Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно ветрогенераторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Относно ветрогенераторите

    Добре де, вие си седите на опровергано твърдение и продължавате да лаете въз основа на него. Дайте линк с данни, за вредите от ветрогенераторите. Освен твърдения основани на медийни твърдения, които пък от своя страна са основани на нечии твърдения, няма данни за вредата от ветрогенераторите. Данни за ползата от тях има много и конкретни в цифри и статистики и реални изражения.
    Това е малко като лафа за сестрата курва.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #77
      До: Относно ветрогенераторите

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Добре де, вие си седите на опровергано твърдение и продължавате да лаете въз основа на него. Дайте линк с данни, за вредите от ветрогенераторите. Освен твърдения основани на медийни твърдения, които пък от своя страна са основани на нечии твърдения, няма данни за вредата от ветрогенераторите. Данни за ползата от тях има много и конкретни в цифри и статистики и реални изражения.
      Това е малко като лафа за сестрата курва.
      Упи, професията и опита ми са такива, че не аз да ти давам линкове с чужди наблюдения, а някой да ти изпрати линк към моите . Не ме разбирай погрешно, не съм против ветрогенераторите или ВЕИ. Напротив, от това си вадя хляба. Против съм да се монтират на пътища на прелетни птици. Има и други подходящи места, както вече споменах в темата. Доказателствата също са налични, стига да ти се занимава да си ги набавиш. Орнитологичните организации които се занимават с наблюдение на прелета и местата за гнездене си водят статистика. Всеки случай, интервюта с недоволни птици няма да намериш, поне не на Български.

      Коментар


      • #78
        До: Относно ветрогенераторите

        Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
        Упи, професията и опита ми са такива, че не аз да ти давам линкове с чужди наблюдения, а някой да ти изпрати линк към моите . Не ме разбирай погрешно, не съм против ветрогенераторите или ВЕИ. Напротив, от това си вадя хляба. Против съм да се монтират на пътища на прелетни птици. Има и други подходящи места, както вече споменах в темата. Доказателствата също са налични, стига да ти се занимава да си ги набавиш. Орнитологичните организации които се занимават с наблюдение на прелета и местата за гнездене си водят статистика. Всеки случай, интервюта с недоволни птици няма да намериш, поне не на Български.
        Добре де, много ми е интересна статистика за нанесените щети на птичия свят от ветрогенераторни паркове на пътя на прелетните птици спрямо вредното влияние за птичия свят от един ТЕЦ произвеждащ същото количество енергия например.
        Наистина, ако имаш реална статистика за вредата от ветропарковете, дай линк или информация, иначе пак отиваме на мнението на някой специалист (в случая си ти).
        И ДА - съгласен съм, че може да се направи проучване къде е най-безболезнено и подходящо да се сложат - и ти не ме разбирай погрешно - не съм за безразборното разхвърляне на неподходящи места.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #79
          До: Относно ветрогенераторите

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Добре де, вие си седите на опровергано твърдение и продължавате да лаете въз основа на него. Дайте линк с данни, за вредите от ветрогенераторите. Освен твърдения основани на медийни твърдения, които пък от своя страна са основани на нечии твърдения, няма данни за вредата от ветрогенераторите. Данни за ползата от тях има много и конкретни в цифри и статистики и реални изражения.
          Това е малко като лафа за сестрата курва.

          Ето аз намерих нещо за вредите от ветрогенераторите:
          http://www.youtube.com/watch?v=1RcTjdY1aN4

          Коментар


          • #80
            До: Относно ветрогенераторите

            ето още няколко инцидента ...
            http://www.youtube.com/watch?v=KP2THuWK0BQ
            http://www.youtube.com/watch?v=U9st6txK4Jk
            http://www.youtube.com/watch?v=T565z...1&feature=fvwp
            http://www.youtube.com/watch?v=gc-XiO4ojzk
            И едно опасно дърво http://www.youtube.com/watch?v=9bC54wUDyEM
            Има още много...
            Не казвам, че няма пострадали птици от ветрогенератори, както и от стълбове, самолети, коли, клони на опасни дървета ... Стават гадости, но тук въпроса е до колко тези случаи са прецедент, системно унищожение и пречка за развитието и съответно водещи до изтребването на даден вид или просто инциденти, каквито има хиляди със стъкла на високи сгради, със самолети, въртолети, торнадо и т.н. Въпроса е в това дали щетите са масови и наистина вредят на популацията и миграцията на птиците или случаите са единични.
            Между другото, миналата година едно птиче се самоуби на прозореца в хола, което не е причина да отречем стъклата и прозорците, нали.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #81
              До: Относно ветрогенераторите

              Предлагам на колегата Упи да се разходи из гореупоменатите райони и да пита местните хора, които също внасят данъци в хазната, какво мислят те за ветрогенераторите. И преди да се изказва с толкова хъс, докато разпитва да се огледа и колко безраборно са нахвърляни/засети/ из тези земи. Нима линковете с молби до Министерсвото на околната среда и водите не са достатъчни на колегата Упи да разбере,че хората от района са забелязали липсата например на пъдпъдъка? Или може би перките не са в неговия двор и затова няма повод за притеснения? Или може би чете малко през редовете, или по-скоро прочита това,което му се иска? И какво би видял, колегата Упи, от снимковия материал, камари от убити птици или ще прави статистическо преброяване? А задал ли си е,колегата Упи,въпрос защо повечето от ветрогенераторите не работят? Или да правим като в съседните подтеми всеки си хвали джипката,т.е всеки си държи на мнението и го отстоява докрай, дори и да е грешно?
              Поздрави на всички колеги и пожелавам на всеки да се интересува от всякакви проблеми в тази наша малка страна България като със същия хъс се опитваме да запазим и малкото , което имаме.
              Последно редактирано от Тихомир; 05-02-10, 07:16. Причина: пр.гр.
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • #82
                До: Относно ветрогенераторите

