Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магнум - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Магнум - за и против?

    Ужас! Какви са тези работи, дето виждам?! Уравнението за енергийно съдържание E=mc2 е формулирано от Айнщайн и няма общо с темата, освен ако не задълбаем във време-пространствения континуум, още повече, че с е скоростта на светлината във вакуум, а Е е общата енергия.

    Уравнението на кинетичната енергия е Ек=mv2/2, т.е. ако някой замества константата с със скоростта на проектила, най-малкото получава два пъти завишена стойност.

    Коментар


    • #32
      До: Магнум - за и против?

      Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
      Нарезно оръжие-групов лов-настъпваме действащото законодателство
      Нищо не настъпваш.
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #33
        До: Магнум - за и против?

        Един + за магнум при едър лов от личен опит . А това ,че трябва да вземаме пример от Англичаните го забравете погледнете ,че те карат в насрещното.


        НАСЛУКА

        Коментар


        • #34
          До: Магнум - за и против?

          За лова с бренеке Магнум вече е ясно ,че полза има.Да разгледаме практическата страна на Мгнум 13/0 в много гъста гора.Миналата седмица ми се падна пусия в такава гора.Не бях виждал подобно нещо.Ужасно е защото видимостта ми беше максимум 15 метра от всякъде.Възможност за бягство(евентуално) никаква.Остава ми да се надявам че като се появи прасе всичко ще е наред.Появи се.Изстрел от 15-ина метра.Съчмите ми са 15.Проследявайки пътя им от изстрела до попадението забелязвам множество разкъсани дръвчета,НО 4 съчми стигат целта и то уставно,с необходимата сила и мощ.Като броя попаденията на останалите 11 съчми във фиданките намиращи се между мен и целта ,в мен изникна въпроса:"Ами ако бях с обикновен патрон с 9 съчми?".Просто си разсъждавам,така лаишки,защото от математика както вече казах не разбирам.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #35
            До: Магнум - за и против?

            За тези 15м. въобще не става и дума - на тази дистанция пада в скоростта е все още твърде незначителен и броя съчми е определящ.То снопа дори не се е разтворил много на това растояние. Впрочем за именно такава ситуация аз бих се спрял на куршум Рубейкин - реже храстите като с нож и не се отклонява. Иначе видях наскоро едни Магнум 14/0 на Уинчестър, които твърде ми се понравиха - 10бр. подредени 2х2. Те това през цилиндър или подобрен цилиндър би било трепач!
            А иначе поздрави за слуката!!! Честно ти казвам, при тая немотия съм съгласен да стрелям с каквото и да е, само да излязат прасета. А то няма и няма и няма...... Един път ги намерихме и не можахме да ги заградиме - бяхме 6 човека - изнизаха се между пусиите, изкашлях си дроба от търчане да ги пресичам, но не би! А се е случвало и да успея....

            Коментар


            • #36
              До: Магнум - за и против?

              Браво колеги! Прекрасна тема.Сменил съм 6 вида ловни пушки. Имах магнум и имах възможност да правя доста експерименти.Предишните двама участници са прави ище ви кажа защо. На 60м. растояние в лист колкото вестник спатрони магнум с концентратор 13/0 влизат 3 или 4 сачми, а с нормален патрон пак с концентратор 6 или 7.Според мен голямото налягаме насачмите през шоковете приплесква сачмите и ги разсеива, но за бренеке на 80м. съм съгласен.Подарих магнума на сина си защото той си я избра.В момента ловувам с 16 кал. и до сега не съм имал проблеми с животните по нашите географски ширини.С риск да обидя някои колеги, магнум или пък супер магнум според мен вече е избиване на комплекси.
              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

              Коментар


              • #37
                До: Магнум - за и против?

                Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                Браво колеги! Прекрасна тема.Сменил съм 6 вида ловни пушки. Имах магнум и имах възможност да правя доста експерименти.Предишните двама участници са прави ище ви кажа защо. На 60м. растояние в лист колкото вестник спатрони магнум с концентратор 13/0 влизат 3 или 4 сачми, а с нормален патрон пак с концентратор 6 или 7.Според мен голямото налягаме насачмите през шоковете приплесква сачмите и ги разсеива, но за бренеке на 80м. съм съгласен.Подарих магнума на сина си защото той си я избра.В момента ловувам с 16 кал. и до сега не съм имал проблеми с животните по нашите географски ширини.С риск да обидя някои колеги, магнум или пък супер магнум според мен вече е избиване на комплекси.
                Говориш за шокове.Аз не съм пробвал.След надцевката ми ИЖ съм с автомат и вече три години ползвам единствено "цилиндър".Като го съсипя от стрелба ще сложа първата муфа,която е 0.25 и т.н.До шока няма да стигна,ще сменя пушката.Птици,прасета,стрелям само с цилиндъра.Нямам никаква деформация на дремките 13/0,гледал съм ги в прасето,когато не са раздробили някоя кост ,а са в месо са си напълно кръгли.Та на 60 метра с патрон с 9 съчми ги събираш седем от тях на половин квадратен метър???Колега и аз съм стрелял с пушка...освен ако не си ги заливал с парафин , но и тогава се съмнявам на тази дистанция.Колата ми върви с 100 октана,аз ще карам с 86,няма нужда.Магнума е мощен и с повече съчми,значи по-добър.Интересно сина ти защо избра Магнума ,не си ли му показвал,колко по слаби и по ненадеждни боеприпаси са .Аз си мисля че темата е като приказката за лисицата и киселото грозде.

                ПС:Магнума е слаба работа
                По-добро от стара руска пушака няма.
                по-дълбоко от Искъро нема
                по-високо от Витоша нема.
                Най-добрия джип е УАЗ-а,
                Калашник за прасета не става и т.н. и т.н.
                Слушали сме ги всички.
                Последно редактирано от adwokat; 18-02-10, 18:59.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #38
                  До: Магнум - за и против?

                  Вероятно това http://www.piterhunt.ru/Library/butu...ugyo/index.htm и това http://www.hunter.ru/gun/buturlin/ е познато, но си заслужава кратък поглед.
                  p.s. Надявам се руският да не е пречка...
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #39
                    До: Магнум - за и против?

                    Тук е по-важно не количеството, а типа барут - за магнумите той е бавногорящ, което позволява развиване на по-големи налягания в цевите. Колега, прощавай ама тия бавно горящи барути при магнума не се ли отнасяше за куршумите при карабините?Не,че съм привърженик на маг. но би ли дал някоя табличка да видим как дефакто тоя маг. куршум е по-бавен от нормалния.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Магнум - за и против?

                      Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                      Тук е по-важно не количеството, а типа барут - за магнумите той е бавногорящ, което позволява развиване на по-големи налягания в цевите. Колега, прощавай ама тия бавно горящи барути при магнума не се ли отнасяше за куршумите при карабините?Не,че съм привърженик на маг. но би ли дал някоя табличка да видим как дефакто тоя маг. куршум е по-бавен от нормалния.
                      Ами колега, значи да вземем под внимание един куршум за гладкоцевно оръжие - 12 калибър, калибрен, примерно с тегло 32 грама. Така, следиш ми мисълта нали??! Значи тоя куршум го поставяме /снарядяваме/ в една гилза 12/70 стандартна, и в една 12/76 Mag. Така. Барутният заряд е както следва за стандартният патрон е един, а за магнума е друг /по-голямо количество/ и така вече при тези условия просто няма как стандартният патрон 12/70 да има повече далекобойност, енергия, скорост. Тук всички показатели са в полза на магнума. Един и същи куршум изтрелян с повече заряд - нормално да са му завишени показателите. И точно това се говори в цялата тема, че при патроните с куршуми магнума е в плюс като скорост, енергия и далекобойност /по разбираеми причини надявам се/. А вече идва другата "работа", когато при 12/70 са примерно 32 грама съчми, а при магнума примерно 52 или 54, тука вече при гилза 12/76 е завишен барутният заряд /както следва/, но и вече снаряда не е един и същ! Имаме значително по-голямо тегло съчми! И вече от тук идва и по - бавния летеж на съчмите /и всички производни "качества", които следват от това/. Въпреки това разстоянието за сигурно поразяване на дивеча при магнумите е повече, заради по - голямата площ, която обхващат повечето съчми, било то и с 10 20 м/с по - бавни, от колкото 12/70. Дано да ме разберете колеги.

