Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kъде кълве?

    Днес ходихме на 2 места за риба.Сутринта ходихме на негован(големия гьол).Ходихме за костур и щука,но главната цел беше щуката.Уви... след около 4-5 часа чакане... само 3 костурчета и нито една щука. Вечерта отидохме на обичайното място - отново лесновска река.Този път риболовът небеше толкова сполучлив,а и беше изпълнен със късания и оплитания,но ест. в рамките на нормалното.Резултатът - 6 клен... бащата 4 от които единият много едър,но за съжаление тъкмо го изкара на брега и тръгна да излиза от водата и кленът хоп... скок... във водата и беш със се куката. Другите 3 по-малки.Аз... 3 клена от които един много едър,но отново избяга... дори нямах шанс да го изкарам на брега понеже там където бях брега беше бая височак и предпочетох да го развържа във водата,но за мое съжаление кленът изпляска и си отиде отново със се куката.Тук вината за двата клена е изцяло наша понеже решихме да опитаме ако сложим повод 0.10 какво ще стане... и ето какво и стана... И тези кленове отиват във фризера и надявам се ако утре пак имаме възможност да отидем да ги изядем заедно с каса бира.

    Коментар


    • До: Kъде кълве?

      Вчера никъде не кълвеше.Ходихме първо на яз. Искъра.Там хванахме 10-на бабушки за около... има нема 3-4 часа.След тва... Веринско.Ходихме... огледахме,но решихме да не оставаме понеже никой нищо не беше хванал.После борико(или борицо... нещо такова).И там никой нищо не ловеше... освен едни хора дето бяха хванали шаран 8 кила,но те бяха от 2-3 дена там.После по Софийските гьолове.Чепинци,5-те могили(дето вече е платено и супер мн. се нервирахме) и корекома.Пробвахме на корекома за половин час нито нищо.В крайна сметка... от много певговаряне и много гласене... нищо не стана.Нито риба хванахме,нито успяхме да си напраим кефа.А пък и близо 10 пакета захранка останаха ей така... непокътнати.Хубаво,че забъркахме само 5-6 пакета и не съсипахме сичката захранка.Вечерта колегата каза,че ще оползотвори отворената и вече забъркана захранка за 1-2 часа на реката Искъра.Не сме се чували и незнам дали е хванал нещо.
      П.П. От много време насам все се кана,че повече на язовира няма да се отиде,но все ходя отново с надеждата да хвана нещо.Уви... това е моето лично каръшко място... отида ли там се почва едно превръзване,късане,закачки... и накрая все без риба се връщам.Странно защо,но уви на други места и то по софийски гьолове (където рибата е 1/3 от това което има на Искъра) ловя много повече и не закачам,оплитам и т.н. отколкото на Искъра. Оо

      Коментар


      • Re: Kъде кълве?

        Лош къслмет колега,
        но има и такива дни
        Поздрави

        Коментар


        • До: Kъде кълве?

          аз и сабота и неделя ходих за риба събота на пасарел след мостчето, а неделя на щъркелово гнездо на яз.Искър на пасарел костурчета и то добри, но на Искър хвърлях на рибка веднъж не бутна , аи времето беше лошо все препръскваше дъжд..
          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

          Коментар


          • До: Kъде кълве?

            Един приятел вчера се върна от Морун. Бил е с група от 5-6 човека,които са се редували и са захранвали едно място в продължение на една седмица. Равносметката накрая беше два толстолоба по 8-9кг. десетина щуки по над кило, и няколко шарана,най-големият от които-15 кг. Хванали са и други риби за това време,но с по-скромни размери.

            П.с. на снимкаta се вижда част от толстолоба и щуките
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Evgeni Enduro; 16-09-08, 18:20.
            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
            А+
            LZ1DRZ

            Коментар


            • До: Kъде кълве?

              А толстлоба на какво кълве?
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • До: Kъде кълве?

                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                А толстлоба на какво кълве?
                Ами той е малко трудничък,но не е невъзможно да се улови. Аз само там съм ловил толстолоб и тактиката е следната:
                Голяма тапа /каквато и да е,само да държи пружината/, на пружината се връзват няколко куки с топчета стереопор/има голямо разнообразие на цветове/ и се набиват в качамака.
                Закрепвам здраво пръчката,отпускам аванса и стоя на близо,защото при удар рибока размотава влакното за норматив
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • До: Kъде кълве?

                  Благодаря,чувал бях за фас,сърцевина на папур.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • До: Kъде кълве?

