Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kъде кълве?

    Аз на яз. Искър бях пълно капо. Само една платика за 2 дена - до бункера.
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

    Коментар


    • До: Kъде кълве?

      Тази година Дунав не ни посрещна добре, всяка вечер дъжд, и никаква риба! Захранвахме едно място 3,5-4м. дълбоко, със сравнително бавно течение, сменяхме стръвта и....нищо! Само едната вечер ни посети "сомската детска градина"-3бр. по 300-400гр., които след голяма радост бяха внимателно пуснати на произвола на "рибарите от Енергоразпределение". А дали заради тях/токаджиите/ така ни "вървя"
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • До: Kъде кълве?

        Същата работа-капо.Два прилични морунажа и четири сомски бебета,за два дена.Двете ги пуснах по живо по здраво,другите така бяха нагълтали кука 4/0,че не оживяха докато ги откачах.В неделя към 10 и това "имане" отсече и само се пържих на брега до 3 часа.Водата качва много и риба трудна работа.Утре ще пробвам на един язовир,даваше бяла и читави шарани миналата година.

        Коментар


        • До: Kъде кълве?

          аз колеги бях на пясъчник ,валат от всякаде

          Коментар


          • До: Kъде кълве?

            Първоначално публикуван от belq Преглед на мнение
            аз колеги бях на пясъчник ,валат от всякаде
            Къде точно беше отседнал на Пясъчник

            Коментар


            • До: Kъде кълве?

              Здравейте колеги.За разлика от миалата седмица риболова на тролинг на яз. Копринка не даде добри резултати.4 маломерни сулки.....които пратих да повикат бабаси .....но тя старата така и не дойде дано при вас да да е имало по добра слука.

              Коментар


              • До: Kъде кълве?

                На Дунав на село Пожарец от петък след обяд до неделя 16.30ч на въдици от брега нищо Дади само едно едно сомче на кльонк

                Коментар


                • До: Kъде кълве?

                  И във румънско два дни сме капо,явно по целит Дунав е така,колеги хванаха на Гаргалъка някое дребно шаранче но със големи мъки!Рибата е само във чуканите защото само там кълве,явно хвърял все още хаивер!

                  Коментар


                  • До: Kъде кълве?

                    Прав си колега и ние с колегата стинахме до това мнение (рибата хварля хайвер още) . От местните рибари ( пожарево) рабрах че са изкарали 5кг. шаран пълен с хайвер ! А една шайка пък спомена че преди дни се е биел в плиткото шарана яко .
                    И така и ние стигнахме до този извод .
                    flash-gsm team

                    Коментар


                    • До: Kъде кълве?

                      Вчера изживях поредното си фиаско-не можахме да вдигнем от дъното около 40 килограмов сом,независимо,че си изпорязахме ръцете с влакното.Бях на риболов на сулка,почти в Кърджали-под ОЦК на Студен кладенец-пръчката хвръкна като сламка,успях донякъде да овладея нещата,но се запъна-влакно плетено 0.20 на подвижна плувка на един дебел уклей за стръв.Отначало се показа на около 30 м от брега-преди да потъне и мангалите-таранкаджии се разбягаха,но след това заби надолу и 2 часа си играхме с една набедена "гуменетка"да го вдигнем-въртеше я като фарфалак и накрая скъса влакното и ...толкова.

                      Коментар


                      • До: Kъде кълве?

                        Колега аз такова изживяване сам нямал но сам намислил ко да правя.Да си срежа влакното и да си му вържа една туба 5лт от мин. вода и да го пробвам колко ще издържи.Това е само замисъл де още не ми се е случвало

                        Коментар


                        • До: Kъде кълве?

                          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
                          Колега аз такова изживяване сам нямал но сам намислил ко да правя.Да си срежа влакното и да си му вържа една туба 5лт от мин. вода и да го пробвам колко ще издържи.Това е само замисъл де още не ми се е случвало
                          Казвали са ми, че див шаран потапя туба от 10 л. на Цонево
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Kъде кълве?

                            Идеята е да се измори и да доди при бати .Колко време ще я държи под вода??

                            Коментар


                            • До: Kъде кълве?

                              Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
                              Идеята е да се измори и да доди при бати .Колко време ще я държи под вода??
                              Тя идеята ми е ясна, ама с лодка търсели тубата, излизала бая далеко... То и да се измори, ако не знаеш къде е язък за рибето.

                              Лично аз предпочитам мъжка борба, пръчката у ръце, аванса да свири и който пръв се предаде. Обикновено рибето си отива без кука в устата след снимка. Обаче както винаги съм казвал, взимам риба само колкот мога да изям на едно сядане със жената и децата. Така, че има и рибета дето не ги пускам. Макар преди 2-3 години беше, за един дивак шаран (4 кг) чак ми се доплака, живя в бидон 2 дена, но дочака да ми се върне детето, че да го сготвим. Вече мислех да ходя да го пускам обратно.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • До: Kъде кълве?

                                За пореден път се убедих,че когато риболова не върви добре въпреки,че използваш всички знания и стари записки е време за нестандартни решения.И аз като всички колеги които бяхме днес на яз.Копринка се насочихме към устието и плитчините на всички ръкави.Където обикновенно по това време се ловят доста бели риби на тролинг.След 2ч.влачене с плитко газещи воблери и слизащи до4и5м.в переспективните спрямо други години райони,хванах 5-6 маломерки които си тръгнаха,и само една стойностна рибка 800гр.Тогава реших да пусна тежката артелерия която принципно е за есенния сезон,тези които газят над 6м.и се насочих към по дълбоката част на язовира.И стана чудоуспехът ме споходи.на дълбочина от 15-19м.хванах 2 класни риби съответно 2.300и4кг.Повъртях се още около 30мин.из района ...нямаше повече удари...и реших да не насилвам повече късмета.ПОЖЕЛАВАМ НАСЛУКА НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X