Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първа пушка

    От скоро и аз вече съм ловец сега мисля за пушка...имам идея да се насоча към Бенели или Фабарм ловни автомати ? Вълчо дай съвет знам че си много наясно с това ?
    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

  • #2
    До: Къде е бъдещето на лова в България?

    Много е важно към какъв лов основно ще се ориентираш колега. Не мисля, че има оръжие което да е добро и да е универсално.
    Първо според мен трябва да определиш собстения си начин на ловуване, както и какво ще ловуваш и също така къде ще го ловуваш, мосля че тогава трябва да потърсиш точното оръжие.
    Успех.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Къде е бъдещето на лова в България?

      мисля че ловното оръжие е универсално за друга цел си има карабина имаше един тест в едно списание...дават фабарма за номер едно от 13 тествани марки
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #4
        До: Къде е бъдещето на лова в България?

        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        мисля че ловното оръжие е универсално за друга цел си има карабина имаше един тест в едно списание...дават фабарма за номер едно от 13 тествани марки
        Колега, универсално оръжие наистина няма, но ако има оръжие доближаващо се в максимална степен до такава характеристика, то това е именно карабината!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          Избор на първа пушка

          Колега, универсалното ловно оръжие,
          доказало практичноста си в всякакви условия,
          континенти и видове лов и спортни дисциплини,
          през незнамколкостотин години история на оръжезнанието и оръжепроизводството е ЛОВНАТА ДВУЦЕВКА.
          Така наречения ловен автомат,
          ще те "научи" на много вредни навици,
          противопоказни за добра и прецизна стрелба
          тъй като променя баланса си по време на стрелбата
          и дава възможност за много изстрели.
          Фактори, които допринасят за разнородност на прицелването, изстрелите и психическата концентрация.
          Аз бих си взел една добра надцевка, за начало
          и когато вече съм сигурен в изстрелите си
          и се "отпусна" в стрелбата, бих си позволил да си я развалям, от време на време с автомата!!!
          И прощавй, че преместих постовете ти тук,
          но там не беше в темата хич.
          Извини ме и че ти давам акъл, който не си ми искал,
          но ако държиш на съвет от Волк, можеш да му пишеш на ЛС.
          Ако искаш и други мнения, ще ги намериш тук, надявам се,
          а и всеки друг, който има терзания по въпроса.
          НАСЛУКА
          Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 21-08-07, 00:29.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на първа пушка

            ооо дааа, един приятел даже паничка свали с карабина ....
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на първа пушка

              От днес мога да се гордея с една страхотна пушка незнам на какво мнение сте по въпроса, но модела и е : Benelli - duca di montefeltro comfort ultralight 20 ти калибър 2007г модел а защо такава избрах ли ??? ами нали сте спецове...ще кажете чух случайно от познавачи че била едно от най добрите оръжия и случайни ловци в гората с него не ходят. Колкото до стрелба с двуцевка или ловен автомат, стрелям от доста години и имам усвоени навици така че дали съм с двуцевка или ловен автомат ми е все тая в прецизноста на стрелбата. Освен шанса ми за още 2 патрона в + други минуси в това че съм с ловен автомат няма. Е който е с 12 ти калибър знае що бузата му е синьа от ловния автомат...а и още едно нещо ме накара да си купя точно тоя модел....няма как да ми искате патрони в гората нали ......айде време ми е да почерпя за пушката...кой пие бира ???
              http://www.benelliarmi.com/News/Index.asp?IDTipo=4
              Последно редактирано от 4x4; 22-08-07, 21:45.
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #8
                До: Избор на първа пушка

                Честно казано имах едни резерви и едни помисли.......,
                няма да казвам точно какви, че ще се обидиш, сигурно!!!
                НО,
                Т'ва, че ще избереш скъп автомат ми беше ясно,
                че ще е Бенели, или Берета също,
                че ще е и по-специален модел, то се знаеше!!!
                Ама като видях калибъра зяпнах...
                Взимам си назад всички резерви и помисли,
                посипвам си главата с пепел,
                паля си цигара и си сипвам едно уиски,
                за твое здраве, защото тоя избор на 20 кал.,
                ме впечатли страшно много!
                А и говори повече за човека, който го е направил,
                от всички приказки!!!
                Честито, да ти служи вярно
                и да нямаш пропуск с нея!!!!
                НАСЛУКА
                Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 23-08-07, 00:06.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на първа пушка

                  Защо и закакво, ти си знаеш.
                  Честито и наслука!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на първа пушка

