Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • kuzdov
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Никъде в Европа не пускат бездомно куче обратно, дори и в бившите соц страни. Заловено скитащо куче или котка (или ква да е друга твар, по-голяма от жаба) се държи определено време в приют и после-към екарисажа. Ма ние нали сме по-католици от папата....

    Остави коментар:


  • wrety
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Е добре де.. кастрация и после? Пускат ги пак по улиците на свобода, верно че няма да се размножават, ама освен болестите които пренасят, по-вечето са озлобени се нахвърлят на хората. Ко като са кастрирани, не се разножават, ама продължават да хапят. Чудя се как в другите държави (Англия, Холандия, Германия и т.н.) няма кучета по улиците? Или ги хващат и кастрират, и оставят в "приюти", или просто са ги избили, не знам но аз не в тия три държави като съм ходил, не съм видял едно улично куче... Пък тука, да де е страх да минеш покрай тях.

    Остави коментар:


  • c_gul
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
    Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!
    И как ще ги викаш? Поименно или по домакинска книжка?
    Масово може да е тровене, избиване..., ама масова кастрация??? Това да не ти е групов секс?

    Остави коментар:


  • ivan kerchev
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!

    Остави коментар:


  • kuzdov
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
    Айде, с тая дефиниция ни отидоха ловните кучета. Ще те пусна теб да го водиш на каишка, а то да гони прасето.
    Е, със сигурност нямах предвид ловните кучета "в акция". То пък трябва да си хептен малоумен да не можеш да различиш ловно куче от пършив помияр...

    Остави коментар:


  • Владо_2
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Айде, с тая дефиниция ни отидоха ловните кучета. Ще те пусна теб да го водиш на каишка, а то да гони прасето.

    Остави коментар:


  • kuzdov
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    За мен всяко куче на улицата или в полето, което не води стопанин на каишка е бездомно и скитащо.

    Остави коментар:


  • c_gul
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
    .....който взимаше някаква заплата от Общината ама тайно. .....................
    Шшшшшшшшшт, че вече не е тайно

    Преди време бяхме подхванали темата, ама ....
    Я първо да дефинираме целите. Каква е разликата между скитащо и бездомно куче? При така поставен въпрос, си мисля, че:
    1. Скитащото куче е подмножество на бездомното-хем е бездомно, но скита.
    2. Скитащото куче е домашно /не е бездомно/, но в момента скита и няма покрив над главата.
    Или бездомното е скитащо в града, ......... а в селото?
    Или пък е овчарско без спъвачка? Или е загубено домашно?
    Хайде да дадем определение на мишената!

    И още един въпрос: Защо в Лондон лисиците и подземниците могат да ги бият с флоберка със заглушител, а в София-не? Еийй, големи сатрапи са ингилизите и не зачитат конвенциите на ЕС.

    Иначе за методите-никаво тровене /макар и най-резултатно/, само куршум, или сачми. На стървилище или с феромонни примамки. Кучето като човека е винаги разгонено.
    Наслука /и в градски условия/! И чакам дефиниции.

    Остави коментар:


  • ivodianov1992
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Хъм, той ефикасният метод отдавна е известен-12 калибър, ама пуста демокрация (и Бриджит Бардо).... Обичам животинките (живи, някои и печени), но след като един помияр замалко не отхапа главата на тогава петгодишния ми син, малко съм екстремистки настроен!
    Много вярно, само 12 калибър ги оправя. Иначе файда йок. Това за събирането и кастрирането явно не върши работа. Аз досега, не съм видял едно куче да бъде прибрано пред очите ми. А и на всичкото отгоре има много болестим ,които се пренасят по тези бездомни животни. А основният проблем е ,че нападат хора, понякога има доста тежки наранявания, понякога дори смърт, то пази боже. Ама само избиването върши работа. Ако дават по 5 (пет) лева за отстреляно бездомно псе, ще свършат за седмица. А те напротив, даже забранени

    Остави коментар:


  • Стария
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Кучетата са си кучета сбира се бесовица после кучката ражда кутрета.Природа кво да го правиш а как по селата едно време немаше такъв проблем как роди кучката и и оставиш две от най хубавите а другите жестоко ама ги исхвърлиш.Сега е на самотек

    Остави коментар:


  • JORO-pz
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Аз като ходя на лов по пътя видя ли скитащо куче не му прощавам.В събота отстрелях 2 броя

    Остави коментар:


  • kuzdov
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Хъм, той ефикасният метод отдавна е известен-12 калибър, ама пуста демокрация (и Бриджит Бардо).... Обичам животинките (живи, някои и печени), но след като един помияр замалко не отхапа главата на тогава петгодишния ми син, малко съм екстремистки настроен!

    Остави коментар:


  • NOTY
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Имах приятел (вече не между живите) който взимаше някаква заплата от Общината ама тайно. Та той имаше една нива със тъмни стъкла и флоберкова пушка със заглушител. Трепеше помиярите наред, всяка вечер. До преди около една година в Благоевград помияри нямаше, елате сега да видите какво е. Наистина метода е доста брутален, ама от другото оправия няма. Имаше тука в града и някъкъв приют за кучета дето ги ловяха и уж ги кастрираха. Ама явно пари йок и ефект нула.

    Остави коментар:


  • Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    До скоро четох дискусията по въпроса за скитащите кучета (затворена на 08.02.08 поради отклоняване от темата). Това ме интересува професионално от 1981. Мисля, че този въпрос е твърде актуален, остава нерешен, а щетите от скитащите кучета са недопустимо големи, защото отдавна има и диви глутници. Освен целогодишното преследване и унищожаване на дивеча, кучетата разнасят и болести - бяс, кучешка тения и други паразити, опасни и за човека. Предлагам да отворим нова тема, където да напишем мнението си, да споделим опита и дадем съвети относно "Средства и методи за намаляване на скитащите кучета". Какво ще кажете?

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X