                      Поздрави!!!
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 18-02-10, 21:26.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        До: Магнум - за и против?

                        Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                        Тук е по-важно не количеството, а типа барут - за магнумите той е бавногорящ, което позволява развиване на по-големи налягания в цевите. Колега, прощавай ама тия бавно горящи барути при магнума не се ли отнасяше за куршумите при карабините?Не,че съм привърженик на маг. но би ли дал някоя табличка да видим как дефакто тоя маг. куршум е по-бавен от нормалния.
                        Барута за нарезните оръжия няма нищо общо с този за духалките. Освен че гори.
                        Смисъла е такъв - налягането да се повишава постепенно с изгарянето на барута, а не ударно още в патронника на пушката.
                        Сега таблички никак не мисля да търся - вътрешната балистика е описана в многотомна литература, с 2 реда и една таблица е несериозно...

                        п.п. И къде прочете, че куршум в Магнум патрон е по-бавен от "нормалния"?!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Магнум - за и против?

                          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                          Говориш за шокове.Аз не съм пробвал.След надцевката ми ИЖ съм с автомат и вече три години ползвам единствено "цилиндър".Като го съсипя от стрелба ще сложа първата муфа,която е 0.25 и т.н.До шока няма да стигна,ще сменя пушката.Птици,прасета,стрелям само с цилиндъра.Нямам никаква деформация на дремките 13/0,гледал съм ги в прасето,когато не са раздробили някоя кост ,а са в месо са си напълно кръгли.Та на 60 метра с патрон с 9 съчми ги събираш седем от тях на половин квадратен метър???Колега и аз съм стрелял с пушка...освен ако не си ги заливал с парафин , но и тогава се съмнявам на тази дистанция.Колата ми върви с 100 октана,аз ще карам с 86,няма нужда.Магнума е мощен и с повече съчми,значи по-добър.Интересно сина ти защо избра Магнума ,не си ли му показвал,колко по слаби и по ненадеждни боеприпаси са .Аз си мисля че темата е като приказката за лисицата и киселото грозде.

                          ПС:Магнума е слаба работа
                          По-добро от стара руска пушака няма.
                          по-дълбоко от Искъро нема
                          по-високо от Витоша нема.
                          Най-добрия джип е УАЗ-а,
                          Калашник за прасета не става и т.н. и т.н.
                          Слушали сме ги всички.
                          Прав си колега. Малко съм се поунесъл в метрите, но за ггрупата на съчмите е вярно.Пушката е"Маверик" без сменяеми втулки за шоковете само пълен шок/1мм/.Интересна е.Болтов затвор, 2+1 впълнителя 12/76,има мерник и мушка и цевта е дъла 810мм.Може би си виждал такова изпълнение.А синът ми избра нея защото трябваше да избира между 2бр. 16кал. и нея.А пък с "цилиндър" не съм стелял.Форума е за това да обменяме мнения, с "искаро, калашника и уаската" само простака си мре на ината.
                          ,
                          Последно редактирано от derhunter; 19-02-10, 09:52.
                          Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Магнум - за и против?

                            Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                            Прав си колега. Малко съм се поунесъл в метрите, но за ггрупата на съчмите е вярно.Пушката е"Маверик" без сменяеми втулки за шоковете само пълен шок/1мм/.Интересна е.Болтов затвор, 2+1 впълнителя 12/76,има мерник и мушка и цевта е дъла 810мм.Може би си виждал такова изпълнение.А синът ми избра нея защото трябваше да избира между 2бр. 16кал. и нея.А пък с "цилиндър" не съм стелял.Форума е за това да обменяме мнения, с "искаро, калашника и уаската" само простака си мре на ината.
                            ,
                            Тук е друга бира. На Маверика цевта е просвредлена на 18,9мм. и пълният шок е 17,9мм. - т.е. по-отворен е с 0,2мм. от полушока на ИЖ-а, който е 17,7. То затова всяка пушка си има подходящ патрон.Поздрави!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X