Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Що за въпрос?
    С вълците - виеш по вълчи.
    Срещу глигана веднага се разплакваш, вадиш шише, чаша и паница, сядаш до него и го прегръщаш. И без това е най-нещастното животно. Жена му хем е свиня, хем е дива, ще ти е благодарен за човещината.
    На мечката намигаш и се изнизваш към изхода, на мечока казваш с разперени ръце и ангелска усмивка Превед, Медведь! Хич да не е - Президент.
    Или имаш сандъче гранати. Те са без разрешително - незаконни са. Ако имаш още едно - на ЛС, ще се разберем за парите.
    Е, това вече е само за "Бисери и блясъци..."

    Коментар


    • #47
      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Повдигнах темата защото вероятността да се срещнем с мечката не е едно на еди колко си просто защото сме съседи.Не се притеснявам когато съм в хижата.И аз си мисля,че едва ли ще ми дойде на гости.Просто ми се иска като отида с жена ми и децата да се разхождаме пеша из района и да съм що годе спокоен.Все пак сме отишли да си почиваме а не на лов.От всичко прочетено ми стана ясно че не съм и приоритет в менюто и съм малко по-спокоен.Всъщност няма да е лошо ако в джоба имам едно такова лютиво спрейче.Някъде бях чувал че и газов пистолет играел такава роля точно против мечки,но може и да е народен фолклор.

      Коментар


      • #48
        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
        Повдигнах темата защото вероятността да се срещнем с мечката не е едно на еди колко си просто защото сме съседи.Не се притеснявам когато съм в хижата.И аз си мисля,че едва ли ще ми дойде на гости.Просто ми се иска като отида с жена ми и децата да се разхождаме пеша из района и да съм що годе спокоен.Все пак сме отишли да си почиваме а не на лов.От всичко прочетено ми стана ясно че не съм и приоритет в менюто и съм малко по-спокоен.Всъщност няма да е лошо ако в джоба имам едно такова лютиво спрейче.Някъде бях чувал че и газов пистолет играел такава роля точно против мечки,но може и да е народен фолклор.
        A най-добре се огледай за някое куче(може и две, още по-добре) от порода, която не се страхува от мечки. Да живеят на хижата и винаги да са с теб и семейството ти щом сте на разходка.

        П.П. Според мен недей разчита много-много на газовия пистолет. Ако ще се наложи да го ползваш значи мечката вече е дошла достатъчно близо до теб и е много вероятно гърмежите да я озлобят преди газът да подейства.

        П.П.2 Ето, виж тук едни отлични кучета, които биха ти свършили работа най-вече заради липсата на страх от мечки. Сега видях, че почти не се срещат в България, което е жалко. В такъв случай можеш да ползваш някоя разновидност от сибирските лайки. Известни са с безстрашието си и с това, че са се изправяли не само срещу мечки, а и срещу тигри.
        Последно редактирано от Тихомир; 03-04-10, 07:43.

        Коментар


        • #49
          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
          Повдигнах темата защото вероятността да се срещнем с мечката не е едно на еди колко си просто защото сме съседи.Не се притеснявам когато съм в хижата.И аз си мисля,че едва ли ще ми дойде на гости.Просто ми се иска като отида с жена ми и децата да се разхождаме пеша из района и да съм що годе спокоен.Все пак сме отишли да си почиваме а не на лов.От всичко прочетено ми стана ясно че не съм и приоритет в менюто и съм малко по-спокоен.Всъщност няма да е лошо ако в джоба имам едно такова лютиво спрейче.Някъде бях чувал че и газов пистолет играел такава роля точно против мечки,но може и да е народен фолклор.
          Колега,на мен ми се е случвало да живея 7г. на подобна хижа.Недей да се притеснявашче мечката живее на близо.Можеш да си сигурен че и тя има представа за тебе и с времето двамата ще постигнете известен паритет.Ще виждаш следи и други неща от нея но до среща едва ли ще се стигне,а дори и това да стане мечката ще се отегли първа.Не ти трябва никакво оръжие,простосе научи да не се придвижваш бешумно като индиянец и всичко ще е наред.Колкото за децата не се притеснявай,не знам някаде случка мечка да е закачала дете,за тях дребните същества не представляват опасност и не се занимават с тях.

          Коментар


          • #50
            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Газов пищов - твърдо НЕ!
            Може да се изкушиш да го използваш и така да провокираш нападение. А при едно реално нападение няма да има никакъв ефект освен да ти даде излишна смелост(безрасъдност). Има доста случаи на убити ловци в САЩ въоръжени с мощни револвери, които са разчитали на оръжието.

