Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Как да не ходим-ходим ,но не на Дунава.В неделя бяхме с големия син на едно частно язовирче.Мнооооого таранка и няколко шарана./само два бяха достойни за снимка,другите обратно да растат/.Плащаш си 5лв.на пръчка и си начесваш крастата.Около 15кг.таранка на торен червей+тия двата,които си взехме.
    Прикачени файлове
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Браво, Чаро, добра слука! Шараните на леко или на дъно излязоха?По нашите/видински/ разрешени в момента язовири е мн.рядък, сигурно му е студено. А по Дунав и аз не ходя/с въдица/, но "лошите момчета" не спят, и го "разсипват"/шарана/-5, 6, до 9кг.!
      Нали се сещаш - една майка изхвърля до 360 хил.зърна хайвер, ега ти разбойничеството!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
        Браво, Чаро, добра слука! Шараните на леко или на дъно излязоха?По нашите/видински/ разрешени в момента язовири е мн.рядък, сигурно му е студено. А по Дунав и аз не ходя/с въдица/, но "лошите момчета" не спят, и го "разсипват"/шарана/-5, 6, до 9кг.!
        Нали се сещаш - една майка изхвърля до 360 хил.зърна хайвер, ега ти разбойничеството!
        При нас достъпа е ограничен от многото вода ,с която наводниха района и до Дунава може да се отиде само по една дига или с автомобил "газещ" 80см.вода +кал!.Така нямаме или по-точно имаме много малко бракониери,което е добре за рибата.Плюс това комарите са в астрономически количества и хапят доста здраво.
        Ще видим след заброната каква риба е влязла от реката по каналите и залетите големи площи/около 1500дка./ и ще пиша дали има слука.
        Но ако има желаещи да погазят вода +кал /и наистина са подготвени/ може да заповядат.С огромно удоволствие ще ги разведа из района.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

          В интерес на истината, на Дунава МОЖЕ да се лови и преди 05.06!

          След 15.05 може да се лови карагьоз /дунавска скумрия/, а до 15.05 може да се уплътни времето с лов на дунавска пъстърва.
          Дори някой отворко от ИАРА да ви пише акт, то после ще падне в съда.

          Ако по време на този риболов "случайно" се хване някой шаран...е, вече решението за пускането му лежи изцяло на съвестта ви.
          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            Дори някой отворко от ИАРА да ви пише акт, то после ще падне в съда.
            Абе няма да се стигне до акт, пък и в съда няма да ходим, ако ме разбираш, Год, но ти развалят кефа! Нали на дънен риболов отиваш с приготовления, приятели и всички атрибути на хубавото изкарване? И си представи как скарата пуши, отваряш хладилната чанта с бира, и ги виждаш "господата" да се спускат от дигата! Как да им обясниш, че дунавската скумрия и пъстърва кълват на качамак и царевица?
            Ще се мъчим 1 мес. по платените водоеми/които не са така "дашни" като на Чаро/, пък после ....на истинска Слука!
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
              В интерес на истината, на Дунава МОЖЕ да се лови и преди 05.06!

              След 15.05 може да се лови карагьоз /дунавска скумрия/, а до 15.05 може да се уплътни времето с лов на дунавска пъстърва.
              Дори някой отворко от ИАРА да ви пише акт, то после ще падне в съда.

              Ако по време на този риболов "случайно" се хване някой шаран...е, вече решението за пускането му лежи изцяло на съвестта ви.
              Това не го знаех!И....на какво се лови дунавска пъстърва или скумрия/става въпрос за стръв и въдица/?Да съм подготвен,защото в Русе се чува,че ловят сом на попово прасе.
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                Това не го знаех!И....на какво се лови дунавска пъстърва или скумрия/става въпрос за стръв и въдица/?Да съм подготвен,защото в Русе се чува,че ловят сом на попово прасе.
                Кълве на рибе, става и за спининг.

                Ето ти малко инфо за тази риба.

                Скумрията /карагьоза, циганката/ се лови на чепарета.

                В монтажите и за двете риби, винаги присъства и долна кука на царевица "за примамка".


