Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
    И аз да попитам малко.

    Тези двете.......бялото не са точки а наядено. Ламелите са бели, стеблата много твърди като при манатарката


    А по описанието на колегата по-горе това трябва да е дяволска гъба


    Ако е така кажете със сигурност щото в момента я суша - да знам за какво да я използвам
    Каквосе гъбаркаш...? Ясно е , че си е прекрасен първак (манатарка с бели ламели - първо качество)
    Дяволската има ТЪМНО червени ламели под шапката. Снимки по-късно, че бързам малко.....

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Дяволската гъба не е с ламели, а е пореста отдолу, като масловката и обикновената манатарка. Аз съм намирал такава, вярно, рядка е.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Дяволската гъба не е с ламели, а е пореста отдолу, като масловката и обикновената манатарка. Аз съм намирал такава, вярно, рядка е.
        И аз съм намирал един път и редовно си проверявам това място с надеждата да намеря пак, но уви не ще да се покаже. Някъде по-напред в темата мисля че писах как някои хора си я хапват с кеф.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Е, те лудите нямат умора. Който му харесва, и мухоморки да яде. Не бих ял отровна гъба, та ако ще да е най-екзотичното изживяване.
          Макар че веднъж ядох. Преди много години нощувах в някакво планинско село и вечерта пихме домашна ракия с мезе(освен другото), туршия от гъби.
          Аз леко се опулих, защото в туршията имаше диплянка, тя на външен вид не може да се сбърка с нищо друго. Знам, че след добро изваряване или сушена може да се яде, дори се счита за деликатес, аз съм я намирал, но съм я отминавал, защото не съм по експериментите дали е сварена достатъчно...
          Та с риск да обидя хората им казах, че тая гъба е леко рискова. Оказа се, че те отлично знаят какви са й мурафетите и си я варят колкото и както трябва.
          Ядох и не се отрових, но не бих я брал. Има предостатъчно други разкошни гъби, за да си създавам тръпка.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            И аз така, само гледах как я приготви и омете гъбата. После цяла нощ го дебнах дали е жив. Единствено преди години съм си правил експеримент с воловарка и една бира. Оказа се вярно че тази гъба и алкохолът са несъвместими.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Извадил си късмет, за което те поздравявам. Защото точно от воловарка(аз я знам копринка) и алкохол, но в по-голямо количество има хора, гушнали букета.
              Лошото е, че не е необходимо алкохолът да е твърд, бира и вино са достатъчни да стане голямата беля.
              А дяволската гъба по принцип не се води смъртоносно отровна, по-скоро е яко повръщане и насиране, но то си зависи и от количеството и от моментното здравословно
              състояние на човека. Абе с гъбите експерименти няма, това си е истината! Че свършват зле, има и доживотни увреждания на органи и те така.
              Намерих нещо интересно за дяволската гъба. Явно това, което колегата е писал по-горе, че отровните гъби са различно отровни, в зависимост от това в коя държава са брани е самата истина. Значи в суров вид дяволката е отровна навсякъде, но сготвена се яде в Северна Италия, бившата Чехословакия и в околността на залива на Сан Франциско в Щатите. Ти да видиш чудесии .
              Последно редактирано от Hala; 02-06-12, 21:13.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Това под шапката се нарича общо "ламели", а другото е ресни.
                Ето ви дяволска гъба. Как да я объркаш?
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Извадил си късмет, за което те поздравявам. Защото точно от воловарка(аз я знам копринка) и алкохол, но в по-голямо количество има хора, гушнали букета.
                  Лошото е, че не е необходимо алкохолът да е твърд, бира и вино са достатъчни да стане голямата беля.
                  А дяволската гъба по принцип не се води смъртоносно отровна, по-скоро е яко повръщане и насиране, но то си зависи и от количеството и от моментното здравословно
                  състояние на човека. Абе с гъбите експерименти няма, това си е истината! Че свършват зле, има и доживотни увреждания на органи и те така.
                  Намерих нещо интересно за дяволската гъба. Явно това, което колегата е писал по-горе, че отровните гъби са различно отровни, в зависимост от това в коя държава са брани е самата истина. Значи в суров вид дяволката е отровна навсякъде, но сготвена се яде в Северна Италия, бившата Чехословакия и в околността на залива на Сан Франциско в Щатите. Ти да видиш чудесии .
                  Воловарка, щото случката беше в Родопите, иначе си е копринка и минах само с яко връщане отгоре и отдолу Относно Дяволската, никакво значение къде и в коя страна расте, за токсичноста и. След изваряване и тук в Бг. полските туристи по Пирин си я хапваха без страх, та и моят колега, планински водач, се научи да я хапва от тях. От тук и никакви чудесии. В северна Италия си похапват Червена Мухоморка ясно с каква цел и няма регистриран смъртен случай. Наполеон също я е употребявал, иначе мислиш ли че щеше да събере кураж да нападне Русия Гъбите са доста по-стари обитатели на земята от нас хората и навсякъде са еднакви, изключвам външни влияния привнесени от човека които им оказват влияние, като торове, пестициди и тн. Затова и приказките за мутирали гъби от пишман-гъбари са ми в раздел "Лампата на Аладин".
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Добре де какъв е смисъла да ядеш отровни гъби, които дори според мен не са по-вкусни от манатарката.
                    Лопата - друг солдата!!!

