Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първо малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Вижте и Кавалер Кинг Чарлз шпаньол. Може да Ви допадне.

    Коментар


    • #32
      https://www.akc.org/dog-breed-selector/

      https://dogtime.com/quiz/dog-breed-selector

      https://www.thesprucepets.com/how-to...ht-dog-1117320

      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #33
        Аз бих добавил ,че въобще семейство Шпаньоли (а те са доста) са прекрасни и за работа(лов) и за домашни компаньони. Нашата кучка е по-послушна от детето. По пръдлива порода от френският булдог надали има. Казвам го в случай ,че не се писало някъде.

        Коментар


        • #34
          При нас в блока най разпространени са мопсовете и децата много им се радват- че са като малки "прасчовци".Не изискват много разходки и не вдигат аларма- като другите дребосъци.

          Коментар


          • #35
            Че са малки да, но мопсовете имат проблеми със очите и дихателните пътища около носа. Не съм специалист , но ако някой може да ме опровергае е добре дошъл за целта на автора на темата.

            Коментар


            • #36
              От кучета нямам претенции да разбирам, но тъй като няколко пъти се споменава Йорки ще се включа. Преди години тази порода ми беше супер противна и се чудех на хората с такива кученца, докато не си поиграх с няколко такива. Няма такава душичка! Толкова добродушно създание е, че те разтапя. Мини версията е по-симпатична, но и големите са приятни. Може да е женско, детско, лигаво и смешно кученце като порода, но като имаш малко досег до такова започваш да го харесваш. Намерете някой с такова, поиграй си 30мин. с него и е много вероятно да се "прежалиш" за Йорки.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Абсилютно подкрепям ! Аз също никога не съм ги харесвал , някак ми бяха смешни .
                Сега не съжалявам нито за миг , че се спрях на такова случайно и то .Нашето е мини (женско 1.9 кг ) и е много любвеобилно и добричко . На никога не скача и не лае непознати , напротив тръгва да си играе със всеки. Като сложиш и това , че не мирише на куче , не се скубе въобще ,не се развива алергия от него , си е направо бинго за мен .
                Единствения минус е , че са скъпи за придобиване..., ама като се сетя колко пара съм потрошил покрай жипките

            • #37
              Кат се предлага,да предложа и аз....Чау Чау
              Изключително уравновесена порода.
              На два месеца ми влезе в апартамента,една беля не е направила!Сега е на две години и два месеца.Не съжалявам за нито миг че я взех.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #38
                Последните няколко колеги ме подсетиха за нещо наистина важно - женско. Ако и се кастрира, ще е супер за детето. Поне 40% от грижите и неудобствата при разходка с женско куче ги няма, няма пишка да си я мери с другите.
                Разбира се за якдтериер и други подобни не важи - имам познат с женска, дето и липсва половината лице, но не и хъс за още

                Коментар


                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако е за моите писаници и "първото" е препоръката ми да е женско, то стоя зад думите си че за дете, каквото и да е но женско, е по-удачен избор.
                  Ако е за хавлиите - беше майтап. Да ги напикаят са способни и мъжките, и женските. Просто природа, искат да маркират и това е.

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не беше за тебе. А за това, че женските повече се били привързвали към семейството.

                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нали го видя онова с ушите на Мини на снимката.
                  Обикновено е кротка, ама като ѝ го проговорят звездите нищо не я спира. Тя е дърта кучка вече де, и основно си играе вместо да се бие.

                  ПП за сметка на което, миналата година една ротвайлерка я нахапа е така за добър ден даже без да се зъби предварително.
                  Последно редактирано от turtey; 13-01-21, 21:03.

              • #39
                Те го нашето "Малко нещо".
                Няма по-добра и уравновесена порода от тая.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210114_092943.jpg
Прегледи:427
Размер:414.6 КБ
ID:6695104


                Ключа до него е 32 ...
                За сега е около 60 кг и е на 1,2 години. .. абе малък е още ...
                Прикачени файлове
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това нюфаундленд ли се води?

                • icerunner
                  icerunner коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това кокалче за играчка ли е?