                    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                    ...Ама като видях калибъра зяпнах...
                    Взимам си назад всички резерви и помисли,
                    посипвам си главата с пепел,
                    паля си цигара и си сипвам едно уиски,
                    за твое здраве, защото тоя избор на 20 кал.,
                    ме впечатли страшно много!
                    А и говори повече за човека, който го е направил,
                    от всички приказки!!!...
                    тук ще добавя и едни думи на най добрия столичен оръжейник...."ха сега събери тарикатите у гората сложи една тенекия и дръпни една яка дистанция па постреляйте по тенекето....другите има да гледат как го дупчиш и да цъкат като швайцарски часовници от яд гледайки тоягите си"

                    мерси за пожеланията...скоро ша гръмна нещо яко и ша заформя некое барбекю досега немам спомен за пропуск в стрелбата които е бил с мен на лов знае...
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на първа пушка

                      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                      тук ще добавя и едни думи на най добрия столичен оръжейник...."ха сега събери тарикатите у гората сложи една тенекия и дръпни една яка дистанция па постреляйте по тенекето....другите има да гледат как го дупчиш и да цъкат като швайцарски часовници от яд гледайки тоягите си"

                      мерси за пожеланията...скоро ша гръмна нещо яко и ша заформя некое барбекю досега немам спомен за пропуск в стрелбата които е бил с мен на лов знае...
                      По начина на изказ заключавам, че вероятно "най-добрия столичен оръжейник" е този на ВИП-а?!!!
                      Тарикати по горите не се срещат често( освен в ловните стопанства, дето дивеча ти го докарват на 20 метра да го гръмнеш), но вероятно някой ще се впечатли...Само имай впредвид, че животните са доста по-бързи и умни от една тенекия.....
                      Ще се радвам да се запозная с ловец , който "няма пропуск в стрелбата"! Защото дори Том Нап няма такива претенции...
                      Наслука колега!
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на първа пушка

                        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                        тук ще добавя и едни думи на най добрия столичен оръжейник...."ха сега събери тарикатите у гората сложи една тенекия и дръпни една яка дистанция па постреляйте по тенекето....другите има да гледат как го дупчиш и да цъкат като швайцарски часовници от яд гледайки тоягите си"

                        мерси за пожеланията...скоро ша гръмна нещо яко и ша заформя некое барбекю досега немам спомен за пропуск в стрелбата които е бил с мен на лов знае...
                        Еееех колега, що ти трябваше да се обаждаш........?!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на първа пушка

                          Колеги, днес си взех разрешителното за закопуване на ловно оръжие, изобщо си нямам на представа какво да си закупя. Може ли да ме посъветвате поне към какво да се насоча да избирам, това дето си го е купил колегата май ще да е добро или да тарса друго.
                          I got 5 on it

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на първа пушка

                            Първоначално публикуван от Zigzauer Преглед на мнение
                            Колеги, днес си взех разрешителното за закопуване на ловно оръжие, изобщо си нямам на представа какво да си закупя. Може ли да ме посъветвате поне към какво да се насоча да избирам, това дето си го е купил колегата май ще да е добро или да тарса друго.
                            E, ako ти нямаш представа какво ти се ще,
                            ние от къде да знаем, какви са ти предпочитанията.
                            Ако си отделил в портфейла 3000лв. за пушка,
                            има доста да се чудиш, ако е по-скромен бюджета,
                            пак ще се чудиш, но по-малко.
                            Това, което го е харесал колегата 4х4 е много добро,
                            ама ти какво, на жабата ли ще се правиш?!
                            Колегата е печен, перфектен стрелец и за това са го посъветвали да си вземе 20 кал. пушка.
                            Я се поразгледай, състави си представа, па питай тогава!
                            Иначе се получава -Днес взех книжка, каква кола да си купя?
                            А, ако си се насочил към "автомат" Бенели е точното решение,
                            но не се хвърляй на 20кал., ако не си се ошлайфал в стрелбата, карай я традиционно, с 12кал..
                            НАСЛУКА

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на първа пушка

                              Първоначално публикуван от Zigzauer Преглед на мнение
                              Колеги, днес си взех разрешителното за закопуване на ловно оръжие, изобщо си нямам на представа какво да си закупя. Може ли да ме посъветвате поне към какво да се насоча да избирам, това дето си го е купил колегата май ще да е добро или да тарса друго.
                              Колега, ако напишеш за какъв вид лов ти е пушката( индивидуален с куче работещо със стойка, индивидуален на заек с гонче, по водоплаващи(прелетни), групов на гонка, лов чрез издебване, високопланински, на хищници ( със стървилище, чред примамване), подземен с куче.....) може и да те посъветваме нещо.
                              Ако не си на ясно пиши в кой район ще ловуваш и какъв дивеч има? Имаш ли куче? Колко тежиш? В каква физ. форма си?
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X