            Идеята за кучето е много добра. То със сигурност ще я усети преди Вас и ще предупреди, вкл. и нея. Освен това ще държи любопитството и далече от хижата нощем.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #51
              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
              Повдигнах темата защото вероятността да се срещнем с мечката не е едно на еди колко си просто защото сме съседи.Не се притеснявам когато съм в хижата.И аз си мисля,че едва ли ще ми дойде на гости.Просто ми се иска като отида с жена ми и децата да се разхождаме пеша из района и да съм що годе спокоен.Все пак сме отишли да си почиваме а не на лов.От всичко прочетено ми стана ясно че не съм и приоритет в менюто и съм малко по-спокоен.Всъщност няма да е лошо ако в джоба имам едно такова лютиво спрейче.Някъде бях чувал че и газов пистолет играел такава роля точно против мечки,но може и да е народен фолклор.
              Едно важно условие :
              след вас като ходите на пикник не оставяйте храна.
              Ще приучите мечо да ви чака и ще го изтълкувате като агресия .
              Среща с мечка - колкото и да ви обясняват колко е опасно знайте , че и тя се страхува . Повече от вас , но понеже не я познавате няма как да го разберете .
              Мечката ви чува мноооого преди вие да я доближите .
              Тя съвсем тихо се изнизва или ви изчаква да преминете , легнала си спокойно някъде в дребака . Вие сте просто една миризма във въздуха .
              Освен това - в България нямаме гризли - порода с агресия и хапваща месо. Нашите мечки са като нас - кротки , добродушни ...... но да не ги настъпваш по мазола ( да ги стреляш и раняваш ).
              Всяка хижа има около нея и мечки,и прасета и каквото диво се сетите .
              Просто не ги виждате , защото животните са предпазливи .
              Освен това дневния преход на диво животно ( мечка, прасе ,вълк) е около 40 км за храна. Ако днес няма мечка , утре ще има .
              За това е по-добре да свикнете с присъствие на диви животни . Да се придвижвате ВИНАГИ шумно ( освен при лов) . И да избягвате агресията.
              За съжаление скоро ще се намери "ловец" който иска меча кожа пред камината си ......... Този "ловец" е по-опасния за вас. Както и нощните посетители на разкопки .....с джипове и трактор .

              Коментар


              • #52
                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Човека пита как да се защити.Това не значи че трябва да се бори с мечки.Снощи щях да напиша,но днес колегата Тихомир ме изпревари за кучетата.Пусни две каракачанки да бягат по поляната и проблема е решен.Не че те ще преборят мечката,просто тя ще ги усети от километри и сама ще изчезне.Същото е и като ходиш на разходка в гората.Кучето си бяга наоколо и ти осигурява безопасен периметър.Аз сега като ходя в гората/Странджа/се оглеждам и ослушвам защото ми липсва точно това-кучето.Преди съм имал две-три овчарки и знам за какво са.
                Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                Коментар


                • #53
                  До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                  Благодаря за отговорите.Горе-долу ми се изясни картинката.От три години е в този район и още не сме се срещали макар и да съм ходил близо до бърлогата,но джипа е запален и с отворена врата.
                  Хижата не е известна защото сега я възтановявам,но се намира в Родопите близо до с.Момчиловци и по-точно до с.Кутела за по-запознатите.По вестниците писаха преди известно време за нападения над домашни животни в този район,но не беше "моята"мечка.Ще питате защо.Защото на тая са и сложили нашийник с GPS и я следят къд е.Аз и за това знам къде и е бърлогата.Използва изоставени галерии от мина.
                  Утре пътувам в този район . Обясни ми къде е хижата . Стига ли се с лека кола ( няма да съм с Нивата , че съм с хора ).
                  Пловдив- Смолян - Момчиловци - Петково - Пловдив . Ако имам възможност ще погледна хижата ( и мечката .... )
                  Ако не - през лятото ....

                  Коментар


                  • #54
                    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Чак сега сядам пред компа а вече е късно да ти обяснявам.Ако имаш GPS ще ти дам трак или координати.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                      Чак сега сядам пред компа а вече е късно да ти обяснявам.Ако имаш GPS ще ти дам трак или координати.
                      Няма проблеми . Аз току що се прибрах . Минах покрай табелата - КУТЕЛА - 8км . Но до бърлогата на мечо не се отклоних ....
                      До следващия път . Поздрави !

                      Коментар


                      • #56
                        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Колеги,майтап ви струва,но днес точно в "моето"село мечка е убила човек.Най-вероятно е мечката за която ви говорих.А вчера бях там.Ако науча подробности ще пиша.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                          Колеги,майтап ви струва,но днес точно в "моето"село мечка е убила човек.Най-вероятно е мечката за която ви говорих.А вчера бях там.Ако науча подробности ще пиша.
                          Не думай бе!! Кога пак ще ходиш там?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Е, сега вече може да си напълно спокоен..., шанса това да се случи е веднъж на десетина години... ходи си спокойно вече...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Не думай бе!! Кога пак ще ходиш там?
                              Не знам,Адаш.Ще гледам от тук по камерката.Може да се мерне.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                Е, сега вече може да си напълно спокоен..., шанса това да се случи е веднъж на десетина години... ходи си спокойно вече...
                                Венци,ще кажа на жена ми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X