Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първо малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на първо малко куче

    Идеята на тази тема е да събера възможно най-много информация преди закупуване на куче от породата мини пинчер.
    Кучето ще е за подарък за 9 годишната ми дъщеря.Както се подразбира тя получава куче,а аз ангажиментите свързани с него.
    За сега сме се спрели на тази порода(или по скоро аз съм се спрял) поради няколко причини.
    Кучето ще се гледа в къща с двор.Но идеята е разбира се да живее вътре с произхождащите от това последици за къщата.
    По принцип жена ми и детето искат куче от размерите на померан,чухуахуа и т.н. супер мини кучета,но такова чудо дето като скочи от дивана и си троши краката не искам.
    Та затова и за сега поради влечението ми към "големия брат" на мини пинчера ,а именно добермана се спрях на тази порода,защото те пък не искат доберман.
    Но да се върнем на това какво трябва да му се гледа при избора на малко кученце.
    Ще се радвам някой ако препоръча сигурен развъдник за да получим истинско куче,а не мелез от няколко неясни породи със неясно бъдеще относно наследствени болести.
    Нямам идея каква е реалната цена на куче от тази порода с родословие и документи.Тук също приемам жокери.
    Също така всякаква информация относно това какво трябва да знам относно отглежането на такова куче би ми била от полза.
    Най-важното което трябва да кажа е че вкъщи не сме имали никога куче и това ще е нещо ново за нас.
    Затова и искам да бъда максимално подготвен преди да пристъпя към същинската част в закупуването и отглежането на животинката.
    За да преценя дали животното ще бъде щастливо с нас и ние с него.Или взаимно ще си вгорчаваме животите което не е редно и не бива да се случва с което и да е животинче.
    Та помагайте ако има знаещи по темата.
    Благодаря предварително.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    Това за скачането и чупенето на краката , прекършване на гръбнака.. и т.н. глупости дето се говорят за малките породи ми се струват малко ЕЖК...

    Аз имам йорки, вече е на 12 години, а диво и игриво като на 2. Аз бих ти препоръчал йорки най-вече заради по благият характер (и по-тих), както и ,че козината не пада и не се скубе.
    Също хората и децата най-вече не развиват алергии към тяхната козина. Тя повече прилича на човешка коса.

    Коментар


    • Венци- малкия
      Венци- малкия коментира
      Редактиране на коментар
      Но тази козина не пада.

    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      Не пада не пада колко да не пада

      То и на хората уж не пада ама ела виж каналите

    • crazyjob83
      crazyjob83 коментира
      Редактиране на коментар
      Аз също бих посъветвал за йорки въпреки, че не ги харесвам чак толкова. Комшиите ни имат и се гледа в къщи и като малко дете, косъма му е на 98 или 99% беше като човешкия, не се скубе, не сменя козина и единственото куче, което не причинява алергии. За разлика баба ми отглеждаше пинчер и навсякъде беше с малки кучешки косъмчета, направо ужас- въпреки, че от дребните породи харесвам единствено тях. Аз харесвам само едри и отглеждам немска овчарка, но за в къщи абсурд.

  • #3
    И аз бях пред твоя избор преди 10 месеца . В последния момент се спрях на йоркширски териер , не съжалявам за избора си ! Не се скубе въобще , вкъщи не може да се намери и 1 косъм .
    Само за сравнение , когато на приятели взема кученцето им , било пинчер , чихуа хуа или нещо друго , целия съм в косми .
    Както каза Венци , много са любвеобилни , тихи и кротки . Играят си много , но няма диващина и агресия /

    А как се привързахме към животинчето , който има любимец ще ме разбере...
    Последно редактирано от cnc82; 10-01-21, 22:00.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #4
      ако успееш да я придумаш и да замените кучето с котка, ще си много по-малко ангажиран
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
        ...
        Кучето ще е за подарък за 9 годишната ми дъщеря. ...

        вкъщи не сме имали никога куче и това ще е нещо ново за нас. ...

        Надявам се сте наясно, че кучето (без значение голямо или малко) не е плюшена играчка, която човек може да метне в някой килер, когато подаръкът омръзне.
        То си върви и с определени и дългосрочни (малките породи живеят над 10 години) ангажименти и неудобства ...

