Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

    Никъде не съм написал, че по времето на Зайцев е имало Драгунов, а още по-малко Тигър /ако не говорим за танк/. Имах предвид, че тогава също са съществували стандарти за прецизност на оръжието, но допустимата група е била с много по-широк диаметър, измерен в МОА, но едва ли е била 9 см. /приблизително 3,09 МОА на 100 м./ За да не стават грешки пояснявам - известно ми е, че по времето на Зайцев не е било познато измерването в МОА.

    Коментар


    • #47
      От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

      Групата е била с много по-широк диаметър, но само за обикновенните оръжия с които са били снабдени пехотата. Тези на които са монтирали оптически мерник са били подбирани при прострелката /показвали са завидна точност/. За американската армия, снайперските пушки са с максимално отклонение 1МОА на всеки метър от дистанцията за която са проектирани /максимум 800 метра за .308/. Taкъв им е стандарта.
      Съмнявам се стандарта за СВД за точност да е 9см на 100 метра.

      Коментар


      • #48
        От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

        незнам какъв,е стандарта но се целеше надут балон,който имитираше глава на 300м,без някакви сериозни проблеми

        Коментар


        • #49
          От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГАР

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          ...Иначе, това си е едно към едно СВД...
          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Ето най-пълната информация, относно разликите между Тигрь и СВД, която намерих... ... ...

          Едва сега влизам в тази тема, след горната публикация. Респект за стремежа към информация "от извора"!
          В същото време, чувствам лично удовлетворение от факта, че информацията от "Отдела на главния конструктор на Ижмаш" напрактика потвърждава резултата от собствения ми анализ.
          Обективно погледнато, горните сведения, точно това показват. Всичките разлики между Тигър и СВД, са с тенденция придаване на типично ловни характеристики , като за всеки отделен детайл съществува опцията да се поръча и във съответния военен вариант. Единствено точка "7-ма" може да се разглежда като индикация за принципно отношение на производителя към двете модификации на оръжието. Само че, лично аз, силно се съмнявам, реално, някой до такава степен да се втилява в технологични допуски в Русия. Това поскоро ми звучи като самореклама. - Един вид: Вижте до какви подробности обръщаме внимание (Примерно - нещо като периодичните кампании на разни автомобилни производители за изтегляне на партиди продадени автомобили, за някакви корекции).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГАР

            Преди години се случи така че по неволя/оправяне на сметки/ се заимах с Тигр .
            Тигъра кабумна и по чудо нямаше пострадали.Разду се цевната кутия,изкърти се патронника а иглата заприлича на домашна италианска паста.
            С една дума единственото бъдеще на пушката се оказа -брак.
            По чудо нямаше пострадали, това което спаси стрелящия беше бързомереца който прострелвахме .Стойката се полуоткъсна но все пак спря полета на капака към главата на стрелеца.Това се случи на стрелбище Диана -Хасково. Кой не вярва да пита Румен Попов ...отърва се с уплах само завалията.
            От тогава изметох всичко Руско от касата....

            Коментар


            • #51
              От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

              Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
              Никъде не съм написал, че по времето на Зайцев е имало Драгунов, а още по-малко Тигър /ако не говорим за танк/. Имах предвид, че тогава също са съществували стандарти за прецизност на оръжието, но допустимата група е била с много по-широк диаметър, измерен в МОА, но едва ли е била 9 см. /приблизително 3,09 МОА на 100 м./ За да не стават грешки пояснявам - известно ми е, че по времето на Зайцев не е било познато измерването в МОА.
              Тогава изискването е било всичките попадения от 5-те патрона от магазина да са в квадрат със страна 8см. Така са подбирани качествени цеви за снайперите. /Имаше статия във "Всичко за оръжието" за пушките Мосин-Наган.
              Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
              0887686779 Краси

              Коментар


              • #52
                От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                Всъщност, Нагана има много по-добра група от Драгунов - на всички дистанции.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                  Мосин е болтова пушка, Драгунов - автомат. Не виждам база за сравнение.
                  В Русия смятат Тигъра за пушка, а брат му Барса - за недоразумение. Е, разлики в цената и теглото. Големи. Скъпото и тежко поне нещо може, и не се разпада само. Но разглеждат и двете неща като оръжие за самоотбрана. Като хептен никакво и за в града - Сайга. За лов, или военно снайперство - изобщо не ги виждат.
                  Вярно, там и изискванията към всичко са брутални, в сравнение с нашите.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                    Добре де, приемаме, че е така както си го казал.Разбрахме за лов какво не виждат руснаците.А някой няма ли да ни разкаже в такъв случай какво оръжие предпочитат за лов братушките.Имат ли някаква самозарядна нарезна ловна пушка, която превъзхожда споменатия тигр, същото и за сайгата?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                      Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                      Добре де, приемаме, че е така както си го казал.Разбрахме за лов какво не виждат руснаците.А някой няма ли да ни разкаже в такъв случай какво оръжие предпочитат за лов братушките.Имат ли някаква самозарядна нарезна ловна пушка, която превъзхожда споменатия тигр, същото и за сайгата?
                      Нали се сещаш,че в Русия не се продават само тяхни пушки така,че има стотици които превъзхождат споменатите.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                        Покажи ми две от тия стотици, които доказано са предпочитани от руснаците, с тт данни, цена и плюсове и минуси спрямо по-горе посочените, и ще е полезно, иначе твойта приказка е само вятър.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #57
                          От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                          Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                          Покажи ми две от тия стотици, които доказано са предпочитани от руснаците, с тт данни, цена и плюсове и минуси спрямо по-горе посочените, и ще е полезно, иначе твойта приказка е само вятър.
                          Ще ми трябва доста време да ти обяснявам.Тигрь в Русия е около 2400 лева.А и друго,ти какъв опит имаш с горе споменатите пушки?От руските пушки човек трябва да има две,които си заслужават,СВТ и СВД.По някаква случайност ги имам и двете.Или и ти като вица за циганчето и баничката.Ако не намеря снимка в компа на СВТ-то утре ще я извдя от касата и ще ти я снимам и нея.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0950.jpg
Прегледи:1
Размер:201.8 КБ
ID:5444116

                          Коментар


                          • #58
                            От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                            Това вече в друго.Ще съм ти благодарен ако ми разкажеш от опита ти за свд.А как мога да се сдобия с свд, не с тигър.Разбира се и за токарев ми е интересно.Нямам опит и как да изградя такъв с това, което не притежавам в момента.Опитвам се да си стесня кръга при предстоящия ми избор на нарезна.Иска ми се да притежавам легендата свд, независимо от отрицателните мнения прочетени за нея, има и много положителни, но пък тях съм чувал, а не съм ги чел.
                            Последно редактирано от Самодържец; 14-01-13, 21:46.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                              Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                              ...Иска ми се да притежавам легендата свд, независимо от отрицателните мнения прочетени за нея, има и много положителни, но пък тях съм чувал, а не съм ги чел.
                              Прочети и това, та дано се откажеш
                              http://www.bglovec.com/news/read/125

                              Коментар


                              • #60
                                От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                                Чел съм го това.И ми е ясно, че не е създадено за лов.Един колега от форума онзи ден спомена за една краста...
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X