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Мисля си, бедните от сиромашия. Нищо което може да послужи за храна да не се хвърля.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                        Добре де какъв е смисъла да ядеш отровни гъби, които дори според мен не са по-вкусни от манатарката.
                        НаУката иска жертви шегувам се разбира се въпреки че това с копринката си беше съвсем умишлено. Относто Дяволската тя след изваряване не отстъпва по нищо на Манатарката. На тема Червена мухоморка е писано но пак, мощно надрусване. Виж как се яде Карболка и бяла или зелена мухоморка след термична обработка и до сега не мога да си обясня И трите имат отвратителна смрад при готвене
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Хънтъре, виж какво дава Уикито за дяволската:

                          "Токсичность"
                          В сыром виде гриб сильно ядовит. Утверждают, что даже кусочек мякоти массой не более 1 грамма может вызвать тяжёлое расстройство пищеварительной системы[1].
                          "Возможность пищевого употребления"
                          Согласно некоторым источникам[2] сатанинский гриб в европейских странах (Чехия, Франция) считают условно-съедобным и употребляют в пищу. Однако у Жерара Уду[3] гриб описан как ядовитый. Согласно итальянскому справочнику[4] токсичность сохраняется и после тепловой обработки.

                          Значи, обясняват го така: Тя съдържа същата отрова като едната от убийствените мухоморки, но в по-малко количество. Ако не се лъжа - мускарин.
                          Тая отрова не се разгражда при висока температура и не се разтваря във вода. В малки количества от нея се надрусваш.
                          При диплянката става въпрос за една киселина - нещо с "х" беше, хелвелена или нещо подобно. Опасна е, защото директно удря черния дроб, като причинява жълтеница.
                          Обаче киселината се разтваря във вода при определена температура(не помня каква) и така гъбата става сравнително безопасна.
                          Та тия дето варят мухоморки и дяволски гъби, според мен си играят на руска рулетка.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Хала, да не бъркаме боят със секса! Уикито не съм го ползвал като нещо което ми дава инфо за сериозни неща. Може и това да се случи но в някой друг мой живот. Та на темата: Да тръгнем ако искаш от мухоморките. Като общо съдържание и за двете, зелена и бяла е Аманитинът. Термоустойчив на 100градуса, значи с варене не става да се изчистят. Особено опасен и брутален е Фалоидинът в зелената, той и разграждащ черният дроб невъзвратимо. Причинява и кръвоизливи в стомох и черва, а най-гадното е че точно той е и със забавено действие от 12-15 часа.
                            Мускарин и мускаридин в Червената мухоморка, някои миризливки и мрежовки. Причиняват смущения на нервната система и толкоз. Няма регистриран смъртен случай. Същите вещества съдържа и така популярната светеща гъбка /narrenschwamm/ няма повече никога да изписвам такива безумия/, заради която някои индивиди налазиха гори и планини, които индивиди иначе никога не би срещнал там.
                            Хелвелната киселина. В дипленката и някои други. Има свойството да разгражда червените кръвни телца и е бързо действаща при повторно ядене, напр.обяд и вечеря. При еднократна консумация може и да му се размине на човек, ако ли не след повече от 24ч. започват проблемите.

                            Май станах досаден, но е хубаво да има все пак някаква информация отколкото нищо. И понеже темата е изключително актуална в момента още малко досада, надявам се да няма сърдити. Никога не берете гъба която не познавате. Не берете гъби по книжка с цветни картинки. При първи признаци на неразположение-Бърза помощ а до пристигането и- Силно солена вода колкото можете и повече, промивка на стомаха. Ако имате активен въглен също Да уточня нещо, под неразположение да не се приема тежеста в стомаха. Гъбите съдържат много целулоза и при повечко изконсумирани не всеки организъм се справя успешно с преработката и.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Чакам продължение с "вълчи зъб фламбе" и "пантерка пане".
                              Лопата - друг солдата!!!

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                                Чакам продължение с "вълчи зъб фламбе" и "пантерка пане".
                                Има да чакаш! Я кажи ти какво набра, нали се беше наканил на пасарелско...
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X