Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първо малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Чавдар (V93) коментира
    Днес, 12:03
    Ивермектин профилактично срещу сърдечен червей. Силно смъртоносно и вече доста разпространено заболяване. Засега не използвам друго външно обезпаразитяващо предвид сезона.
    Това е най-ценната препоръка в темата. Лечението е рисково за животното и много скъпо, за разлика от профилактика. Пълно е с изхвърлени кучета...болни. Нашият сладур така го намерихме...трета степен. За щастие оцеля
    За останалото...ако ви притеснява косми, пакости или възпитание...по добре интерактивна играчка
    Ние разрешихме въпроса с чистотата(две учета и три котета) с един робот за почисване...не можеш да намериш косъм

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
      ... Лечението е рисково за животното и много скъпо, за разлика от профилактика. ...
      Ние разрешихме въпроса с чистотата(две учета и три котета) с един робот за почисване...не можеш да намериш косъм
      Профилактиката беше евтина - 20 лв за шише, което стига за много време, защото по лекарско предписание се дава под 1 мл /месечно (според килограмите на кучето) . Обаче това беше преди КОВИД и теорията, че ивермектинът може да се използва и за хора ...

      А това с роботите за чистене по-скоро май зависи от косъма на кучето. Късите твърди косми на кане корсо се набиват в килими и мебели и виждам зор да ги изчегъртам с четката на яка прахосмукачка ...

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Не знам как е с инвермектина, но за празимек Д категорично е лоша идея да се започне по някое време през живота на кучето. Предупредиха ме няколко пъти когато моят ветеринар отсъстваше и купувах от други места. Само ако е започнал с него от съвсем бебе на месеци и е сигурно че не го е налазил червея.

      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Има протокол за профилактика и лечение на дирофилария. Инвермектина убива само микрофилариите...Лечението при възрастният червей е имитицид, което съдържа арсен. Лошото е че много ветеринари отказват да прилагат профилактиката и протокола...защо...мога само да подозирам...

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        @artefekt: в какво ги подозирате?

    • #18
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Колко е дозата за кг телесно тегло ?
      На нашето йорки никога не съм му давал, все пак ще се консултирам с ветеринаря следващия път.
      До колкото съм чел, този сърдечен червей се предава само след ухапване от заразен комар?.
      Дозата е малка. За куче 43 кг е около 0,4 мл. Даваме го с малка спринцовка директно в устата. За йорки не мога да си представя колко малка трябва да е. То повече ще остане по спринцовката.

      Задължително консултация с ветеринар. Преди да се започне профилактика с ивермектин задължително трябва да се направи тест да не би вече да е заразено кучето.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Точно заради малкото количество, дозата се разрежда в разтвор...да е сигурно, че цялото количество е дадено. Приготвят ни го в клиниката, по килограмите на кучетата.

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Да , ще се консултирам с ветеринар и тогава ще реша как да действам .Приятел ми препоръча Нексгард комбинирания като профилактика срещу тении , кърлежи , бълхи и дирофилария .

      • Skorpion_BG
        Skorpion_BG коментира
        Редактиране на коментар
        Използвам Нексгард Спектра от 3 години за кучок 55 килограма. Един път на месец и половина-два. Досега нито един кърлеж/бълха не се е задържал върху него. Котката от същото място може да донесе 3-4 кърлежа. Сигурен съм, че помага и за дирофилария, а също така и за вътрешни паразити.

    • #19
      Прикачам снимка на описанието за породата пинчер Книгата е от '93 автор Андрей Мицулов.
      Мисля че породи от типа на мителшнауцер,уестхайленд териер,дакел,скочтериер биха били по-подходящи ,но това си е лично мое мнение.Ааа и още нещо като бях дете съседите имаха пинчери ,винаги издебваха кога да ме гризнат лекичко за крака и общо взето досега са ме хапали 2породи немска овчарка и пинчер.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Това е сръста на доберман. На пинчерите не се копират уши и опашка.

      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        Тя темата е за мини пинчер а не за пинчер

    • #20
      Пускам нова бомба с изглед мненията до тук,а именно мнение за ФРЕНСКИ БУЛДОГ!Пак нали при същите условия.Важното е детето да е щастливо,че как е тръгнало накрая наистина ще ме накарат да им купя чихуахуа.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #21
        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
        Пускам нова бомба с изглед мненията до тук,а именно мнение за ФРЕНСКИ БУЛДОГ!Пак нали при същите условия.Важното е детето да е щастливо,че как е тръгнало накрая наистина ще ме накарат да им купя чихуахуа.
        Шефа ми има такова. Съвета му беше, когато бях решил да си взимам куче, да не е такова. Породата била изкуствено създадена (доста има такива все пак) и това носело негативи. По-често боледували и имали проблеми с храненето заради типичната форма на устата. Често се получавали инфекции заради бръчките, предполагам се събират мизерии и влага в цепнатините.

        П. П. Ще се повторя, но разгледай йоркитата.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Лакоми са като Шиши. А пък как хъркат...

