Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

    Всички гончета-свинари на дядо ми Иван бяха женски и се казваха Люба. Тава бяха най-умните и дисциплинирани ловци, които съм срещал. Често ни канеха на лов на различни места, където дивеча беше кът.
    Така, веднъж отидохме с кола на 40 км от дома. Убихме първия глиган за сезона на тамошната дружина, но Люба изчезна. Тръгнахме си сърдити.
    Към 3 часа заранта чухме да се дращи по вратата. Дядо ми рече "Люба!", чак тогава заспахме. На заранта я видяхме здрава, весела и с прехапана чужда каишка.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

      899152366

      Коментар


      • #33
        До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

        Първоначално публикуван от lovetca Преглед на мнение
        Днес и валио идва и го питах ништо от никаде
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #34
          До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

          Чета, чета .............. Добре, бе, това какъв олигофрен трябва да си за да откраднеш куче ? Все едно да отвлечеш детето на някой. 'ахти скапаната, долна паплач. Независимо дали са ловци, или не са. Преди около 15 години си спомням и на един мой приятел му се случи такова нещо - бяхме на лов за прасета в Буйново, Родопите. Имаше разкошно Българско гонче, женско, казваше се Кора. Глиганите ги правеше луди и половина. Та на един от излетите Кора изчезна. Търсене, награди, предлагахме какво ли не на помаците там, даже и кола. Нищо .............. Хора от селото ни казаха, че от съседно село някакви тарикати само с това се занимавали - крадат ловни кучета и ги продават в Гърция. За хубаво, работещо Българско гонче гърците давали до 2000 марки. Вярно ли е това? Някой има ли информация?
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #35
            До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

            Извода е че има хора за всичко...
            [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

            Коментар


            • #36
              До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Чета, чета .............. Добре, бе, това какъв олигофрен трябва да си за да откраднеш куче ? Все едно да отвлечеш детето на някой. 'ахти скапаната, долна паплач. Независимо дали са ловци, или не са. Преди около 15 години си спомням и на един мой приятел му се случи такова нещо - бяхме на лов за прасета в Буйново, Родопите. Имаше разкошно Българско гонче, женско, казваше се Кора. Глиганите ги правеше луди и половина. Та на един от излетите Кора изчезна. Търсене, награди, предлагахме какво ли не на помаците там, даже и кола. Нищо .............. Хора от селото ни казаха, че от съседно село някакви тарикати само с това се занимавали - крадат ловни кучета и ги продават в Гърция. За хубаво, работещо Българско гонче гърците давали до 2000 марки. Вярно ли е това? Някой има ли информация?
              Верно Мишоци доста кучета изтекоха надоле
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #37
                До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                Вярно е .На брат ми му се случи преди години.Намери и крадеца , но само боят му остана.В България това отдавна вече е занаят,да се крадат и изнасят работещи кучета.Тая зима в Приморско откаднаха 5-6 .Три бретона на куп от клетките.Едното на Стоян Василев \Lilia prim\. За какво говорим ако не за търговия.Няма определение за тая гадост и като си помисля кражбите стават с помощта на някой ,който те познава.

                Коментар


                • #38
                  До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                  Първоначално публикуван от yanev65 Преглед на мнение
                  Вярно е .На брат ми му се случи преди години.Намери и крадеца , но само боят му остана.В България това отдавна вече е занаят,да се крадат и изнасят работещи кучета.Тая зима в Приморско откаднаха 5-6 .Три бретона на куп от клетките.Едното на Стоян Василев \Lilia prim\. За какво говорим ако не за търговия.Няма определение за тая гадост и като си помисля кражбите стават с помощта на някой ,който те познава.
                  Гадно. Горките животинки, а и стопаните страдат ужасно, направо скръб . Пиморско ..... А мислех, че се крадат само в крайграничните райони с Гърция.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #39
                    До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Гадно. Горките животинки, а и стопаните страдат ужасно, направо скръб . Пиморско ..... А мислех, че се крадат само в крайграничните райони с Гърция.
                    Колега кучета се КРАДАТ в цяла България, 2008г. в района на Беклемето ни изчезноха за един ден две добри кучета, а се намираме в средата на страната.
                    Цветан Петров
                    "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                    0888865583

                    Коментар


                    • #40
                      До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                      Колеги незнам дали съм краен но ако ми изчезне животинче и разбера кой има заслуга. Целият форум ще разбере.
                      И не само аз да бъда такъв. Нека всички спрем тези печалбари който търгуват със нашите любимци.Извинете но малко се изнервих.
                      Аз без кучето немога да се прибера. Какво ще кажа на децата на жената ами нямаго.

