Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно ветрогенераторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Относно ветрогенераторите

    Да споделя и аз нещо.Доста хора от нашия град работят в Лукойл.Според тях ,там сега предстоят съкращения ,поради масово затваряне на странични инсталации,които не произвеждат горива.И ми казват че Руснаците са придобили земята около комбината и смятат да изградят 1100 ветрогенератора.Това е доста близо до Бургас,а и в района доста ловджии ходят на птичи лов.От другата страна е гора-с.Братово.
    Та мисълта ми е ,пътя на прелетните птици не минава ли над тоя район?
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #62
      До: Относно ветрогенераторите

      Точно така, това е миграционният път Via Pontica на много прелетни птици вклучително защитените от червената книга на България и обектите на лов естествено. Но като гледам на къде вървят нещата май скоро време този миграционен път ще си промени траекторията поради наличието на все повече създаваните ветрогенератори. От една страна е добре че се получава екологично чист ток, но от друга страна на екологията и на природата и се вижда "сметката".

      Коментар


      • #63
        До: Относно ветрогенераторите

        Проблема е в ограниченото мислене ... ако не се напълни земята с ветрогенератори и слънчеви колектори, ще пострадат не само птиците, а и всичко около нас. Птиците ще се научат много лесно и бързо какво е ветрогенератор - нещо повече, те вече са се научили, така че не им берете гайлето. Да не говорим, че безвъзвратно закасняваме с процента чиста енергия, която трябва да достигнем до 2012-та иначе ... яки глоби. И според мен ПОСЛЕДНИЯ проблем за екологията е това "дали ще има к'во да гръмна тая година или тия генератори ще ме оставят без дивеч на трапезата". Ако помислим глобално ...
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • #64
          До: Относно ветрогенераторите

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Проблема е в ограниченото мислене ... ако не се напълни земята с ветрогенератори и слънчеви колектори, ще пострадат не само птиците, а и всичко около нас. Птиците ще се научат много лесно и бързо какво е ветрогенератор - нещо повече, те вече са се научили, така че не им берете гайлето. Да не говорим, че безвъзвратно закасняваме с процента чиста енергия, която трябва да достигнем до 2012-та иначе ... яки глоби. И според мен ПОСЛЕДНИЯ проблем за екологията е това "дали ще има к'во да гръмна тая година или тия генератори ще ме оставят без дивеч на трапезата". Ако помислим глобално ...
          То за добро или за лошо, точно тук не са много местата, където става за ветрогенератори, че и за слънчеви такива. Но със слънчевите поне е по-лесно. Хем не вдигат шум, хем място - дал господ. Покриви колкото щеш. Проблема на тоя етап е в цената им. Иначе поне от пролет до есен, голяма част поне от енергията, потребявана за битови нужди, съвсем спокойно може да се осигури от такива източници, особено в районите с отделни еднофамилни къщи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            До: Относно ветрогенераторите

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            То за добро или за лошо, точно тук не са много местата, където става за ветрогенератори, че и за слънчеви такива. Но със слънчевите поне е по-лесно. Хем не вдигат шум, хем място - дал господ. Покриви колкото щеш. Проблема на тоя етап е в цената им. Иначе поне от пролет до есен, голяма част поне от енергията, потребявана за битови нужди, съвсем спокойно може да се осигури от такива източници, особено в районите с отделни еднофамилни къщи.
            За районите с отделни еднофамилни къщи, фермички и т.н. то може и с малки ветрогенераторчета, които и на пеперудите не пречат - тук става въпрос за големите перки и промишленото производство на енергия. За "замозадоволяването" съм ЗА с две ръце - колкото повече независими от НЕК и сие домакинства има, толкова по-добре ще е за всички. Това е решението на енергийната криза въобще, но от такива проекти се печели малко и еднократно, така че ... говорим за големите перки.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #66
              До: Относно ветрогенераторите

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              За районите с отделни еднофамилни къщи, фермички и т.н. то може и с малки ветрогенераторчета, които и на пеперудите не пречат - тук става въпрос за големите перки и промишленото производство на енергия. За "замозадоволяването" съм ЗА с две ръце - колкото повече независими от НЕК и сие домакинства има, толкова по-добре ще е за всички. Това е решението на енергийната криза въобще, но от такива проекти се печели малко и еднократно, така че ... говорим за големите перки.
              Е, проблема с ветрогенераторите е че трябва да са на място с вятър. Аз не бих си купил къща някъде, където е такъв ветрилник, че да мога да генерирам достатъчно голям процент от потребяваната от мен енергия от вятър. А виж слънчето грее нявсякъде. Къде повече, къде по-малко. Освен това звука от близкоразположен ветрогенератор хич не е от най-приятните, поне за мен.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                До: Относно ветрогенераторите

                И според мен ПОСЛЕДНИЯ проблем за екологията е това "дали ще има к'во да гръмна тая година или тия генератори ще ме оставят без дивеч на трапезата". Ако помислим глобално ...
                Говорим за лова и неговото бъдеще, а не да обсъждаме екологичните проблеми. Факт е, че пъдпъдъци нямаше, дано догодина има, но надали ще е в този район. Може и да сте прав, че птичето ще си намери нов път...Ловът не е само да стреляш по дивеч и да "правиш" трапеза. Ловът е емоция, преживяване, страст, нещо като да се окопаеш до ушите в кал и да искаш още
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • #68
                  До: Относно ветрогенераторите