        За мини пинчерите мога да кажа само това, че са прекалено смели и твърде често си ритат здравната книжка, налитайки непредизвикано с бесен лай на кучета, които могат да ги убият само с едно захапване.
        Доста ми е писнало от такива дребни и вредни, които се опитват зорлем да се метнат в устата на 40-50 килограмово куче.

        Йоркитата определено повече ми допадат като характер. Вероятно обаче дългата им козина иска повече грижи.






        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • crazyjob83
          crazyjob83 коментира
          Редактиране на коментар
          Потвърждавам това. Пинчера скачаше и увисваше на врата на немската овчарката и добре, че не му обръщаше много внимание, но е имало длучаи и да се ядоса овчарката и тогава късмет, че бях там.

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          E той и моят на на такива ситнежи по принцип не им обръща внимание, обаче някои от тях са изключително настоятелни в агресията си и при всяка среща се опитват зорлем да му скочат в устата. Особено когато има смотани собственици, които смятат че дребно куче няма нужда от възпитание и може да се пуска свободно или да се води на освободен разтегателен повод.
          А всяко търпение си има граница ...

      • #6
        От към ангажименти с нашето йорки не мога да се оплача . Къпане веднъж на 2 седмици и на месец - два подстригване .Веднъж месечно водене на ветеринар за даване на препарата за вътрешно обезпаразитяване ( мъчих се аз няколко пъти и мнозинството са неуспешни опити ) .
        През зимата въобще не го изкарваме ( в апартамент сме ) , ходи си на нужда на определено място на което поставяме кучешки пелени , всеки ден ги сменяме и проблеми с ангажимента за всекидневно изкарване нямаме ( миризма в жилището няма ) .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #7
          Боже, какво му правите на това йорки..
          Нашето го къпем на 2-3 седмици, сресване след това и толкова. Антипаразитни хапчета на 3 месеца и това е.

          Ходенето навън е точно 300 до 400м разходка. Повече от 5 мин мрази да ходи навън.

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Ивермектина с каква цел го даваш ?
            И с какво замени пипетите Адвантикс за външно обезпаразитяване ?
            До сега само този препарат ползвам и не съм имал проблеми с него.

          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Ивермектин профилактично срещу сърдечен червей. Силно смъртоносно и вече доста разпространено заболяване. Засега не използвам друго външно обезпаразитяващо предвид сезона.

          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            Чавдар, проблема с пърхота по нашето куче почти го решихме след две години упорито заливане с лъжица масло (уж от сьомга, това https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/g...-1-lityr-32943) гранулите преди всяко хранене.

            пп За червея от малък пие всеки месец Prazimec D.
            Последно редактирано от сто; 11-01-21, 11:26.

        • #8

          Къде ще го търсиш тоя доберман, нямам идея. Такова чудо не съм виждал от поне 20 години в БГ. Вероятно има някъде, но с днешна дата са нечувано редки, което няма как да не се е отразило на селекцията. Бяха модерни за кратко през 90-те покрай разни филми и бързо им мина модата.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #9
            Може ли лик към някакво описание на породата или на това, което търсите. Като снимки на типични представители, ръст тегло, характер.

            За сведение вече 13 години Бети е част от нашето семейство. Мнозина от форума я знаят. Винаги е неотлъчно с нас.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #10
              За това пита. Малко кученце.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                От към ангажименти с нашето йорки не мога да се оплача . Къпане веднъж на 2 седмици и на месец - два подстригване .Веднъж месечно водене на ветеринар за даване на препарата за вътрешно обезпаразитяване ( мъчих се аз няколко пъти и мнозинството са неуспешни опити ) .
                През зимата въобще не го изкарваме ( в апартамент сме ) , ходи си на нужда на определено място на което поставяме кучешки пелени , всеки ден ги сменяме и проблеми с ангажимента за всекидневно изкарване нямаме ( миризма в жилището няма ) .
                Веднъж в месеца е малко честичко за обезпаразитяване. Иначе за хапченцата има една хитра (китайска естествено) спринцовка. Накрая е със силиконова щипчица ,която служи за закрепване на хапчето и струята вода го избутва директно в гърлото.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ето цитат от сайта на нашия ветеринар :

                  "Третиране веднъж на три месеца е според мен неразумно дълъг и с нищо необоснован срок за противопаразитно третиране. На паразитите е необходимо много по-малко време за да се развият от яйце до възрастен паразит, снасящ яйца и опасен за животни и хора. Така например най-малкият срок, за който кучешката тения се развива от яйце до възрастен индивид е 35 дни /3/, а Echinococcus multilocularis, считан от някои за най -смъртоносния за човека паразит съзрява за 28- 35 дни./5/. Тениятя Dipilidium caninum достига полова зрелост за един, един и половина месеца /1,2/. Кратко е и времето за съзряване на глистите. То е около три седмици за анкилостомите, 3 - 4 седмици за токсокарите и около два месеца за токсаскарите. /1,2/."

