Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видри?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видри?

    Имаме си един малък гьол, в който може да се развъжда някоя друга риба. И си се развъждат, само дето два дена да остане без наблюдение и видрите идват и опоскват всичко. Мръсните гадини не се вясват, когато има някой наоколо, но ... не съм и предполагал, че една сравнително дребна гад, може да изнесе такова количество риба за толкова малко време

    На метри има рекичка, на около километър - недовършен язовир, та не е като да няма къде да се въдят. Най-близкото населено място е на около 2-3 километра. Доколкото знам на всичко отгоре са и защитен вид. Явно нападат по няколко, защото по единично кучето успява да ги прогони. Въпросът е има ли начин да ги накарам да не идват или поне да ги е страх от нещо? По възможност без да се стига до изтребване на популацията...

    Порових малко из нет-а, не открих кой знае каква информация. Дори не знам как и по колко се въдят и къде зимуват, нихната кожа. Ще съм благодарен за всякаква информация по въпроса.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: Видри?

    Една видра изяжда по 6 килограма риба на ден(да-шест, стига да има толкова). Наистина са зашитени и не става да ги изтребиш и да си решиш проблема. Решението е хубава оградка.
    LZ1DWW

    Коментар


    • #3
      До: Видри?

      освен да сложиш някаква телена ограда около гьола, друго не се сещам... 1 видра изяжда около 2кг риба на ден, а ако има потомство... 2-3 пъти повече
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Видри?

        Да наистина са защитени, но с изключение на териториите на риборазвъдниците. Там те нанасят големи поразии и закона не ги пази.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #5
          До: Видри?

          Абе казаха ми, че може да са пробваш с елекрическа ограда. С такива гладат кравите и охльовите
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            До: Видри?

            Бях гледал по телевизият за същия проблем в развъдниците за риба. Решават го с много добра ограда с мрежа или дори с ток. Оградата беше наистина сериозна, хубава мрежа с бетонни основи или заровена към половин метър за да не прокопаят под нея. А с тока е по същия начин само дето не е неохдимо заравяне защото като се лепнат 1-2 пъти и повече не отиват. Казаха че с тока решението е по добро но е по опасно и трудно за изпълнение.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              До: Видри?

              Видрите ходят САМО по една пътечка, вероятно води до реката .....
              Няма да ти казвам как да я хванеш ......
              Не я убивай, само я уплаши .... един приятел държа вързани на синджир три видри за 2-3 дена. Кучето се скъса да ги лае и ръмжи .... ама и то вързано.После ги пусна.
              Вече няма видри .....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: Видри?

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Видрите ходят САМО по една пътечка, вероятно води до реката .....
                Няма да ти казвам как да я хванеш ......
                Не я убивай, само я уплаши .... един приятел държа вързани на синджир три видри за 2-3 дена. Кучето се скъса да ги лае и ръмжи .... ама и то вързано.После ги пусна.
                Вече няма видри .....
                А като дойде четвъртата видра, тази която кучето не я е плашило?
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #9
                  До: Видри?

                  Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                  А като дойде четвъртата видра, тази която кучето не я е плашило?
                  Със сигурност като за последен път ще се уплаши много

                  Коментар


                  • #10
                    До: Видри?

                    Че пътечката е само една - вярно е. Единствената причина да не съм сложил нещо по-интересно там е, че малко ме е страх да не се хване кучката, че е наистина ценна. В смисъл - нищо съществено като порода, но си знае работата и наистина ми свиди, а на размер е съвсем малко по-голяма от видра

                    За електрификация на оградата варианта отпада по причина липса на ток. На колко дълбоко копаят тия гадове и колко нависоко прескачат? В смисъл, колко трябва да е висока оградата? Половин метър над земята стига ли или е малко?

                    Тази есен гадовете извлякоха около 200 кила шаран за около седмица, то просто нямаше повече. Засега съм все още склонен да съм добричък и да взема някакви по-приемливи и за двете страни мерки, но направят ли ми още веднъж този номер, не отговарям за последствията
                    Не е като да са умрели от глад, и в реката и в язовира има риба, ама явно в нашия гьол е по-лесно...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Видри?

                      Незнам много за тези животинки....,но не се ли плашат от някоя миризма например? или поне да ги отблъсква
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Видри?

                        Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
                        Незнам много за тези животинки....,но не се ли плашат от някоя миризма например? или поне да ги отблъсква
                        Сигурно много миризми ги отблъскват, включително и тази на кучето, но няма нищо по силно привличащо за една видра от миризмата на прясна рибка, която е лесна за улавяне
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • #13
                          До: Видри?

                          Може да се помисли и по въпроса да се отглеждат видри. Защо пък не ???

                          Коментар


                          • #14
                            До: Видри?

                            Сигурен ли си, че са видри (само)? Че напоследък и доста 2-краки вълци се навъдиха ...
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Видри?

                              Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                              Може да се помисли и по въпроса да се отглеждат видри. Защо пък не ???

                              Отде риба да ги изхранва?
                              Да не зависиш от "Органи" в България....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X