Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Георги Донев
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Бездомните кучета трябва да се ликвидират. Две такива са в състояние да оставят без сън цял квартал, като залаят нощем /и няма значение дали са кастрирани, или не/. Има и друг много сериозен проблем, свързан с безопасността на движението. За 180 000 км и четири години три пъти съм сменял спойлер, два пъти фар и веднъж всички радиатори на колата. Все заради внезапно изскачащи на пътя такива кучета. Зарекъл съм се, на следващия инцидент /а то ще има, кучетата се увеличават/, ще заведа дело срещу държавата. Защото стойността на "Каско"-то се увеличава пропорционално на ремонтите. Отделно от това, карам и мотор. Не ми се мисли какво ще стане, ако нацеля куче...

    Остави коментар:


  • bgbul
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Едно време даваха по 10 лева за чифт уши. Месото .... виетнамците.
    И сега така, ако искаме да сме нормални хора. Няма как някой да ме убеди, че живота на бездомните кучета е по-важен от живота на съседското или друго дете. Просто сме с извратени разбирания за хуманност.
    Пример: Има фирми (наши) които работят за големи немски компании. Събират малките кученца и ги изнасят за техни лаборатории. За изследвания - едва ли хуманни изследвания.
    Та тези "клончета на веригата" имат сметка от бездомните некастрирани кучета. Но си мълчат и изнасят продукция.
    И се смеят на нашата ХУМАННОСТ към безпризорните техни донори.
    А за мизерията - когато политиката на една страна стане такава - мизерна . Тогава народа става част от мизерията.....

    Остави коментар:


  • Rabin
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Тая тема е сигурно 10-та под ред. Веднъж си направих труда да извадя останалите подобни теми, ама го изтриха.
    На челно мятсто сме по тении в ЕС и на второ в света. Не, че ми е приятно да го кажа. И постоянно виждам бабички да хранят песовете. Няма оправия, това само искам да кажа! Чудя се кога човек спира да вижда мизерията и става част от нея...
    Последно редактирано от Rabin; 05-07-11, 09:27.

    Остави коментар:


  • zil131
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Точно това е решението. Да започнат пак да изкопуват кожите/като едно време/ и да докарат пак виетнамците.
    Последно редактирано от derhunter; 04-07-11, 22:54.

    Остави коментар:


  • speed_maniak
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    От кастрация няма никакъв ефект.Да вземем някой по-голям град Варна ,София ,Пловдив и т.н. правят кастрация на "всички" кучета ,но няма как да не пропуснеш 2-3 или повече ,а то е нужно само да има 1 женска 1 мъжки и едно 7 като се родят 4-5 ще оселеят и те като не са кастрирани и се почва наново....
    Преди 8-9 години в Дряново по цял ден сме навън децата и играем ,а кучетата обикалят града и пръскат бълхи,бяхме се напълнили много жестоко с бълхи и 2-3 дена по къщите никакво излизане.Тогава един роднина ,умишлено не споменавам кой, се хвана и ги понамали.... Според мен трябва да се залавят и ефтаназия и екарисаж.И строг контрол на тези които имат кучета-регистрирани , ваксинирани с каишки ,а не да виждам някакви пенсионери да разхождат булдози и тем подобни с повод от тези които се навиват на ролка и са тънки като конец.Аз си разхождам кучето винаги с повод , за наморник не съм съгласен много много и не слагам когато е на повода,защото не бих оставил да подуши дори някой без да съм и дал позволение.

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Решението на проблема ще стане, когато някой се сети да използва кожите на скитащите кучета и котки. Те са най-качествени за фини скъпи ръкавици, защото са тънки и нямат пори. Даже ще се бият за тях. Дано е по-скоро.

    Остави коментар:


  • gadeff
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
    Природозащитниците искат кастрация не щото обичат кучетата а защото за тази кастрация се отпускат едни пари.......дето някой требе да ги вземе. Па част от тях може и да се откраднат. Куршум и тва е. Това е решението-тихичко и без много шум.
    Комбинацията природозащитник и скитащо/ бездомно куче хич, ама хич не ми се връзва... Как защитаваш природата, в частност приплодите на дивеча, като браниш основният им консуматор... Или децата, играещи в градинките. Няма да кажа в кой град, обаче затвориха общинския кучкарник под натиска на такива "защитници" поради лоши условия и сега нормалната гледка е на 2 заклещени кучета по средата на улицата, още 10 крастави около тях си чакат реда, а колоната от коли свирка... и в прекия, и в преносния смисъл.
    Къде са парите?
    Отчитане на дейност на разни организации и усвояване на средства...
    Никоя частна фирма, сключила договор за кастриране и обезпаразитяване няма икономическа изгода от намаляване на броя на кучетата.