                Ето и една карта на ветровия потенциал.
                Прикачени файлове
                LZ1DWW

                Коментар


                • #83
                  До: Относно ветрогенераторите

                  Бих искал да споделя още един факт, които не срещнах в темата до тук. Прелетните птици изминават хиляди километри при миграцията си. В края на всеки ден от прехода те са смъртно уморени и изтощени в стремежа си да не се откъснат от ятото. Това многократно отслабва вниманието, реакциите и възможностите им за маневри. Вечер с последни сили кацат за нощувка и попадат на гора от перки, разположени на неподходящото място. Проблема с ветрогенераторите е разполагането им на пътя на прелетните птици. Да си ги поставят на други места.

                  Много ще се радвам, ако перките наистина гонят дивеча и той мигрира на територии, където няма да го наричат дивеч и убиват за удоволствие.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Относно ветрогенераторите

                    Едно добро начинание, което се превръша в пореднара дивотия в България! Всичко е хаотично и без реални оценки за въздействието върху околната среда. Ще мине време, и ще се разбере,че ползата от ветро и фотоволтаичните паркове е почти никакава в сравнение с вредата, която се нанася на природата. Единствената печалба е за инвеститорите и производителите на съответното оборудване, докато за нас остава да плащаме все по-скъп ток. От подобни безобразия, породени от умишлената липса на съответно законодателство, инвеститорския апетит унищожи Златни пясъци и Слънчев бряг. На ред са следващите територии. Докога?

                    Коментар


                    • #85
                      До: Относно ветрогенераторите

                      Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                      Проблема с ветрогенераторите е разполагането им на пътя на прелетните птици. Да си ги поставят на други места.
                      Там е той фокусът. Птиците използват попътни ветрове и се стремят точно към териториите, подходящи и за ветропаркове. Защото там има ветрове.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Относно ветрогенераторите

                        Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                        Едно добро начинание, което се превръша в пореднара дивотия в България! Всичко е хаотично и без реални оценки за въздействието върху околната среда. Ще мине време, и ще се разбере,че ползата от ветро и фотоволтаичните паркове е почти никакава в сравнение с вредата, която се нанася на природата. Единствената печалба е за инвеститорите и производителите на съответното оборудване, докато за нас остава да плащаме все по-скъп ток. От подобни безобразия, породени от умишлената липса на съответно законодателство, инвеститорския апетит унищожи Златни пясъци и Слънчев бряг. На ред са следващите територии. Докога?
                        Специално от фотоволтаичните панели екологичните ползи са много повече от вредите. За 734 път в тази тема казвам да не ги слагате в една кошница двете технологии. Едната е екологична (фотоволтаичната), другата НЕ Е! И страшно много си вредим като не правим разлика между "възобновяем източник" и "екологичен източник". Някой плати големи пари да размъти картуните и да се смесят двете неща.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Относно ветрогенераторите

                          Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                          Ето и една карта на ветровия потенциал.
                          Митко, тая карта не е коректна. На нея просто са отбелязани билата на планините и част от зоната до Калиакра. Освен това, на непрофесионалист едва ли му говори нещо. На промишлените ветрогенератори не им трябва скорост, а плътност и постоянство на теченията, освен това, оптималният режим на масовите е при скорост около 4м/с. на вятъра, което според картата е почти цялата страна. Да, ама не! Обследването е бизнес и едва ли някой ще публикува подробна и достоверна карта, със скорост, плътност и постоянство на въздушните течения.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Относно ветрогенераторите

                            Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                            Митко, тая карта не е коректна. На нея просто са отбелязани билата на планините и част от зоната до Калиакра. ...
                            Възможно е. Не съм професионалист и не разбирам . Цялата страна е дадена под 4 m/s. Над 4 е много малка част от страната(различното от бялото). По мои наблюдения, по оцветените места наистина духа повече отколкото в останалата част от страната. С цифри не мога да говоря. А картата е правена от професионалисти и им е платено за тази работа.
                            LZ1DWW

                            Коментар


                            • #89
                              До: Относно ветрогенераторите

                              Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                              Възможно е. Не съм професионалист и не разбирам . Цялата страна е дадена под 4 m/s. Над 4 е много малка част от страната(различното от бялото). По мои наблюдения, по оцветените места наистина духа повече отколкото в останалата част от страната. С цифри не мога да говоря. А картата е правена от професионалисти и им е платено за тази работа.
                              То със сигурност на показаните места духа повече, защото това са била на планини, но това не е никаква гаранция, че е подходящо за генератори. Даже в много от случаите е точно обратното, защото вятърът е непостоянен (на пориви) а това съсипва перките за нула време.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Относно ветрогенераторите

                                Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                                То със сигурност на показаните места духа повече, защото това са била на планини, но това не е никаква гаранция, че е подходящо за генератори. Даже в много от случаите е точно обратното, защото вятърът е непостоянен (на пориви) а това съсипва перките за нула време.
                                Така е - да. И все пак, имайки предвид целите, с които е направена картата си мисля, че показва точно къде са подходящите места за садене на мелници. А и всички мелници, които съм виждал в БГ са точно в тези участъци.
                                Последно редактирано от Митко (smile); 04-02-10, 16:14.
                                LZ1DWW

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X