                  Личното ми мнение за лова без да ангажирам никой е: убийство на практически беззащитни същества за удоволствие! Страданието и насилствената смърт не могат да бъдат извинение за жестокостта и задоволяване на най-долни човешки страсти. Убийството е оправдано единствено и само, ако е нужно за оцеляване, но повечето от ловците не са умряли от глад, а точно обратното - страдат от преяждане.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #69
                    До: Относно ветрогенераторите

                    Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                    Говорим за лова и неговото бъдеще, а не да обсъждаме екологичните проблеми. Факт е, че пъдпъдъци нямаше, дано догодина има, но надали ще е в този район. Може и да сте прав, че птичето ще си намери нов път...Ловът не е само да стреляш по дивеч и да "правиш" трапеза. Ловът е емоция, преживяване, страст, нещо като да се окопаеш до ушите в кал и да искаш още
                    Мисля, че производството на чиста енергия е по-важно от лова . Вярно, че истинските ловци се грижат за дивеча, правят хранилки и т.н. но има хора, които го правят и без да гърмят после. Относно адреналина и калта ... няма ли да е същото и ако вместо пушка вземеш един фотоснайпер?? - Пак се грижиш за дивеча, пак стреляш, дебнеш и т.н. само дето няма пострадали животни, а от изложбата, която можеш да направиш ще изкараш кинти за един тон мръвки
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #70
                      До: Относно ветрогенераторите

                      Колега D-MAX, тук не се коментира какво е лова и какви са ловджиите Има си други теми.http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3210
                      Колега UPI, добре би било да има повече отговорни ловци, добре би било да има по-отговорни политици, ако следите мисълта ми, тогава и светът ще е по-добър
                      П.П. Нека засеят Добруджата с ветрогенератори и ще се насладим на чиста енергия, а може,ако вярна еволюционна теория, след години да фотосинтезираме
                      П.П1 Хора със слаби и милостиви сърца нека не се занимават с оръжия
                      П.П.2 Факт е, че прелетът го няма, ще го търся другаде
                      Поздрави
                      Последно редактирано от Илия Христов; 10-12-09, 11:55. Причина: Моя грешка
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Относно ветрогенераторите

                        Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                        П.П.2 Факт е, че прелетът го няма, ще го търся другаде
                        Поздрави
                        Именно! Амин.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #72
                          До: Относно ветрогенераторите

                          Някои хора не искат да разберат, че проблема с ветрогенераторите и прелетните птици не е че патките се блъскат в перките, не е и че ще намалее дивеча, а че "мъничко" се нарушава цялата екосистема на три континента и че ще изчезнат хиляди растителни и животински видове. Ама кво ли пък разбирам аз?
                          Като изчезнат щъркелите ще пратим тях да ловят жаби, които ловят насекоми, които опрашват растенията, които.......

                          Коментар


                          • #73
                            До: Относно ветрогенераторите

                            Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                            Някои хора не искат да разберат, че проблема с ветрогенераторите и прелетните птици не е че патките се блъскат в перките, не е и че ще намалее дивеча, а че "мъничко" се нарушава цялата екосистема на три континента и че ще изчезнат хиляди растителни и животински видове. Ама кво ли пък разбирам аз?
                            Като изчезнат щъркелите ще пратим тях да ловят жаби, които ловят насекоми, които опрашват растенията, които.......
                            A някой хора не искат да разберат, че не ветрогенераторите нарушават "мъничко" екосистемата на 3 континента, а именно ненавременното им използване нарушава изцяло екосистемата и климата на всички континенти и ако продължават да говорят недоказани (поскоро опровергани отдавна) твърдения за ветрогенераторите и т.н. възобновяеми источници, неминуемо стават причина за изчезването на почти всички растителни и животински видове ...
                            Ха с'а да видим!
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #74
                              До: Относно ветрогенераторите

                              Тя хубаво иска, ама ние нямаме приливи, нито между нас и Полюса има само необитаеми територии, та тоя вятър да е празен. Нито навсякъде минералната вода е вряла. От къде да я вземем?
                              Градските жители сме възглухи. Но животните сигурно чуват това свистене много надалече. И аз да го чувам - и мене ще ме е страх.

                              Колегата Стефан го е казал толкова ясно,че по-добре не може да се обобщи. Грижата за природата и грижата за дивеча не са взаимозаменяеми неща. Амин!
                              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Относно ветрогенераторите

                                http://dnes.dir.bg/2010/01/31/news5793018.html
                                Това излиза тази година,преди години не беше така, "експерти"обясняваха,колко е безвредно да сееш перки...
                                Иначе дивите патици си летят между тях, за тях не се притеснявам, но на юг от с.Езерец не е добре...Изобщо линията Езерец - Белгун... Не че на юг няма патки, но не е както преди години...сега не можеш ги разбра откъде летят...а може би това ще им помогне да оцелеят,а ние да ги ловуваме само в лошо снежно и ветровито време...
                                Поздрави
                                П.П. Нека ползата от перките да е по-голяма от вредата и дано ползата да не е само да се реализират баснословни печалби
                                Амин
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X