Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЖ 27

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ИЖ 27

    Вземи патрони от няколко производителя не по-ситни от 7-ца и стреляй по хартия, зад която сложи дъска. По дълбочината на проникване в дъската ще съдиш за "резкостта" на боя, а по хартията за "групираността" и "равномерносттта" на боя. Групираността можеш да я променяш с шоковете За "равномерносттта" на боя е много важно съчмите да са разпределени равномерно в снопа( да няма "прозорци").
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #32
      От: ИЖ 27

      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
      Дойде времето да се похваля, взех МР-27 ЕМ, 12х76, инжектори /могат да се изллючват/, сменяеми шокове, два спусака, орехов приклад пройзведена Ноември 2010г.
      Още несъм я пробвал но и това ще стане скоро.

      Кажете сега има ли някаква тънкост при прострелка на нова гладкоцевна пушка, какви патрони първо да пострелям?
      Честито, много слука да ти носи!Щракни едно фото да я видим!За прострелката не бързай!Ако пушката е нова от магазина (не става много ясно от поста ти)е добре да я види оръжейник за да свали консервационните смазки. Цевите, можеш и сам, но с УСМ-а трудно ще се справиш.Успех!

      Коментар


      • #33
        От: ИЖ 27

        И като навиваш шоковете мажи тънко с някъква грес че така запичат от барутните газове че нямат отвиване .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: ИЖ 27

          +1 за стара Иж 27 производство 1988
          Аз съм с такава в момента производство 1988, като имах преди това Иж 27М 1С производство 2002 г.
          На по-новата и се спука приклада и се появиха точици вътре в цевите. Продадох я.
          Ако ще вземаш Иж след 1990г. не взимай втора ръка, а я вземи от магазина.
          Ако търсиш съветско производство, търси из форумите за лов.
          Успех

          Коментар


          • #35
            От: ИЖ 27

            Колеги ловци, в момента издирвам подходящата за мен първа ловна пушка. В един магазин намерих иж 54 ( кал. 12, успоредка, тройно заключване ). Пушката ми хареса въпреки, че имаше някой забележки. Втора ръка е и е доста по голяма от мен на години- има малко количество язви в цевите но ми се стори допустимо като се имат предвид годините и, а и приклада предполагам, че не е оригинален тъй като има много хубава дърворезба, но не съвпада точно с главата (отдолу, зад спусъците има около 5 мм разстояние м/у главата и приклада). Няма никакви луфтове. Цената и е 350 лв. Бях готов да я купя, когато ми предложиха иж 27м 1с, не знам нищо повече за нея, за 250 лв. Та мисълта ми е да ми кажете какви са и характеристиките на тази пушка и от коя година и започва производството (четох доста и останах с впечатление, че за иж и ТОЗ е важна годината на производство) и да дадете мнения за сравнението на иж27 и иж54 които описах. Не знам дали това е точния форум но все пак се надявам да получа добри отговори. благодаря ви предварително.

            Коментар


            • #36
              От: ИЖ 27

              Здравей колега, за годината гледай да е съветска, или иначв казано произведена преди 90та година. 54 е успоредка, 27 е надцевка, ако се предположи, че и 27цата е съветска, ама едвали с тоя 1 спусък, то тогава трябва да се вземе предвид и твоите предпочитания, а именно кое ти "ляга" по-добре - успоредка или надцевка. Да ти кажа и двете, не са кой знае какво, но като за първо оръжие са повече от идеални. Аз също направих така. Взех си една збрьовка надцевка ЗН 301 и съм си супер доволен. За първо оръжие ми е идеална, ама аз имам и ИЖ 43 де, ама збрьовката ми е доста по - удобна. Та така, каквоти ти харесва. 54 си е хубаво оръжие, 27 също. Гледай да не е произведена 1990-2002 година - за новите ижовки.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                От: ИЖ 27

                Преди повече от година аз пуснах тази тема, сега мога да ти кажа от собствен опит, вземи си нова от магазина, няма да съжаляваш. Всички казват, че новото производство не е като съветското, но аз не виждам разлика освен, следите на времето по съветските.
                Според мен задължително да е с мобилни шокове, навиваш цилиндър в двете цеви и стреляш смело с "бренкета", съветските с пълния шок са леко неподходящи за нашето законодателство.
                Пушката стреля точно, нямам оплаквания, имам вече няколко прасета с нея, доволен съм.
                За този сезон си взех още една нова пушка, отново руска.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  От: ИЖ 27