                      Коментар


                      • #41
                        До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                        Естествено. Аз като си спомня как се чувстваше моя приятел, когато откраднаха Кора ............ А иначе ако се разбере кой е крадеца, или крадците, тогава няма прошка, съгласен съм с теб . Добре де, сигурно ще прозвучи наивно да питам, но тези кретени как изобщо успяват да откраднат кучето, нали става по време на лов ? Там са определени хора, всички се познават, сред природата е все пак. Някак си не го виждам да влезе между пусията и гоначите - доста е рисковано, може да го гръмнат, а и веднага ще се види, че има външен човек . А и не ми се вярва ловджиите да тръгнат на лов заедно с крадеца, такива хора обикновено се изолират от другите. Едва ли крадец на ловни кучета ще бъде допуснат в ловната дружинка изобщо. Как успяват тогава?
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #42
                          До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Естествено. Аз като си спомня как се чувстваше моя приятел, когато откраднаха Кора ............ А иначе ако се разбере кой е крадеца, или крадците, тогава няма прошка, съгласен съм с теб . Добре де, сигурно ще прозвучи наивно да питам, но тези кретени как изобщо успяват да откраднат кучето, нали става по време на лов ? Там са определени хора, всички се познават, сред природата е все пак. Някак си не го виждам да влезе между пусията и гоначите - доста е рисковано, може да го гръмнат, а и веднага ще се види, че има външен човек . А и не ми се вярва ловджиите да тръгнат на лов заедно с крадеца, такива хора обикновено се изолират от другите. Едва ли крадец на ловни кучета ще бъде допуснат в ловната дружинка изобщо. Как успяват тогава?
                          Когато кучето загони то се отдалечава, дори понякога се губи.И като излезе на пътя или в село някоя кола го качва и иди го търси.
                          Последно редактирано от Тихомир; 20-04-10, 07:05. Причина: пр.гр.

                          Коментар


                          • #43
                            До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                            Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                            Когато кучето загони то се отдачава дори понякога се губи.И като излезе на пътя или село някоя кола го качва и иди го търси.
                            Ловното куче по природа е доверчиво към хората. Това са породи създадени за лов и привързаността им към човека е пословична. Точно тази им черта в характера им често е в помощ на крадците на кучета, мамицата им мръсна, без извинение.
                            Имам лелинчо /мъж на леля ми / от който съм научил много за Лова и природата. Сега вече е на 80, не ходи на лов по обясними причини, но духът си му е комитски. Той е от Мелник, живее в Сандански. Преди две години му подарих 40 дневно гонче, знаех че няма да ходи вече на лов, но нали меракът умира последен. Тоя човек не беше на себе си от радост. Гушкаше го, галеше го, на обяд и заедно спяха. Лидка /така я кръсти той/ израстна доста умно и красиво куче. При леките му разходки по лозята около Сандански, тя все намираше с какво да го зарадва. Кога заек вдигне и запее след него, кога изправи косъма на гърба като змей и отвори гърло като Крали Марко срещу някоя костенурка...........
                            Но хубавото обикновено свършва бързо. Една сутрин Лидка просто я нямало в двора.
                            Ей, разболя се човека. И в полицията ходи, и по врачки и гадателки. Няма и няма. Оказа се, че същата нощ от тяхната улица изчезнали четири ловни кучета.
                            Ха кажете ми сега, крадат ли се кучета у нас и имам ли право да псувам тези долни същества, крадящи човешко щастие ???
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #44
                              До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              Ловното куче по природа е доверчиво към хората. Това са породи създадени за лов и привързаността им към човека е пословична. Точно тази им черта в характера им често е в помощ на крадците на кучета, мамицата им мръсна, без извинение.
                              Имам лелинчо /мъж на леля ми / от който съм научил много за Лова и природата. Сега вече е на 80, не ходи на лов по обясними причини, но духът си му е комитски. Той е от Мелник, живее в Сандански. Преди две години му подарих 40 дневно гонче, знаех че няма да ходи вече на лов, но нали меракът умира последен. Тоя човек не беше на себе си от радост. Гушкаше го, галеше го, на обяд и заедно спяха. Лидка /така я кръсти той/ израстна доста умно и красиво куче. При леките му разходки по лозята около Сандански, тя все намираше с какво да го зарадва. Кога заек вдигне и запее след него, кога изправи косъма на гърба като змей и отвори гърло като Крали Марко срещу някоя костенурка...........
                              Но хубавото обикновено свършва бързо. Една сутрин Лидка просто я нямало в двора.
                              Ей, разболя се човека. И в полицията ходи, и по врачки и гадателки. Няма и няма. Оказа се, че същата нощ от тяхната улица изчезнали четири ловни кучета.
                              Ха кажете ми сега, крадат ли се кучета у нас и имам ли право да псувам тези долни същества, крадящи човешко щастие ???
                              Точно това исках и аз да кажа. Горе съм направил грешка изял съм някоя буква, но сте ме разбрали.
                              Последно редактирано от Тихомир; 20-04-10, 07:05. Причина: пр.гр.

                              Коментар


                              • #45
                                До: ИЗГУБЕНИ КУЧЕТА

                                Здравйте,на 04.04.2010г.от Беклемето,Троян ни взеха кучето-порода Хъски(черно-бяло,със сини очи).Намерихме човека който го е взел,но той и комшията му твърдят,че кучето е избягало като стигнало прад тях с.Христо Даново.От там кучето мистериозно изчезва,и никой не го е виждал повече.Човека за когото ви говоря му казват Миньо Мършата,и е известен като един от най- лошите хора в с.Христо Даново,то се намира до Кърнаре. Така че умоляваме,ако някой има информация за кучето да се свърже с нас на тел.08789738939,0888922891.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X