                    Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                    Благодаря,чувал бях за фас,сърцевина на папур.
                    Аз да ти кажа доскоро нищо не разбирах от тая риба,но по време на един от излетите ми на въпросният гьол, ми проблесна. То е дълга и широка, ама ще се опитам да разкажа накратко.
                    Бяхме 5 човека, и ловният ни обект беше шаран и щука. Шаранът хич го нямаше и се посветихме единствено на щуката. Окло нас имаше няколко човека /местни/,които бяха хвърлили по 2 пръчки. Много им се чудех,защо само по 2,като там се плаща на човек!? Както и да е........за момента не ми бяха интерес. Ние си дърпахме щукичките и ги вадехме с лодката. Общо взето само шляпахме,обаче се радвах,че единствено ние ловяхме........ Но къде бил ключа от бараката!?
                    Тези хора с по двете пръчки се оказаха по-"Гяволи" от нас,защото тапите им били за толстолоб,а не за щука. Това го разбрах, когато на съседа до нас му удари нещо и му счупи макарата. Помоли ме да му помогна с лодката да я извадим. Аз още си мислех,че е щука /........,че даже и кепа приготвих/, но когато видях,че качва канджата в лодката се усетих за какво става дума. Изкарахме рибата,на кантара излезе близо 18 кг. Тогава се заговорихме с колегата,който ни обясни,че с лодката го пляшим много,че няма смисъл да ловим щука,когато върви толстолоб,че за толстолоб повече от 2 пръчки не трябват и т.н.
                    На следващото ми ходене,приложих тази тактика и пожънах успех!!!
                    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                    А+
                    LZ1DRZ

                    Коментар


                    • До: Kъде кълве?

                      Благодаря за информацията,ще бъде изпробвано.А някаква схема на примерен монтаж.Наслука.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • До: Kъде кълве?

                        Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                        Благодаря за информацията,ще бъде изпробвано.А някаква схема на примерен монтаж.Наслука.
                        Няма смисъл от схема. 4 куки по две на горното ухо и на долното. Топчетата със стереопор /или стиропор-незнам как е правилно/ ги нанизваш на куките,като ги качваш чак до възела и ги набиваш в качамака,така че само топчетата да се виждат . Пружината си я връзваш директно за влакното под тапата.
                        НА СЛУКА
                        Последно редактирано от Evgeni Enduro; 17-09-08, 12:13.
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • До: Kъде кълве?

                          И на каква дълбочина,т.е.на колко от дъното е пружината?
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • До: Kъде кълве?

                            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                            И на каква дълбочина,т.е.на колко от дъното е пружината?
                            Това вече е относително. Тоя номер съм го правил,когато рибата играеше в един залив и ловях на 1.50-2.00м дълбочина.
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • До: Kъде кълве?

                              Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                              И на каква дълбочина,т.е.на колко от дъното е пружината?
                              съмнявам се този метод да работи на дунава
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • До: Kъде кълве?

                                Миналата седмица бяхме на дунава преди Видин в село ботево.Седяхме 4 дена,но уви резултатъ беше плачевен.10-11 щуки от които 5-6 по една педя.Другите по 500-800 грамови.Малките пуснахме,а големите взехме понеже вечерта като се прибрахме бяхме решили да се съберем и да ги изядем заедно с биричка и ракийка.Хванахме също и 3 сомчета от които сам снимал само едно което взехме.2 по около кило и това което взехме 1.600.Хванахме и два як балъка един 1.7 и един 2.100.Малко преди да си тръгнем нещо удари... засичаме и гледаме каракуда... вярно,че едра,но каракуда.И то една за 4 дена. Изхвърлихме 1 чувал с царевица и имахме 6 удара.Един каракуда,3 сома и другите два така и не се разбра какво беше,но определено беше голямо понеже първият път пръчката падна от стойката,а вторият звънчето фръкна... уви и на двата пъти нямаше нищо.Чудихме се,чудихме се ква ще да е таз работа при 17 пръчки да имаме 6 удара за 4 дена... и накрая се разбра каква била работата.Бракониери бият с ток и хвърлят бомби... едни приятели лично са видяли някакви как хвърлят дори са им казали,че тва което правят е глупаво,а ония са ги изгледали на криво.Званя ли са на тези от яра,но там са им казали,че в момента нищо немогат да направят. По-късно от едни приятели които са местни разбрахме,че и с ток биели.Какво да се прави... мила родна картинка.Жалко,но какво да се прави.Другата година живи и здрави се фащаме и бам на овчарица поне да знаеме,че ще хванеме риба.
                                Ето и малко снимки:
                                П.П. Предварително се извинявам,че не са снимами на реката,но апарата се прецака нещо и ги снимахме с друг чак като си дойдохме.И това на снимките не е цялата компания,понеже както казах апарата беше счупен.
                                Аз със част от улова:

                                част от улова:

                                отново аз:

                                колегата Любо:

                                баща ми:

                                Любо и Любо

                                и като за финал пак часта която взехме:

                                Надявам се,че ви е харесало и пак сори,че неможах да снимам докато бяхме на дунава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X