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Здравей колега, за годината гледай да е съветска, или иначв казано произведена преди 90та година. 54 е успоредка, 27 е надцевка, ако се предположи, че и 27цата е съветска, ама едвали с тоя 1 спусък, то тогава трябва да се вземе предвид и твоите предпочитания, а именно кое ти "ляга" по-добре - успоредка или надцевка. Да ти кажа и двете, не са кой знае какво, но като за първо оръжие са повече от идеални. Аз също направих така. Взех си една збрьовка надцевка ЗН 301 и съм си супер доволен. За първо оръжие ми е идеална, ама аз имам и ИЖ 43 де, ама збрьовката ми е доста по - удобна. Та така, каквоти ти харесва. 54 си е хубаво оръжие, 27 също. Гледай да не е произведена 1990-2002 година - за новите ижовки.
                  И какво ако е произведена между 1990-2002? Ти имал ли си ИЖ 27, произведен 1990-2002? Щото аз съм имал ижовка, произведена преди 1990, а сега имам такава, но произведена 2005г. и мога да ти кажа че е две класи отгоре.
                  Оф-Роуд клуб "Без Граници" - Сливница

                  Коментар


                  • #39
                    От: ИЖ 27

                    Така за мене най показателен е случая с един колега . Имаше ИЖ 27 закупен от магазина някъде през 1995 година и си ловуваше с него . В един момент чичо му почина и му остави 2 пушки ИЖ 12 (модела преди 27) и надцевка ТОЗ . Човека е бил навремето от голямото добро утро и с ТОЗа я имаше 50 изстрела я не беше си ловувал основно с ижовката . То тия хора ловуваха малко по различно от нас та и по нея нямаше следи от употреба . В един момент реши да продаде трите пушки защото си купи чешка комбинация 12/30 - 06 и ги обяви в дружинката . ТОЗа за 600 лева старата ижовка за 400 и неговата новата за 300 лева след една седмица се беше разделил с ТОЗа и дванайската а неговата я продаде след повече от година .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: ИЖ 27

                      Ами нищо, какво. Просто след разпадането на Съветския съюз качеството се занижава. Появяват се проблеми по механизмите също и видимо новите, не са толкова добре напаснати и изработени. Уж след 2000, 2002 се поуправят нещата относно качеството. Иначе като цяло има доста оплаквания от ижовките, които се произвеждат след СССР. Това са ясни неща на много колеги, въобще, не мисля да влизам в някакви безмислени спорове, попрочетете нещо, посъберете мнения и сами ще получите желаните отговори(не става въпрос за мнения из мрежата, говоря за литература, има руска такава, доста полезна и образователна, както и да е.) Руснаците също, не го отричат това. Не съм им фен на ижовките, въпреки че имам съветска 43 с английски приклад. Да, никога, няма да се разделя с нея, защото е от дядо ми, но за мен си е дърво. Иначе е здраво и непретенциозно оръжие, силно идиото устойчиво. Това също са многократно коментирани неща. Сега ще се поогледам малко за успоредка, нещо Симсон, Бюхаг, Меркел - е такова нещо, немско, френско... но това е ептен друга тема
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #41
                        От: ИЖ 27

                        Избора на пушка за лов е много трудно нещо . В момента има много хубави оръжия на пазара но зависи как и къде ловуваш . Когато си в планински силно пресечен район и ти се налага по цели дни да се провираш през храсти и шубраци последното нещо което ми трябва е скъпа пушка . Особено на едрия лов когато още няма сняг тревата и земята са мокри вероятността някъде да се изпързаляш и просто да хвърлиш пушката е много голяма . Аз съм го правил поне 5 - 6 пъти .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: ИЖ 27

                          Ами да, важното е да те радва и да имаш слука И аз бях загледал Берети надцевки, ама 3000+ лева за пушка и постоянно из шубраците и трънаците, ще стане чудо, пък скъпа пушка. За това - втора употреба по-евтиничка и да не те е яд като я издраскаш някъде, а това се случва при всяко излизане, то храсти и чудесии колкото искаш.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X