Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видри?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Видри?

    А с тенджери да лопате? шегичка...ама аз поне така гоня пчелоядите,като ме мързи да стрелям с пушката или свършат пиратките
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #32
      От: До: Видри?

      Здравейте темата е малко стара но понеже ме вълнува реших да споделя 13 годишния си опит.Занимавам се с рибопроизводство и набезите на видри са голям проблем не само поради изядената но и убита от тях риба като количество може да мине 10кг на ден.Постоянният тормоз от няколко видри влияе на прираста в теглото на рибата при интензивно отглеждане.Когато басейна е малък най удачно е да се огради с мрежа не е нужно да се излива бетон достатъчно е да се положи едра каменна фракция от двете страни на мрежата но когато оградата е 2км животното задължително намира най слабото място и преминава включително е минавала под вратата на портала.Видрите са доста умни и хитри не се страхуват от хора и кучета почти е невъзможно да се уловят живи .Усеща по водата къде има достатъчно риба и дълги преходи до 30км не са и проблем заради това варианта със смяна на местообитанието не е удачен.Защитениса като изчезващ вид но през периода в които са ми наблюденията над тях са минали поне 30бр всеки да прецени каква е популацията им в момента.В големи водоеми пораженията които нанасят на рибата са минимални там предпочитат раци.Цивилизовано решение..... освен да се помолиш на бог за мое съжаление няма.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X