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Да, хъркали и имали ядове с дишането пак заради сбръчканата муцуна.

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Всички кучета с къси муцуни хъркат като спят. Моят бичи по-яко и от мене. А френчитата си хъркат почти постоянно

      • #22
        Добре бе а тия пусти Чихумихухуйхуа поне стават ли за гледане.Че като гледам как ги избирам все погрешни се оказват.
        Доберман мойте не искат, а се оказа, че и няма от къде да се вземе читаво куче.
        Пинчера си е нинджа то ясно.
        Френският булдог хърка и има заводски дефекти.
        Йоркширските аз не ги харесвам.
        Предпочитам кучета с къса козина.
        Не заради самата козина, а просто чисто визуални предразсъдъци.
        Та да видим тия миньони чихуахуа или някой от другите миньони стават ли.
        Имат ли по сериозни проблеми дето да им внимавам.
        За детето също имам притеснения тъй като е с атопична кожа и нямам идея как може да и се отрази досега с една такава животинка в къщата.
        Имахме вълнисти папагали и нямаше ядове ама знам ли.
        Та дайте идеи.Хем добра обща тема се оформи.
        Само някой модератор може да смени заглавието на "избор на първо малко куче примерно" да свърши работа и за друг.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #23
          За деца според мен най добре ретривър.
          кеф ти голдън, кеф ти кокер.
          Освен че са безкрайно лакоми
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            И как се съчетава голдън ретривър и малко куче в едно изречение? За космаците не говорим

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Малко куче и деца също се съчетава трудно.
            По много причини

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Малко куче и деца не е трудно. Може да е йорки, може да е дакел, болонез, ши-цу.

        • #24
          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          ...
          Имат ли по сериозни проблеми дето да им внимавам.
          ...
          Едва ли има порода, която да е без опасност от някакви сериозни проблеми. Кучетата са като хората - имат си куп болести. Много зависи какъв ти е късметът. И няма значение породисто или не. Даже често пъти чистокръвните кучета имат повече проблеми, отколкото някоя махленска превъзходна, която е резултат от естествения подбор.

          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Не често, ми направо винаги е така. Близкородствено размножаване води до болести. Е, и до чиста порода )

        • #25
          Преди да се спра на йорки, бяхме решили да е мопс.
          Те малко към френския булдог бият, но виж и тях.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Ако френският булдог хърка, мопса грухти и пърди в допълнение.

        • #26
          Ако харесвате френските булдоци, вижте и бостън териера. По-малък е и много подходящ за деца.
          Hyundai Galloper 3.0 V6

          0885 44 60 16

          Коментар


          • #27
            Джак Ръсел . Около нас е пълно с такива. Луди за връзване, но ти си в къща и комшиите ти едва ли ще изявят желание да те стрелят. Поне не са толкова злобни като мини пинчерите

            П.П. Лично аз съм пристрАстен към шнауцерите, като мител шнауцера ми е фаворит за семейно отглеждане.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • mikivt
              mikivt коментира
              Редактиране на коментар
              За ризен и мител незнам, ама за цверг ми позволи хич да не се съглася с теб. Имам преки наблюдения на 4 броя.

            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Към mikivt: За нуждата от движение или козината не сте съгласен!

            • mikivt
              mikivt коментира
              Редактиране на коментар
              И за двете. Козината иска грижи, стригане, къпане, но съвсем умерени. И нито мирише лошо, нито я сменят - демек, не се скубе и с космите в къщи е съвсем не драма. Движението също е умерено. Верно, игриви са, но не чак като джакръселите и не им трябва много място.

          • #28
            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Джак Ръсел . Около нас е пълно с такива. Луди за връзване, но ти си в къща и комшиите ти едва ли ще изявят желание да те стрелят. ....
            Мноооооооооооооооооооооого шумно куче. Комшиите имат такова ...

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #29
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201223_125515.jpg
Прегледи:257
Размер:397.7 КБ
ID:6694808
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Деца, а

              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Ние имахме кокер, добре се справят с деца ако от малки са с тях. Ама космите..... много и дълги.

            • #30
              Не знам какви коментари ще предизвика следващото ми изказване, но аз смятам, че за първо кученце може да се посети някой приют за кучета, и да се отърве от мъките му там, някой подходящ по цвят и размер, безпороден малчуган.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Коко е прав.
                А порода - какво ѝ е на кремиковски кръстосвач?

              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                А "казанман", "цигански подкаручник", "домашна превъзходна"?
                Ако и с породата на домашния любимец трябва да се парадира не говори добре за възпитанието на децата.

              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                От приют за първо няма как да стане, те си имат драми проблеми както емоционални травми, така и физически. Иска много отдаденост , уравновесеност и търпение. За хора без опит в отглеждането на животинче е трудно а и шанса да бъде захвърлено кучето отново е голям, щото видиш ли пари не си давал за него и там(на улицата) ще му е по-добре.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X