                • CarTest™
                  CarTest™ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да!
                  Нюфаундленд
                  "Кокалче" ... не е, ама беше първото което ми попадна под ръка, за да има нещо за сравнение.

              • #40
                Не че в тема с 3 страници "моето куче е най-доброто" има какво да се добави, но нали си говорим... Според мен породата е един много малък фактор. Което не означава, да не си вземеш куче, точно от породата, която искаш. Просто означава да разбираш ясно, че го взимаш защото те кефи, а не защото разчиташ на характеристиките от каталога. Кучетата са различни и като при хората всичко има значение, но характера има доста по-голямо значение за взаимоотношенията от цвета на кожата, например.

                В тази връзка - спомена че харесваш добермани, но се притесняваш - гледал съм 2 броя, потвърждаващи горното - всичко е въпрос на характер - моите бяха изключително добри, без да са полагани изключителни грижи за възпитанието. Нямаш повод за притеснение, ако си вземеш доберман за домашен любимец с малко дете.

                Сега имам мъжко каракачанско куче, некастриран - на етикета пишеше, че имат изключително развито териториално чувство... Моя, ако чуждо куче прескочи оградата го кани на обяд да си хапнат заедно... та и с лисицата са другари...А туристите са му приятели, независимо от коя страна на оградата са. Всичко това да не се тълкува като парадиране от моя страна с лигавия характер на хубавото куче а само като пример за достоверността на "техническите характеристики".

                Не на последно място - не съм войнстващ еколог и не намирам нищо лошо в купуването на хубаво расово куче, но също така съм убеден, че в приютите е пълно с наистина хубави кучета, които при това, дори да са много млади все пак вече им се вижда характера и неприятни изненади са по-малко вероятни. Взимайки бебе от котило, каквито и фокуси да му правиш за да му познаеш характера, всичките са като почукването на дините на пазара - колкото да се правиш, че разбираш нещо Т.е. обективно погледнато, ако си загърбиш предрасъдъците, от приютите имаш по-голям избор.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • коко келеша
                  коко келеша коментира
                  Редактиране на коментар
                  Едно време, от Шкода форума организираха почти ежеседмични разходки на питомците от един софийски кучкарник. Накрая беше малко като с вземането на деца от някой дом за уикенда - скимтене, лай, тръшкане. И "две кафеви очи" питащи - "Нали пак ще дойдеш?"

              • #41
                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                ... Взимайки бебе от котило, каквито и фокуси да му правиш за да му познаеш характера, всичките са като почукването на дините на пазара - колкото да се правиш, че разбираш нещо Т.е. обективно погледнато, ако си загърбиш предрасъдъците, от приютите имаш по-голям избор.
                Взимайки бебе имаш всички шансове, при правилни действия, да го възпиташ правилно и да му създадеш необходимите навици. Взимайки куче от приют евентуално ще трябва първо да се пребориш с вече създадени такива, които не е задължително да ти допаднат.
                Това не е работа за всеки и особено за хора, които за първи път ще вземат куче в дома си.

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не бих казал, че е чак толкова трудно. Кучетата от нашата порода са напълно в състояние буквално да унищожат мебелите в една къща, когато са оставени сами. Въпреки това, за 8.5 години имам само 2 прегризани кабела - един телефонен и един за тонколона. Няма пострадали мебели, обувки и др. вещи. Няма отчаян вой на оставено само куче и т.н. От малък сме го привикнали, че от време на време изчезваме и ни няма някой и друг час. Когато беше съвсем малък му оставях до леглото моя тениска. При излизане и прибиране - никакви драматични раздели и посрещания. Минавам покрай него все едно го няма. При опит да гризе нещо неподходящо - корекция и връчване на нещо подходящо за целта - играчка, специална пръчка за гризане ... и т.н.

