Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо пускате уловената риба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо пускате уловената риба?

    Много пъти уловената от мен риба от платените водоеми ,ако не съм я връщал я карам и пускам по язовирчета в които са ми близо за да си живее и евентуално възпроизведе-На Алдомировското и Маловскито блата,на Волуек и т.н. и смея да твърдя , че там има доста шаранчета от мен.

    Коментар


    • #17
      От: Защо пускате уловената риба?

      В една друга тема ме бяха оплюли и даже ми истриха поста. Ставаше въпрос за улов от над 30 щуки. Верно, че повечето бяха маломерни, но аз от този улов взех не повече от 3 или 4 риби. В същото време местните прибираха шаранчета около 12 до 15 см.(егати и боклуците са тия пишман рибари). Разбира се казваха, че това било каракуди. А ние хванахме поме 200 такива шаранчета и ги пуснахме до едно. С едно изключение, че една щука беше нахапала едно.
      П.С. Сега се сещам, че на друго място бяхме хванали малки платики. Разбира се ги пуснахме. И ни направиха забележка, че ги пускаме (други "рибари" де).
      Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 13-10-10, 20:20. Причина: допълнение
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        От: Защо пускате уловената риба?

        Не са "пишман-рибари", а мръвкари, печалбари...или както там се сетиш! Това лято на Дунав такива шаранчета се изловиха с тонове, и за целия сезон бях свидетел само на един акт, на "един чичка с древна въдица - жив да го оплачеш".
        Преди няколко години/щуката пак беше много активна/ се ловяха на тапа/голяма плувка с жива рибка/ в разливищата доста, но дребни бройки. На няколко пъти с по 20-30 "писалки" в кофата стигах до яз. Божурица/на 20км. от Видин/, и ги пусках с надеждата да засиля местната популация. На следващата пролет от местните... научавам, че "един будала цяла есен носи щуки, и сега знаеш ли как дава!" Ми "будалата" продължава да пуска риби, но вече не "зарибява"!
        На слука!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #19
          Re: Защо пускате уловената риба?

          Аз пускам риби сигурно повече от 10 години.
          Много са ми се смяли,
          Питали са ме като не ги искаш защо не ни ги дадеш и т.н.
          Но какво значение има и какъв е смисъла да взема риба при положение,
          че няма да я ям.

          Клен с муха се лови много приятно и лесно, аз им го връщах като ловях кленчета до плувките им.

          Коментар


          • #20
            От: Защо пускате уловената риба?

            Съгласен съм, да се връща част от уловената риба особено едрите и качествени екземпляри но на много от местата по които ходя съм улавял маломерни каракуди с размер на цигара които са пълни с хайвер което според мен говори за намалено пространство за развитие и трябва да се задържат или да се преместят а този година нямама задържан нито един шаран, речен кефал или распер.
            Обожавам пържен уклей и затова задържам основно него.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #21
              От: Защо пускате уловената риба?

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Съгласен съм, да се връща част от уловената риба особено едрите и качествени екземпляри но на много от местата по които ходя съм улавял маломерни каракуди с размер на цигара които са пълни с хайвер което според мен говори за намалено пространство за развитие и трябва да се задържат или да се преместят а този година нямама задържан нито един шаран, речен кефал или распер.
              Обожавам пържен уклей и затова задържам основно него.
              Адаш, напълно си прав!!
              По нашия край има една малка риба наречена "Ласкунче", зарди този екземпляр ,загива едно езеро!Той повече от пръста на човешката ръка не расте, но през размножителния предиод, яде хайвера на Балканката и Американката, затова когато хвана такава напаст, не я връщам във водата, тази малка риба не е балканка, не е американка, просто някаква малка риба, не и знам името точно, знам го на понашенски.. Също знам и случката точно как е станало зарибяването на това езеро с "Ласкунче".Пра-дядоми си е ловил спокойно риба, на това езеро и дошли някакви Софиянци с кофи "Ласкунчета", защото някой им бил казал, че на това езерце взимала на тази малка риба, казали на дядо да им даде рибата която бил хванал, а той бил хванал 1-2 торби, но той отказъл, следователно, Софиянците, изваждат пищов и започват да стрелят по него, той обаче се качва на планината(сухата Вапа) и не са можли да го олучат, след 1-2 години, отива в София с Татко и ги е познал...И от тогава това езеро запата...Няма размножение на Пъстървата, има тук, там някой големи балканки, по кило и нагоре..
              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 21-11-10, 08:57.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X