Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно ветрогенераторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно ветрогенераторите

    Мисля,че можем да допренесем за неосъществяването на тези проекти!

    Коментар


    • От: Относно ветрогенераторите

      Ха сега кажете, против ветрогенераторите ли сте, или против шистовия газ, или против цивилизацията като такава, щото ако не искате газ, трябва да сте навити на заместител (ветрогенератори и слънчеви центали), пък явно не сте... нека тия в козлодуй да му мислят, нали?
      Хора, разберете, не може всичкото лошо на саседа, пък ние тука хем с кабелна и интернет, хем без генератори и шистов газ.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: Относно ветрогенераторите

        upi, не е толкова еднозначно. Някои неща са много по-гадни от други, за единица енергия. В частност, слънчевата и ядрената енергия, както и газът в кухи находища, при сегашните технологии, са много, много по-приемливи от ветрогенератори по миграционните пътища, електричество от въглища и шистовия газ. Водната енергия, според мястото и реализацията, може да е или едното, или другото.

        Големият нАпън за ветрогенераторите е изцяло изкуствен - яко се раздават субсидии на "свои хора". А субсидиите винаги са били проблем в обществените взаимоотношения.

        Коментар


        • От: Относно ветрогенераторите

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          upi, не е толкова еднозначно. Някои неща са много по-гадни от други, за единица енергия. В частност, слънчевата и ядрената енергия, както и газът в кухи находища, при сегашните технологии, са много, много по-приемливи от ветрогенератори по миграционните пътища, електричество от въглища и шистовия газ...
          Дaa - тук никога няма да сме на едно мнение . По-голяма гад от ядрената енергия няма да се пръкне, щото щетите от само 2 гръмнали централи са огромни и остават трайни последствия за стотици (хиляди) години, пък ако недай боже стане тъй, че да гръмнат едновременно още няколко, тогава "дупе да ни е яко". Ветрогенераторите от своя страна не създават никакви реални екологични проблеми. Да, може би някое локално шумолене , ама дайте да не си говорим, че спират птичкопотока. Пък и колко по-приятно им е на птичковците дето летят над Фукошима? Слава богу, че риболюбивите организации и планктонофилите не са гракнали срещу ВЕЦ-овете, че тогава изведнъж ще се окажат по-черни от всичко останало .
          Нещата са прости - приливи и отливи, слънце, вятър и вода (има и още, ама засега тези са най-разработени). Другото е вредно и на доизживяване. Технологично с атомните централи сме още много малки - все едно синът ми да дресира тигър. Има понтенциал , ама шансът да бъде изяден е 100 %, както не веднъж се е случвало(не със сина ми ).
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • От: Относно ветрогенераторите

            Добре де. Всеки го е страх от различни неща, според както е индоктриниран. Аз например нямам проблеми нито с Фукушима, нито с Чернобил - пораженията от нормална каменовъглена мина, без никаква авария, са значително по-големи и със сигурност по-трайни от коя да е гръмнала атомна централа. Единствената разлика е, че с тези неща сме СВИКНАЛИ.

            Приливите са много далеч от каквато и да е използваемост, вятърът е хубаво нещо, но технологиите са много сурови, стотици години не са мръднали и има още много да се желае. Въпреки това, аз не съм си изяснил принципно въпроса с тях - ловците, които се оплакват, че заради тях няма зайци със сигурност не са прави, а за птиците - въпросът е дискусионен. Но, ако минат още 1-2 птичи поколения, може да се окаже, че птиците са си решили проблема - новият вид дървета се заобикалят от по-далече, и толкова.

            Аз просто искам да няма субсидии. Много ли искам?

            Коментар


            • От: Относно ветрогенераторите

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Аз просто искам да няма субсидии. Много ли искам?
              Няма субсидии = няма ветрогенератори.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Относно ветрогенераторите

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Няма субсидии = няма ветрогенератори.
                Само на първо време. Субсидиите дават възможност на една незряла технология да направи поразии по пазара, а вероятно - и по околната среда.