              • #12
                Аз пинчер нямам но все пак да споделя малко впечатления.
                Имам едно приятелско семейство които имат пинчер и като отидат на почивка ,в Бг и т.н в общия случаи по дълго ги няма в къщи аз го гледам.
                Та опита ми с това куче –бруто да речем 4 месеца за 7-8 години.
                Тва куче обича само 1 персона от семейството –в моя случаи госпожата.Всички други
                са толерирани да го нарека, ако че го гледам -няма радост кат ме види , та даже и на мъжа, и на детето дет са му стопани – никово внимние и радост .
                На доста други хора само като рекат да го галят и ръмжи и показва зъби.
                Та имаи го в предвид че да не се случи кучето да не се сприятели с щерка ти и тогава си е трагедия.

                Коментар


                • #13
                  Почти при същите изисквания и ние се сдобихме с любимец . Кученцето е нормален пинчер , не е мини но ни е все едно . Не държахме на чистокръвност . Първоначалната идея естествено е на децата , но грижите са за родителите . Нашето привикна лесно на хигиенни навици , но не се справяме с послушанието . Всеизвесно е , че проявяват повече характер - разбирай злобнички са. Първата годинка беше сравнително прилично като поведение , и след това пощуря . Отлично поведение към всички в нас , дори и към гости . Навън ли е обаче напада всичко що се движи - насекоми , птички , кучета , хора ,коли , каквото забележи . Дотолкова е проблемен , че вече не може да го разходим нормално . Където излезем с него , ставаме център на внимание .Последната ни почивка се наложи да я съкратим . Помисли наистина за друга порода , йоркито наистина е много по спокойно и за предпочитане .

                  Коментар


                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нашата е "мини" и е на почти 13 години. От малка ходи до тоалетна само на вън за предпочитате на тревичка /случвало се е да свърши работата си и на изкуствена такава постлана на тротоара пред заведение. Имали сме проблеми, че издрасква врата на хотелската стая, докато ни няма. Но с повече внимание я научихме. Малка умница. Не може да говори, но си подсказва какво иска. Ако се върти до вратата иска да ходи до тоалетна, ако джавка при вида на вода или храна-значи иска /проси си/ от съответното нещо. Най-вече за вода. Затова носим винаги сгъваема съдина за вода.
                    От едногодишна я разхождаме без повод. Само по тротоарите. Като стигне до пресечка знае, че трябва да я вземем, за да пресече безопасно.

                  • Пламен Атанасов
                    Пламен Атанасов коментира
                    Редактиране на коментар
                    Без частта с разходката , нашето е същото . Наистина са много умни .

                • #14
                  Една бивша приятелка имаше мини пинчер... честно казано не бих си причинил това. Кучето се глуда по всички закони ходило е и на училище, но никой не е успял да му налее акъл. Изключително нагло но за сметка на това упорито и агресивно същество. Налита да хапе всичко дето мърда освен нея баща и и майка й, но това не значи че не ги хапе и тях до кръв като не е на кеф, а е един плъх кило и седемстотин мерен на кантар пред мен. На външен вид е сладур но като нищо може да ти вгорчи живота с агресията си...
                  0-

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Балдъзата има такова и се сетих като каза, че е ходило на училище. Какво ли не го правеха, къде ли не го водиха. Агресивно е и прави страшно много бели, като излизат от вкъщи го заключват в клетка, че инъче е страшно като се приберат.

                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    пинчер- нинджа! Дребни и вредни!

                • #15
                  Гледах едно описание на породата, където за възможността да бъде взето като първо куче от начинаещ кучегледач, му присъждаха една точка от пет възможни

                  П.П. Лично аз съм любител на шнауцерите
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X