Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • c_gul
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
    ............
    НА ТЕЛ. 987-55-55 - СТОЛИЧЕН ИНСПЕКТОРАТ - 24 ЧАСА NON STOP!!!

    0887 187 807; 0889 701 785 ДЕНОНОЩНО !..............
    Данчето отговаря искрено и лично. Поне до края на октомври'2011.
    После-кучета ни яли.
    12 импулса на минута

    Остави коментар:


  • Evgeni Enduro
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Струва ми се, че бездомни кучета винаги ще има. ДОРИ и общините да си вършат работата и да кастрират, прибират в приюти или умъртвяват песовете, проблемът няма да бъде решен. Според мен едно 95% от уличните кучета са родени в домовете на хората. Там не може да влезе ветеринар да кастрира или умъртви. Собственика не пожелае ли сам, нама как да стане. Днес сутринта пред вратата ми имаше отново 2 малки животинки. Вероятно изхвърлени нощес.
    Ето това е проблемът. Защо се е стигнало до раждане на тези кучета или котки. Познавам ветеринари от един приют и те казват, че наистина не могат да се справят с този проблем. Обикалят често с примките и ножиците, но броя на изхвърлените кученца надвишава многократно броя на кастрираните.
    Дори да стреляме по всяко бездомно куче пак няма да изчезнат. Ще има все някой, които ще ги пуска в някое поле или пред нечия врата както в моя случай. За тези постъпки кутретата нямат вина!


    P.S. Между другото, това ми пристигна на мейла:

    "ЗА ЕДНА ПО-ХУБАВА И ПО-ЧИСТА СОФИЯ.



    ВЕЧЕ ИМА НА КОГО ДА СЕ ОПЛАЧЕТЕ.



    ЗВЪНЕТЕ ЗА ВСЯКАКВИ ПРОБЛЕМИ, НЕУРЕДИЦИ, ДУПКИ, РАЗБИТИ ШАХТИ, ТРОТОАРИ, ПАВАЖ, ВОДОТТОЦИ, ОСВЕТЛЕНИЕ, КОТКИ, КУЧЕТА, БОКЛУЦИ, НЕПРАВИЛНО ПАРКИРАНЕ НА ТРЕВНИ ПЛОЩИ, БОКЛУЦИ ОТ СТРОЕЖИ И ВСЯКАКВИ АНОМАЛИИ И БЕЗОБРАЗИЯ В СОФИЯ !

    НА ТЕЛ. 987-55-55 - СТОЛИЧЕН ИНСПЕКТОРАТ - 24 ЧАСА NON STOP!!!

    0887 187 807; 0889 701 785 ДЕНОНОЩНО !

    Попълнете следния формуляр, така ще получите входящ номер на вашата молба, жалба, също като всяка

    обикновена молба, жалба към общината чрез ВИРТУАЛНО ДЕЛОВОДСТВО.

    За всякакви сигнали, ЗА ЖАЛБИ И ПРЕПОРЪКИ, свързани с общината попълнете: www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

    ЗА ДУПКИ в София: dti.signali@abv.bg



    ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ НАС ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ.

    БЕЗПЛАТНО И ДЕНОНОЩНО"


    Има споменати и кучета. Някой звънял ли е на тези телефони и знае ли дали и как се процедира?
    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 08-07-11, 13:42.

    Остави коментар:


  • Теодор МБ
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Амии.. такова, аз баш в краен квартал живея И да, както някой ме беше посъветвал, да пробвам да карам колело или мотор - карам и то напоследък често. Случва се някоя мастия да ме залае. Но в списъка с проблемите, това го слагам някъде към № 10 или 15 Преди това са идиотите, които без да ме познават, силно желаят да ме прегазят, на улицата, на пешеходната пътека или на тротоара, техните още по-многобройни събратя, които са спрели върху велоалеите, напреки на тротоари, в 5 редици хоризонтално и 4 вертикално Да не споменавам пешеходците без глави, дупките навсякъде, бордюрите за които трябва да има рампа, стъпало или на места асансьор, шахтените капаци хлътнали, щракнали или липсващи... и т.н. и т.н, знаете как , в същия ад се движите и вие

    Сериозно, кучетата са проблем, но не те сами по себе си, а проблем създаден иззкуствено от хората и изкуствено поддържан в това състояние. Първо, не може и не бива да се слагат всички под един знаменател. Има куче и куче. Второ, енергията и агресията трябва да не е срещу тях, а срещу тези, които се обогатяват незаконно и в резултат от дейността /или бездейността им, по-скоро/ страдаме и ние, и кучетата. Всички могат да бъдат кастрирани! Огромната част могат да бъдат прибрани в приюти! Всяко може да бъде обезпаразитено! /да, вече има и хапчета, които се дават с храна и не са нужни специални усилия/. Всичко може. И се прави напълно успешно навсякъде. Поне в нормалния свят. Но не и тук!