                Коментар


                • От: Относно ветрогенераторите

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Няма субсидии = няма ветрогенератори.
                  Поне в следващите петдесет години...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Относно ветрогенераторите

                    Що да няма? Пак ще си има. Само че там където има наистина здрав смисъл от тях , а не вятърничави идеи в политиканстващи мозъци.

                    Аз не съм толкова краен да не искам да няма субсидии чак. Искам само да имам избор дали или не да ми включат във фактурата за тока онзи ред със зелената енергия :-)
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • От: Относно ветрогенераторите

                      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                      Аз не съм толкова краен да не искам да няма субсидии чак. Искам само да имам избор дали или не да ми включат във фактурата за тока онзи ред със зелената енергия :-)
                      Е, то така си е направо нямане на субсидии.

                      Коментар


                      • От: Относно ветрогенераторите

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Е, то така си е направо нямане на субсидии.
                        Така си е референдум дали да има - ще ме прощаваш.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • От: Относно ветрогенераторите

                          нцъ. Това си е свободен пазар. Всеки купува което иска. Референдумът е другояче - веднъж като се реши, е задължително за всички.

                          Коментар


                          • От: Относно ветрогенераторите

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            нцъ. Това си е свободен пазар. Всеки купува което иска. Референдумът е другояче - веднъж като се реши, е задължително за всички.
                            Що ли се опитвам да те надприказвам? :-) Дали с референдум или чрез свободен пазар все сме ги утрепали "вентилаторите" и именно заради това по-умни и далновидни от нас хора ни събират едни парички ... инвестирани в "бъдещето". И аз даже се сещам чие бъдеще.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • От: Относно ветрогенераторите

                              Шистовият газ може да промени геополитиката в световен мащаб. Добива се по-лесно от петрола. Изглежда, че всичко на пръв поглед, ще е прекрасно. Може би тези сметки си правят нашите политици. А може би искат да си взимат комисионната и да приключат на печалба, без оглед на последствията, което мен лично най-много ме тревожи. Последствията, ако тези проучвания започнат, ще се дупчи здраво. За конкурира сегашната цена на природния газ, ще трябва да се добива по-мащабно, т.е повече сондажи. Технологията изисква влагане на най-ценния ресурс на Земята - водата. И то в огромни количества. Както и много химикали. За всеки кладенец. Дългосрочно замърсяване. Метан във водопреносния слой. Звучи странно. Светът залита в някакви опити за опипване за създаване на идеи за енергийна ефективност, която се преплита както с чистата печалба, така и с нанасяне на трайни вреди на околната среда. Моето скромно желание е да се запази флората и фауната, която имаме в тези райони и ако трябва да се прибягва до тези нови ресурси - нека да е в краен случай.
                              Ловът започва другата седмица. И приключва след 6-7 месеца. Това, което може да започне няма да приключи скоро. А може да има трайни последствия.
                              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                              Коментар


                              • От: Относно ветрогенераторите

                                Много години трябват за да докажем вредните последици. Дотогава ще сме направили маса поразии.
                                Тия ветрогенератори са си една измишльотина която си е просто некадърно инженерно решение. Мое мнение. В момента се сещам поне две конструкции които могат да ползват енергията на вятъра и нямат въртящи и опасни части.
                                Самата концепция за ползване на "безплатна енергия" от вятъра издиша от всякъде. Като е безплатна какви са тия субсидии. Нещо си мисля че към сметките ми за ток има някакъв компонент наречен "зелена енергия".
                                И ми се струва че аз плащам "безплатната енергия". Абсолютно сигурен съм че в един момент тия стотинки ще започнат да се увеличават под различни предлози. И няма да има нито една причина за отпадането им.
                                Имаме:
                                - "високотехнологични", разбирай скъпи ветрогенератори
                                - път за достъп
                                - електропреносни съоръжения
                                - съоръжения за синхронизиране със електропреносната мрежа
                                - полагащата се глутница наречена "администрация и технически персонал" за управление на целия процес
                                - промяна на предназначението на земята
                                - намеса в екосистемата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X