                • icerunner
                  icerunner коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз също сега имам куче (не точно куче, нещо подобно - джак ръсел , който при все че е идиот не прави никакви бели вкъщи. Но съм имал и от другите... Доберманите бяха брат и сестра от едно котило, заедно расли и възпитавани. И правеха къщата с краката нагоре - стигнахме да заложим камери да видим какво се случва в наше отсъствие - познай, щом заключа вратата мъжкаря се свива на кравай в един ъгъл и не мръдва, а женската на секундата започва с книгите от библиотеката и всичко което стигне....
                  Знам, че с повече старание (или достатъчно знания, които не съм имал, и сега пак ги нямам) и това може да се превъзпита. Но това за което говоря, е че си имат характери, които зависят И от породата, но далеч не само от нея. Даже не и главно от нея, а е само един фактор. Много често хората, особено, които не са имали достатъчно опит с кучета имат мнение, че щом е Немска овчарка, значи е умно, щом е Голдън ретривър, значи е добро, шом в доберман, значи е зло.... но това е много погрешно очакване и е хубаво да се знае.

                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  За породата на нашия голдън (въобще не го знам колко е чистокръвен, по-скоро не е) четох много чак след като ми го натресоха децата. Пише че не хапе и аз се изсмях на това твърдение - куче, дето не хапе... хайде няма нужда. Обаче за шест години и отгоре нашият глупак не ухапа никого, а на това не съм го учил, нямам и идея как се учи. За хора е разбираемо, то освен брат ми и децата, други не са го дразнили дори и на игра. Но за мен е абсолютно неразбираемо да му се пускат отгоре кучета, да го хапят, пък той само да ги лае до муцуните, да ги "боксира" между лапите си или да търкаля като топка дребосъците. Без да захапе дори и тия, дето са му на размер или по-дребни.

              • #42
                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                Добре бе а тия пусти Чихумихухуйхуа поне стават ли за гледане.Че като гледам как ги избирам все погрешни се оказват.
                Доберман мойте не искат, а се оказа, че и няма от къде да се вземе читаво куче.
                Пинчера си е нинджа то ясно.
                Френският булдог хърка и има заводски дефекти.
                Йоркширските аз не ги харесвам.
                Предпочитам кучета с къса козина.
                Не заради самата козина, а просто чисто визуални предразсъдъци.
                Та да видим тия миньони чихуахуа или някой от другите миньони стават ли.
                Имат ли по сериозни проблеми дето да им внимавам.
                За детето също имам притеснения тъй като е с атопична кожа и нямам идея как може да и се отрази досега с една такава животинка в къщата.
                Имахме вълнисти папагали и нямаше ядове ама знам ли.
                Та дайте идеи.Хем добра обща тема се оформи.
                Само някой модератор може да смени заглавието на "избор на първо малко куче примерно" да свърши работа и за друг.
                Ами стават за гледане. От 8 г имам чихуа. Страшно умно и любвеобвилно куче. Това, че се чупели като скачат са абсолютни глупусти. Моя скача като коза и няма нищо счупено.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • slatanic
                  slatanic коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сподели повече информация моля.

              • #43
                Аз досега съм имал френски булдог и мопс.
                Френският булдог е трудно за гледане куче и е по-скоро среден размер.
                Мопсът е прекрасен, особено ако е женски.
                Макар и с доста по-големи размери от пинчера, пак е по-скоро малко куче, може да се носи на ръце, много е послушен.
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #44
                  Колегата Камено Карп сподели доста полезна информация за Чихуахуа-то и за сега това ще бъде.Ако има и други собственици на "марката" моля да се включват със всякаква информация за породата,правилен начин на отглеждане,развъдници,детски болести,вещи свързани с отглеждането на малкото куче,правилна храна и т.н.
                  Щерката иска кучето да е женско.Сега дали е добре или не е не знам.3 жени вече може и много да ми дойдат вкъщи,ама каквото такова.
                  Аз лично искам като взема чихуа като порасне да е чихуа.
                  Това как ще го постигна не знам.Щото като са малки....са малки....ама после....
                  Късокосместо ще да е.Поне това е добре.
                  Толкова ми е ясно за момента.
                  Давайте натам да видим какво не ми е ясно.
                  Благодаря.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Приятел има такова. Готини са. За мен проблема е в падащите косми. Когато и да съм го взел в мен целия съм с косми, много косми.

                    П. П. И тяхното е късокосместо.

                • #45
                  Това да му е кусура.Като знам,че заради вълнистите папагали си купих 2кв прахосмукачка това малко куче колко пък повече да му пада козината от на ония гадове перошината.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X