    Остави коментар:


  • musovir
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pse.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5290347

    Без коментар.

    Остави коментар:


  • Rabin
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Беше се заформила дискусия за ехиникок (кучешка тения). Мнозинството се заблуждават, че това се лекува. И че имунната система го разпознава и се бори с него. Това не е така.
    Лекува се горе-долу със същите способи и успеваемост, колкото се лекува и злокачествен рак!!!

    Остави коментар:


  • Жоро Нешев
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Тук започваме като кучкарите и антикучкарите .... няма смисъл .....
    Ако някой познава "лошо" куче - аз съм за смърт на момента.
    Ако познавате болно куче - също. Но невинно ..... не виждам причина за омраза и злоба.
    Проблемите не са от единичните кучета, а от групи(глутниците).
    Ако ми посочиш един помияр без нито една бълха - добър е.
    Ако ми посочиш един помияр - и ми гарантираш че няма тении в него - става.
    Ако ми посочиш един помияр и е кастриран 100% пак става.
    Ако ми посочиш един помияр който изпълнява всичките условия по-горе значи аз не съм в час.

    Не им е мястото в града! Аз си мисля така.

    Остави коментар:


  • bgbul
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Тук започваме като кучкарите и антикучкарите .... няма смисъл .....
    Ако някой познава "лошо" куче - аз съм за смърт на момента.
    Ако познавате болно куче - също. Но невинно ..... не виждам причина за омраза и злоба.
    Проблемите не са от единичните кучета, а от групи(глутниците). Та си мисля - има ли глутница - проблемите са близо.
    За това - глутниците да се изтребват и толкова. Нямаме нужда от още едно малцинство което говори "майчин " език....
    И не мразя кучетата, а обичам хората и после кучетата.
    Имам 7 кучета и им се радвам всеки ден. И им намирам препитание за да не ги мразят, а да ги обичат.
    Ако някой иска да помага на кучета - да ги поеме, да ги обучи за нещо полезно и готово. Едно спасено куче.
    Последно редактирано от bgbul; 07-07-11, 22:29.

    Остави коментар:


  • Rabin
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
    ... Да, има агресивни и опасни екзепмляри, които би трябвало да бъдат отстранени по един или друг начин...
    И какво предлагаш? Децата на България да поемат риска да бъдат осакатени (най-малкото психически). Или да вземем решение в полза на децата? Или да си я караме както досега... Други реални варианти не виждам.

    Остави коментар:


  • borko_ruse
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Ако твоето дете беше нахапано- дали щеше да ги наричаш ''невинни'' ?
    Нищо лично, но ако живееш в краен квартал със сигурност нямаше да разсъждаваш така, защото всеки ден ходя да прибирам жена ми от работа точно защото я е страх- защо ли?
    Иначе за селянията и за ''Бързи и яростни'' по улиците те подкрепям изцяло
    Последно редактирано от borko_ruse; 07-07-11, 20:21.

    Остави коментар:


