотор да се ползва за учебен, след 3 години зверски тормоз, единствено беше яко надран и със спукани на места пластмаси от паданята. Двигателя тиктакаше!

                Коментар


                • #9
                  От: Кой скутер е за предпочитане

                  Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                  Давам ти 2000лв. Искам да ми вземеш скутер 2-ра ръка, да седна на седалката и да го карам 2-3 години без да влиза в бокса освен за масло!
                  Ще се справиш ли?
                  Моя отговаря точно на тези критерии.Втора ръка е,на две години е,италиански е(априлиа спорт сити50),има още две години пълна гаранция и струва около 2000 лева.Това далеч не са неизпълними условия.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой скутер е за предпочитане

                    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                    yurgana видях подобен мотор да се ползва за учебен, след 3 години зверски тормоз, единствено беше яко надран и със спукани на места пластмаси от паданята. Двигателя тиктакаше!
                    Ха ... значи тези машинки наистина ще се окажат много здрави...мислех че този екземпляр е единичен случай ,вече сериозно се замислям за един такъв ! Въпросния човек ми каза че му давал разход около 2,5-3л. /100 , но мисля че ако се кара "по-човешки" може да падне и на 2л. ! Чисто нов струва 1400 лв.
                    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой скутер е за предпочитане

                      Мой колега кара четиритактов китаец вече от около две години без никакви кусури. Скутера е 50куб.см. вдига около 70км/ч, и върви малко по-слабо от еквивалентни двутактови японски(ама това е мое субективно мнение). Беше му направил интересно замерване на разхода. Първо го пробва с леко каране и установи разход около 2,4л/100км. После, при същите условия, но навсякъде с газ до край и разхода беше 2,1л/100км. От тогава се кара само на пълна газ.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой скутер е за предпочитане

                        Благодаря за мненията!
                        Има ли някой наблюдения за ЕЛЕКТРИЧЕСКИТЕ СКУТЕРИ?
                        Излизат на пазара 2010г. и досущ приличат на бензиновите , с разликата , че са безшумни.
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой скутер е за предпочитане

                          Не съм карал електрически, но от запознати по темата знам, че не карат толкова километри колкото дават (карат около 30-40км), не са много бързи и имат ниска максимална скорост. Друг минус е ако попаднеш на нови калпави акумулатори.
                          Аз се опитвам за сега да си Сглобя електрическо колело, което смятам, че е по-добра алтернатива и излиза на почти същата цена. Продават се китове (електродвигател-главина и контролер) за колело по ebay, идват до БГ за около 400лв, едни литиево полимерни акумулатори излизат около 400лв и едно читаво колело е около 600-700лв.

                          Ако трябваше да избирам м-у електрически и бензинов скутер, щях да избера бензиновия.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 01-08-12, 09:21.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой скутер е за предпочитане

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Мой колега кара четиритактов китаец вече от около две години без никакви кусури. Скутера е 50куб.см. вдига около 70км/ч, и върви малко по-слабо от еквивалентни двутактови японски(ама това е мое субективно мнение). Беше му направил интересно замерване на разхода. Първо го пробва с леко каране и установи разход около 2,4л/100км. После, при същите условия, но навсякъде с газ до край и разхода беше 2,1л/100км. От тогава се кара само на пълна газ.
                            1+ Аз съм с такова чисто ново и вече три години никакви проблеми,даже и маслото не съм сменял след 500 км,а сега е на 2500.
                            Кия Спортидж 2000тди
                            Всеки шут отзад-е крачка на пред

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой скутер е за предпочитане

                              Китайските жалки подобия на скутери , които се продават тук са бомба със закъснител. Говоря за КИТАЙСКИТЕ, не за корейските, тайванските и т.н. Не е мъжко да подтикваш някой новобранец да направи същата грешка като теб, купувайки си 2 колесно возило, което нито набира,нито спира, нито има окачване като нормалните скутери. Да не говорим за материалите ползвани за производството им : пластмаса ли? маслоустойчиви маркучи и съединения ли? Всичко се разпада ,втвърдява , къса или напуква за отрицателно време. За лагери, джанти, двигател , рама , ел. инсталация ( която се саморазпада) няма да говоря, защото става много дълго. Господа притежатели на китайски еднодневки: Опитайте се само да свалите всички пластмасови карантии(спойлери) на вашата драгоценна тоалетна и се опитайте, ако може да го сглобите без напъване, кривене, натискане , много псуване и ще разберете за какво говоря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X