                @Док, не ми дреме, даже ми е кеф да ми пишат актове, защото после ги попилявам.
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                  Това не го знаех!И....на какво се лови дунавска пъстърва или скумрия/става въпрос за стръв и въдица/?Да съм подготвен,защото в Русе се чува,че ловят сом на попово прасе.
                  Ами,в ранна есен извадих дунавска скумрия на бял червей край Мартен.
                  Бях метнал навътре за мряна и морунаж,докато не я видяха мартенчани в живарника,мислеха че тях броя за карагьоз-и.

                  Коментар


                  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    В монтажите и за двете риби, винаги присъства и долна кука на царевица "за примамка".
                    @Док, не ми дреме, даже ми е кеф да ми пишат актове, защото после ги попилявам.
                    Адмирирам куража ти, Год, но имаш странен кеф/по отношение на актовете!/. Виж, с попиляването се постарай повече/пък и обади как става/, щото пак се събират и пак пишат актове!
                    За "долната кука"/която предполага и горна/и / ми е мисълта, и с това не сам съгласен, в смисъл - не искам да спорим, споделям опит, пък колегите да решат кое е по-правилно.
                    Присъствал съм на ситуация в която помощника влиза на дълбочина 60-70 см. да гребе едър Дунавски шаран/над 10 кг. беше, не помня точно/, и рибата се завъртя около него. Вързаната на височина 50 см. втора кука бе празна/рибата беше клъвнала на долната/, и се заби във вътрешната част на бедрото на колегата! Който е виждал как се бори Дунавски едър шаран ще е наясно какво последва : наскачахме във водата, един дърпа конеца откъм рибата, един държи главата на колегата над водата,щото рибата го събори, един внимава в тази суматоха да не забие ножа в крак му, а да среже конеца!!! За капак на всичко куката/ 1/0 / беше минала на 1 см от бедрената артерия на момчето. Късмет!
                    Та Год, ако някога трябва да ти греба риба, ще бъде само от брега!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      @Док, няма да се пУашиш, ще те взема с лодката.

                      Днес я взех и газ наобратно, за да я пробвам в Дунава.
                      Времето беше прекрасно, пътя живописен:


                      Сърце юнашко не изтрая до Видин и още на Арчар се спуснах към реката.
                      Хубаво, ама тя поспаднала и оставила калище...и с буса право в него.
                      Опитах 50/50 и шанса да излезнем се оказа толкова - 50/50 - или, или.
                      Последва помощ от публиката...събиране и подпъхване на съчки...също неуспешно.


                      Дойде ред на "помощ от приятел":


                      Оказа се печеливш вариант:


                      К'во да правиш - орисия! Аз накрая си бях като след оффроуд:


                      А лодката ме чака за нови подвизи!


                      Очаквайте екслузивни репортажи на 16.05, когато смятам да я напълня с дунавска скумрия!
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Sorry for being late...оп, тук трябваше на български!
                        Честита да ти е , Год, но няма да минеш с едно возене! Дай малко повече инфо за лодката - размер, материал? Сега вече светвам, защо ти е капитанското от Лом.
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          Later's better than never!

                          Днес ходих до Лом и си взех капитанското, пристигна ми и сонара - Гармин 250 С, започвам подготовка на всичко за откриването на 16-и.

                          Ако преценя обаче, че лодката не ме кефи за Дунава /силно течение, вълни и т.н./, ще я разкарам и ще търся други варианти.
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Never say never.... later sounds good!
                            Ще бързаш да я махнеш, преди да сме я видяли и евентуално поляли?
                            Плоскодънката на Киро вд е с борд 45см., и върши перфектна работа на Дунав, даже веднъж се изнесе от острова по време на буря! Трябва ти само един елегантен колесар и.....много слука!
                            "Make love, not war!"

                            Коментар


                            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              В момента "елегантен колесар" е едно старо ремарке, заспива в него.
                              В събота атакувааааам!
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар


                              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Ама много си потаен, нищо за лодката, нищо за пускането и на вода!
                                Кажи поне каде ще атакуваш, подготвил съм прекрасни чепарета!
                                "Make love, not war!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X