  • Теодор МБ
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Не мога да разбера тази злост срещу кучетата. Да, проблем са, определено! Голям! Но те са животни, спокойно може да се каже невинни същества, а целият проблем е създаден от хората, не от тях! Освен това, не ми се струва, че около нас цари чак такава драма. Да, има агресивни и опасни екзепмляри, които би трябвало да бъдат отстранени по един или друг начин, но има и напълно безвредни и непречещи никому животни /да припомня ли, че огромна част от нападенията, при това най-тежките и фаталните от тях, са дело не на безпризорни нещастници, а на добре гледани домашни породисти зверове - като впрочем дори и те не са виновни, а вината е изцяло на собствениците/. Колкото до шума, на фона на автомобилния поток, на паралитиците с ръка върху клаксона, на простаците без гърнета, или с "тунинговани" гърнета, с мощни домашни и мощни автомобилни аудио уредби, или които всяка вечер празнуват нещо с фойерверки като в Бейрут '82 /всяка божа вечер!!!!/, или другите дето непрестанно крещят или си говорят през 5 двора, или особено дето непрестанно коват, пробиват, флексуват и т.н. в абсолютно забранено за тези неща време....... на целия този фон, кучешките гласове малко ми се губят! Ако някой трябва да бъде бит и застрелван, то това са представителите на най-омразния вид, человеческия. Или айде, да не бъдем прекалено кръвожадни, но за тези, които години наред се препитават от НЕрешаването на проблема, бих приложил труд тежък, принудителен и продължителен! А тия подмолни мърши с отровите, за тях тройна доза, при това приложена през по-нетрадиционен отвор! Няма да забравя как миналата година някой от тези анонимни боклуци беше изтровил не просто домашни кучета, ами и обученото куче на един сляп човечец! Такава гнида бих я размазал лично-собственоръчно!

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Едно куче струва 10 лв. на месец на данъкоплатците...и ... трупа камара...пред парламента...
    Ето, че отговорът е в твоите думи. Кой коли кокошка, която снася златни яйца?

    Остави коментар:


  • Rabin
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    ... Още се чудя, защо майките от БГ мама не са излезли с пушките по улиците и да струпат една камара мъртви псета пред парламента. ...
    То верно, че вече до майките опряхме!

    Остави коментар:


  • musovir
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Едно куче струва 10 лв. на месец на данъкоплатците. Едно дете в детска градина 20 лв. Като се огледаме децата са по-малко от кучетата. А детски градини не стигат. Детските добавки са малко и т.н. Още се чудя, защо майките от БГ мама не са излезли с пушките по улиците и да струпат една камара мъртви псета пред парламента. И всеки, който дойде да се застъпи за кучето да му дадат пушка и да кажат "трябва да стреляш задължително избери си мишена" и да му дадат дете и куче...

    Остави коментар:


  • Evgeni Enduro
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Проблем с кучета и котки имам от години. Живея в крайна къща и ежегодно, стопаните си решават проблемите изхвърляйки новородените пред нас.
    Миналата година бях събрал 14 котки. Ако слушам съседа е лесно - найлонов чувал и в реката! Да ама аз не съм съседа. Не искам да плащам за чужди грехове.
    От тази гледна точка подкрепям идеята всеки собственик на некастрирано куче да плаща данък за него. Защото бездомните първо са били дОмни! После им омръзва да ги гледат и айде в командировка.
    Миналата седмица пред вратата ми замяукаха 3 котенца, барабар с майката. Снощи изхвърлиха и 5 кутрета. Преди имах позната ветеринарка, с която се бяхме сработили и за кастрацията плащах само упойките! Да ама вече не става така.
    Какво трябва да направя в тази ситуация? Не искам да убивам животинките, но не мога и да задържа всички. Прибрал съм 3 кучета и 3 котки, които гледам от години. Другите са временно в нас. Ама после на къде .....? Май няма алтернатива - или ги убивам или ги пращам отново на улицата!
    Писал съм по всякакви форуми, че подарявам обезпаразитени, някои и кастрирани кучета и котки. Ама никой не ги ще!

    От общината са пуснали един раздрънкан бус Форд, който обикаля по селата и ветеринари кастрират безплатно. Ама от цяло село пълно с кучета и котки 1/5 се възползват от безплатната услуга. Останалата част викат "е@*&л съм му мамата да го нося да го кастрират. После ще трябва и по-различна храна и да се занимавам ....."
    И след 2 месеца същите тези хора имат 2-3-5-8 кученца/котенца/, които изхвърлят. Някои ги махат още слепи и те умират почти веднага, но има и такива на които им е жал и ги изхвърлят, когато вече са готови да съществуват самостоятелно. Процент от тях ги убиват или сгазват, но има такива, които оцеляват. Като родят и те....... Няма край
    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 07-07-11, 11:13.

    Остави коментар:


  • c_gul
    отговори
    От: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
    ........
    и какво всъщност правят- хваща се кучето и вместо да се кастрира се порязва на мястото- да има рана, ако случайно някой вземе да проверява, маркира се и шут навън.
    Твоят познат ако е склонен да свидетелства, много ще се размирише работата.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X