    Какви реални мерки могат да се вземат?
    1. Регистрация на ВСИЧКИ кучета, в това число и в селата, и в циганските махали и във вилните зони. Вменено е като задължение на общините, обаче не си вършат работата.
    2. Наказания за собственици, пуснали на самотек кучта или малките им
    3. Кучкарници и евтаназия за непотърсени в срок кучета
    4. Финансови ревизии на всички ревящи природозащитни организации
    5. Хайки за скитащи кучета

    Най-важното - тормоз на службите, дето не си вършат работата.
    Има закони, няма кой да ги изпълнява.

    Иначе остава да си внесем пак виетнамци...

    Остави коментар:


  • lazarlk
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Природозащитниците искат кастрация не щото обичат кучетата а защото за тази кастрация се отпускат едни пари.......дето някой требе да ги вземе. Па част от тях може и да се откраднат. Куршум и тва е. Това е решението-тихичко и без много шум.

    Остави коментар:


  • mohera
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Сутринта споменаха, че кметовете щели да ги глобяват 2000лв за бездомно куче.
    Е, друг е въпроса дали, кога и от кого ще вземат евентуално тези пари.
    То груповата отговорност (или по-точно безотговорност) си е проблем от край време.

    Остави коментар:


  • Жоро Нешев
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Е как не е скочил още някой защитник? И защо някой е решил, че е по хуманно да те кастрират вместо да те приспят? И какво нехуманно им в това да си оставиш стария антифриз в подходящ съд пред къщи за малко .... е това последното май не е много хуманно наистина. Ама тя и тенията дето ми я цвъкат пред къщи не е много хуманна.

    Остави коментар:


  • mohera
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Ето едно "решение".

    http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7850854

    Аз ли съм тъп? Или нещо неразбирам?
    Я кажете сега ако аз убия някой в гробищния парк на Дупница, дали ще ме изловят, кастрират и пуснат "на мястото от което са ме прибрали".
    Те тея са отмъстили на горкия човечец, че им е взимал храната от тяхната територия.

    Незнам, тея кучета са си за разтрел. Не виждам защо чакат проблемът да придобие огромни размери вместо да се вземат своевременни мерки. Чакат да станат големи глутници, да сдобият смелост и да почнат да нападат и убиват.
    Природозащитниците може да напишат адресите си и да им се изпращат да си ги гледат.

    Остави коментар:


  • c_gul
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Ето едно "решение".

    http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7850854

    Аз ли съм тъп? Или нещо неразбирам?
    Я кажете сега ако аз убия някой в гробищния парк на Дупница, дали ще ме изловят, кастрират и пуснат "на мястото от което са ме прибрали".

    Остави коментар:


  • vesowarworld
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Привет,

    днеска две помиарчета, най-спокойно си седяха на пътя пред 22-ра поликлиника. Направо си създаваха предпоставка за ПТП. Някой за да ги избегне ще вземе да се нахака я в насрешното, я на тротоара и да забърше някой пешеходец. Пък после обяснявай, че имало бездомни кучета на пътя.
    Даже едното нещо се зъбеше на пасата, безмалко да му захапе предницата.
    Ама по добре размазано куче и поломена предница, пред това да блъсна някой човек.
    В парка Гео Милев, монтираха стойки с пликчета и хартиени лопатки за почистване на кучешки екстременти (по някаква програма предполагам). Ама да сега, не съм видял някой от собствениците на домашни любимци да ги ползва. Навсякъде е пълно с кучешки екстременти, отделно квартала се напълни с народ и парка гъмжи от майки с деца.
    А някой си рахождат свободно опасните породи без наморник или каижка.

    Абе трябва да се реши този проблем веднъж завинаги, ама що се оставят решението на самоинициативата на гражданите незнам .

    п.п.
    Хич не ми се стреля по кучета, ама посегнат ли на жената и децата няма да се двоумя кой е с преоритет. Направо изтръпвам само като си го помисля .

    Остави коментар:


  • sparow
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Да кажа и моето мнение,тъй като наше село е малко ,ама до преди 2години имаше много песове,след като си купих въздухарка,вече са на изчезване.
    Изобщо не ме интересуват разни природозащитници и други подобни олигофрени,дето само стоят на бюро и измислят тъпи закони,да доде да го види с очите си и ше видиме дали ще ги защитава,...
    Метода е много лесен,с един приятел правехме и хайка,той имаше правена флоберка със заглушител,привечер песовете изпълзяват и с колите и пушките ,на вечер сваляхме по 3-4,той затри заглушитела и сега си ги трепя аз,.
    Преди се пазех и гледах да не ме виждат,но след като един пес наръфа някаква от общината ,да видите как с друго око гледат

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
    Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!
    Кастрирането минава за хуманно, но никаква работа не върши - яма без дъно, само гълта пари. Като ги пуснат продължават да обсират, да хапят и да разнасят зарази. Освен това няма резултат - София и околностите продължава да гъмжат от скитащи песове, които пикаят и серът по градинките и малкото останали детски пясъчни площадки. А колкото до културата на собствениците - до сега не съм видял стопанин, който да носи пликчета и да събира лайната на кучето си.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X